krecorder - en to ia translation catalogue (48 entries)

en: Default file format
ia: Formato de file predefinite:

en: Default audio codec
ia: Codec audio predefinite

en: Settings
ia: Preferentias

en: Play a recording, or record a new one
ia: Executa un registration, o registra un nove

en: Record a new recording
ia: Registra un nove registration

en: Recorder
ia: Recorder (Registrator)

en: Player
ia: Jocator

en: Recorded on %1
ia: Registrate sur %1

en: Pause
ia: Pausa

en: Play
ia: Reproduce

en: Stop
ia: Stoppa

en: Export to location
ia: Exporta a  Location

en: Rename
ia: Renomina

en: Delete
ia: Dele

en: Recordings
ia: Registrationes

en: Edit
ia: Modifica

en: Record
ia: Registra

en: No recordings
ia: Nulle registrationes

en: Select a location to save recording %1
ia: Selige un location ubi salveguardar registration %1

en: Saved recording to %1
ia: Salveguardate registration a %1

en: Delete %1
ia: Dele %1

en: Are you sure you want to delete the recording %1?<br/>It will be <b>permanently lost</b> forever!
ia: Tu es secur que tu vole deler le registration %1?<br/>Illo essera <b>perdite permanentemente</b> per sempre!

[ctx: @action:button]
en: Delete
ia: Dele

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ia: Cancella

en: Rename %1
ia: Renomina %1

en: Name:
ia: Nomine:

en: Record Audio
ia: Registra audio

en: Continue
ia: Continua

en: Save Recording
ia: Salveguarda registration

en: Save recording
ia: Salveguarda registration

en: Save
ia: Salveguarda

en: Discard
ia: Abandona

en: Name (optional)
ia: Nomine (optional):

en: Storage Folder:
ia: Dossier de immagazinage:

en: About
ia: A proposito

en: Audio Input
ia: Ingresso audio

en: Advanced
ia: Avantiate

en: Audio Codec
ia: Codec Audio

en: Container Format
ia: Formato de receptaculo

en: Audio Quality
ia: Qualitate de Audio

en: Lowest
ia: plus basse

en: Low
ia: Basse

en: Medium
ia: Medie

en: High
ia: Alte

en: Highest
ia: plus alte

en: Higher audio quality also increases file size.
ia: Qualitate audio plus alte augmenta grandor de file.

en: Some combinations of codecs and container formats may not be compatible.
ia: Alcun combinationes de codecs e formatos de receptaculos pote non esser compatibile.

en: © 2020-2024 KDE Community
ia: © 2020-2024 Communitate de KDE
