krecorder - en to he translation catalogue (52 entries)

en: Default file format
he: סוג קובץ כברירת מחדל

en: Default audio codec
he: מפענח שמע כברירת מחדל

en: Settings
he: הגדרות

en: Play a recording, or record a new one
he: השמעת הקלטה או יצירת הקלטה חדשה

en: Record a new recording
he: הקלטה חדשה

en: Recorder
he: מקליט

en: Player
he: נגן

en: Recorded on %1
he: הוקלט ב־%1

en: Pause
he: השהיה

en: Play
he: נגינה

en: Stop
he: עצירה

en: Export to location
he: ייצוא למקום

en: Rename
he: שינוי שם

en: Delete
he: מחיקה

en: Recordings
he: הקלטות

en: Edit
he: עריכה

en: Record
he: הקלטה

en: No recordings
he: אין הקלטות

en: Select a location to save recording %1
he: נא לבחור מקום לשמירת ההקלטות %1

en: Saved recording to %1
he: ההקלטה נשמרה אל %1

en: Delete %1
he: מחיקת %1

en: Are you sure you want to delete the recording %1?<br/>It will be <b>permanently lost</b> forever!
he: למחוק את ההקלטה %1?<br/>היא <b>תאבד לחלוטין</b> לעד!

[ctx: @action:button]
en: Delete
he: מחיקה

[ctx: @action:button]
en: Cancel
he: ביטול

en: Rename %1
he: שינוי השם של %1

en: Name:
he: שם:

en: Location:
he: מקום:

en: Record Audio
he: הקלטת שמע

en: Continue
he: המשך

en: Save Recording
he: שמירת ההקלטה

en: Save recording
he: שמירת ההקלטה

en: Save
he: שמירה

en: Discard
he: התעלמות

en: Name (optional)
he: שם (רשות)

en: Storage Folder:
he: תיקיית אחסון:

en: General
he: כללי

en: About
he: על אודות

en: Audio Input
he: קלט שמע

en: Advanced
he: מתקדם

en: Audio Codec
he: מפענח שמע

en: Container Format
he: סוג מכולה

en: Audio Quality
he: איכות שמע

en: Lowest
he: הנמוכה ביותר

en: Low
he: נמוכה

en: Medium
he: בינונית

en: High
he: גבוהה

en: Highest
he: הגבוהה ביותר

en: Higher audio quality also increases file size.
he: איכות שמע גבוהה תגדיל את הקובץ.

en: Some combinations of codecs and container formats may not be compatible.
he: חלק מהשילובים של מפענחים ומכולות יכולים לא להיות תואמים.

en: © 2020-2024 KDE Community
he: © 2020‏-2024 קהילת KDE

en: Devin Lin
he: דווין לין

en: Jonah Brüchert
he: יונה ברכרט
