krecorder - en to pl translation catalogue (49 entries)

en: Default file format
pl: Domyślny format pliku

en: Default audio codec
pl: Domyślny kodek dźwięku

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Play a recording, or record a new one
pl: Odtwórz nagranie lub nagraj nowe

en: Record a new recording
pl: Nagraj nowe nagranie

en: Recorder
pl: Nagrywarka

en: Player
pl: Odtwarzacz

en: Recorded on %1
pl: Nagrano dnia %1

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Play
pl: Odtwórz

en: Export to location
pl: Wyeksportuj do miejsca

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Delete
pl: Usuń

en: Recordings
pl: Nagrania

en: Edit
pl: Edytuj

en: Record
pl: Nagraj

en: No recordings
pl: Brak nagrań

en: Select a location to save recording %1
pl: Wskaż miejsce do zapisania nagrania %1

en: Saved recording to %1
pl: Zapisano nagranie do %1

en: Delete %1
pl: Usuń %1

en: Are you sure you want to delete the recording %1?<br/>It will be <b>permanently lost</b> forever!
pl: Czy na pewno usunąć nagranie %1?<br/>Zostanie <b>trwale</b> utracone!

[ctx: @action:button]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: @action:button]
en: Cancel
pl: Anuluj

en: Rename %1
pl: Zmień nazwę %1

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Location:
pl: Położenie:

en: Record Audio
pl: Nagraj dźwięk

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Save Recording
pl: Zapisz nagranie

en: Save recording
pl: Zapisz nagranie

en: Save
pl: Zapisz

en: Discard
pl: Porzuć

en: Name (optional)
pl: Nazwa (dobrowolnie)

en: Storage Folder:
pl: Katalog przechowywania:

en: General
pl: Ogólne

en: About
pl: O programie

en: Audio Input
pl: Wejście dźwięku

en: Advanced
pl: Rozszerzone

en: Audio Codec
pl: Kodek dźwięku

en: Container Format
pl: Format kontenera

en: Audio Quality
pl: Jakość dźwięku

en: Lowest
pl: Najniższa

en: Low
pl: Niska

en: Medium
pl: Średnia

en: High
pl: Wysoka

en: Highest
pl: Najwyższa

en: Higher audio quality also increases file size.
pl: Wyższa jakość dźwięku zwiększa także rozmiar pliku.

en: Some combinations of codecs and container formats may not be compatible.
pl: Łączenie niektórych kodeków z formatami kontenerów jest niemożliwe.

en: © 2020-2024 KDE Community
pl: © 2020-2024 Społeczność KDE
