krecorder - en to fi translation catalogue (50 entries)

en: Default file format
fi: Oletustiedostomuoto

en: Default audio codec
fi: Oletusäänikoodekki

en: Settings
fi: Asetukset

en: Play a recording, or record a new one
fi: Toista äänite tai äänitä uusi

en: Record a new recording
fi: Äänitä uusi äänite

en: Recorder
fi: Äänitin

en: Player
fi: Pelaaja

en: Recorded on %1
fi: Äänitetty %1

en: Pause
fi: Tauko

en: Play
fi: Toista

en: Stop
fi: Pysäytä

en: Export to location
fi: Vie sijaintiin

en: Rename
fi: Muuta nimeä

en: Delete
fi: Poista

en: Recordings
fi: Äänitteet

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Record
fi: Äänitä

en: No recordings
fi: Ei äänitteitä

en: Select a location to save recording %1
fi: Valitse sijainti, johon äänite %1 tallennetaan

en: Saved recording to %1
fi: Äänite tallennettiin kansioon %1

en: Delete %1
fi: Poista %1

en: Are you sure you want to delete the recording %1?<br/>It will be <b>permanently lost</b> forever!
fi: Haluatko varmasti poistaa äänitteen %1?<br/>Se poistuu <b>lopullisesti</b>!

[ctx: @action:button]
en: Delete
fi: Poista

[ctx: @action:button]
en: Cancel
fi: Peru

en: Rename %1
fi: Muuta kohteen %1 nimeä

en: Name:
fi: Nimi:

en: Location:
fi: Sijainti:

en: Record Audio
fi: Äänitä

en: Continue
fi: Jatka

en: Save Recording
fi: Tallenna äänite

en: Save recording
fi: Tallenna äänite

en: Save
fi: Tallenna

en: Discard
fi: Hylkää

en: Name (optional)
fi: Nimi (valinnainen)

en: Storage Folder:
fi: Tallennuskansio:

en: General
fi: Perusasetukset

en: About
fi: Tietoa

en: Audio Input
fi: Äänisisääntulo

en: Advanced
fi: Lisäasetukset

en: Audio Codec
fi: Äänikoodekki

en: Container Format
fi: Säilömuoto

en: Audio Quality
fi: Äänenlaatu

en: Lowest
fi: Heikoin

en: Low
fi: Heikko

en: Medium
fi: Keskitaso

en: High
fi: Hyvä

en: Highest
fi: Paras

en: Higher audio quality also increases file size.
fi: Paras äänenlaatu kasvattaa myös tiedoston kokoa.

en: Some combinations of codecs and container formats may not be compatible.
fi: Jotkin koodekkien ja säilömuotojen yhdistelmät eivät ehkä ole yhteensopivia.

en: © 2020-2024 KDE Community
fi: © 2020–2024 KDE-yhteisö
