krecorder - en to de translation catalogue (34 entries)

en: Settings
de: Einstellungen

en: Record a new recording
de: Neue Aufnahme aufnehmen

en: Recorded on %1
de: Aufgenommen am %1

en: Play
de: Wiedergabe

en: Stop
de: Anhalten

en: Rename
de: Umbenennen

en: Delete
de: Löschen

en: Recordings
de: Aufnahmen

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Record
de: Aufnahme

en: No recordings
de: Keine Aufnahmen

en: Delete %1
de: %1 löschen

en: Are you sure you want to delete the recording %1?<br/>It will be <b>permanently lost</b> forever!
de: Möchten Sie die Aufnahme %1 wirklich löschen?<br/>Sie kann <b>nicht</b> wiederhergestellt werden.

[ctx: @action:button]
en: Delete
de: Löschen

[ctx: @action:button]
en: Cancel
de: Abbrechen

en: Rename %1
de: %1 umbenennen

en: Location:
de: Ort:

en: Record Audio
de: Audio-Aufnahme

en: Continue
de: Fortsetzen

en: Save recording
de: Aufnahme speichern

en: Save
de: Speichern

en: Discard
de: Verwerfen

en: General
de: Allgemein

en: About
de: Über

en: Audio Input
de: Audioeingabe

en: Advanced
de: Erweitert

en: Audio Codec
de: Audio-Codec

en: Container Format
de: Container-Format

en: Audio Quality
de: Audio-Qualität

en: Lowest
de: Niedrigste

en: Low
de: Niedrig

en: Medium
de: Mittel

en: High
de: Hoch

en: Highest
de: Höchste
