keysmith - en to pa translation catalogue (34 entries)

[ctx: @title:window]
en: Invalid account
pa: ਅਢੁੱਕਵਾਂ ਖਾਤਾ

[ctx: @info:label]
en: The account you are trying to add is invalid. You can either quit the app, or continue without adding the account.
pa: ਤੁਹਾਡੇ ਵਲੋਂ ਜੋੜਨ ਦੀ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਖਾਤਾ ਅਢੁੱਕਵਾਂ ਹੈ। ਤੁਸੀਂ ਜਾਂ ਐਪ ਬੰਦ ਕਰ ਸਕਦੇ ਹੋ ਜਾਂ ਬਿਨਾਂ ਖਾਤਾ ਜੋੜੇ ਐਪ ਨਾਲ ਜਾਰੀ ਰੱਖ ਸਕਦੇ ਹੋ।

[ctx: Confirm dialog title: %1 is the name of the account to remove]
en: Removing account: %1
pa: ਖਾਤਾ ਹਟਾਇਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ: %1

[ctx: @title:window]
en: Accounts
pa: ਖਾਤੇ

[ctx: generic error shown when adding or updating an account failed]
en: Failed to update accounts
pa: ਖਾਤੇ ਅੱਪਡੇਟ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ

[ctx: error message shown when loading accounts from storage failed]
en: Some accounts failed to load.
pa: ਕੁਝ ਖਾਤੇ ਲੋਡ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ।

[ctx: @title:window]
en: Add new account
pa: ਨਵਾਂ ਖਾਤਾ ਜੋੜੋ

[ctx: @action:button cancel and dismiss the add account form]
en: Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ

[ctx: @option:radio]
en: Time-based OTP
pa: ਸਮਾਂ-ਅਧਾਰਿਤ OTP

[ctx: @option:radio]
en: Hash-based OTP
pa: ਹੈਸ਼-ਅਧਾਰਿਤ OTP

en: Token secret
pa: ਟੋਕਨ ਭੇਤ

[ctx: @label:textbox]
en: Secret key:
pa: ਭੇਤ ਕੁੰਜੀ:

[ctx: Button to reveal form for configuring additional token details]
en: Details
pa: ਵੇਰਵੇ

[ctx: @action:button Button to dismiss the error page]
en: Continue
pa: ਜਾਰੀ ਰੱਖੋ

[ctx: @action:button Dismiss the error page and quit Keysmtih]
en: Quit
pa: ਬਾਹਰ

[ctx: Button for removal of a single account]
en: Delete account
pa: ਖਾਤੇ ਨੂੰ ਹਟਾਓ

[ctx: @label:textbox]
en: Counter:
pa: ਗਿਣਤੀ:

[ctx: @label:spinbox]
en: Token length:
pa: ਟੋਕਨ ਦੀ ਲੰਬਾਈ:

[ctx: @label:spinbox]
en: Truncation offset:
pa: ਛੰਗਾਈ ਆਫਸੈੱਟ:

[ctx: @title:window]
en: Rename account to add
pa: ਜੋੜਨ ਲਈ ਖਾਤੇ ਦਾ ਨਾਂ ਬਦਲੋ

[ctx: @info:label Keysmith received an account to add via URI on e.g. commandline which is already in use]
en: Another account with the same name already exists. Please correct the name or issuer for the new account.
pa: ਇਸੇ ਨਾਂ ਨਾਲ ਹੋਰ ਖਾਤਾ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਮੌਜੂਦ ਹੈ। ਨਵੇਂ ਖਾਤੇ ਲਈ ਜਾਂ ਤਾਂ ਨਾਂ ਜਾਂ ਜਾਰੀ ਕਰਤਾ ਠੀਕ ਕਰੋ।

[ctx: @action:button cancel and dismiss the rename account form]
en: Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ

en: Add
pa: ਜੋੜੋ

[ctx: @title:window]
en: Password
pa: ਪਾਸਵਰਡ

en: Failed to set up your password
pa: ਤੁਹਾਡਾ ਪਾਸਵਰਡ ਸੈਟ ਅੱਪ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ

[ctx: @label:textbox]
en: Verify password:
pa: ਪਾਸਵਰਡ ਤਸਦੀਕ ਕਰੋ:

[ctx: placeholder text if no token is available]
en: (refresh)
pa: (ਤਾਜ਼ਾ ਕਰੋ)

[ctx: @label:textbox]
en: Timer:
pa: ਟਾਈਮਰ:

[ctx: @label:textbox]
en: Starting at:
pa: ਇਸ ਵੇਲੇ ਸ਼ੁਰੂ:

[ctx: @label:chooser]
en: Hash algorithm:
pa: ਹੈਸ਼ ਐਲਗੋਰਿਥਮ:

en: Failed to unlock your accounts
pa: ਤੁਹਾਡੇ ਖਾਤੇ ਅਣ-ਲਾਕ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ

en: Please provide the password to unlock your accounts
pa: ਆਪਣੇ ਖਾਤਿਆਂ ਨੂੰ ਅਣ-ਲਾਕ ਕਰਨ ਲਈ ਪਾਸਵਰਡ ਦਿਓ ਜੀ

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
pa: ਪਾਸਵਰਡ:

[ctx: @title]
en: Keysmith
pa: ਕੀ-ਸਮਿੱਥ
