krecorder - en to cs translation catalogue (43 entries)

en: Default file format
cs: Výchozí formát souboru

en: Default audio codec
cs: Výchozí zvukový kodek

en: Settings
cs: Nastavení

en: Recorder
cs: Nahrávací zařízení

en: Player
cs: Hráč

en: Pause
cs: Pozastavit

en: Play
cs: Přehrát

en: Stop
cs: Zastavit

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Delete
cs: Smazat

en: Recordings
cs: Nahrávky

en: Edit
cs: Upravit

en: Record
cs: Nahrávat

en: No recordings
cs: Žádné nahrávky

en: Saved recording to %1
cs: Nahrávka uložena do %1

en: Delete %1
cs: Smazat %1

en: Are you sure you want to delete the recording %1?<br/>It will be <b>permanently lost</b> forever!
cs: Opravdu si přejete smazat nahrávku %1?<br/>Bude <b>navždy ztracena</b>.

[ctx: @action:button]
en: Delete
cs: Smazat

[ctx: @action:button]
en: Cancel
cs: Zrušit

en: Rename %1
cs: Přejmenovat %1

en: Name:
cs: Název:

en: Location:
cs: Umístění:

en: Record Audio
cs: Nahrávat zvuk

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Save Recording
cs: Uložit nahrávání

en: Save recording
cs: Uložit nahrávání

en: Save
cs: Uložit

en: Discard
cs: Zahodit

en: Name (optional)
cs: Jméno (volitelné)

en: Storage Folder:
cs: Složka úložiště:

en: General
cs: Obecné

en: About
cs: O aplikaci

en: Audio Input
cs: Zvukový vstup

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Audio Codec
cs: Kodek zvuku

en: Container Format
cs: Formát kontejneru

en: Audio Quality
cs: Kvalita zvuku

en: Lowest
cs: Nejnižší

en: Low
cs: Nízká

en: Medium
cs: Střední

en: High
cs: Vysoká

en: Highest
cs: Nejvyšší

en: © 2020-2024 KDE Community
cs: © 2020-2024 Komunita KDE
