kdecoration - en to ia translation catalogue (15 entries)

en: More actions for this window
ia: Altere actiones per iste fenestra

en: Application menu
ia: Menu de application

en: On one desktop
ia: Sur un scriptorio

en: On all desktops
ia: Super omne scriptorios

en: Minimize
ia: Minimisa

en: Restore
ia: Restabili

en: Maximize
ia: Maximiza

en: Close
ia: Claude

en: Context help
ia: Adjuta de contexto

en: Unshade
ia: De-Umbra

en: Shade
ia: Umbra

en: Don't keep below other windows
ia: Non mantene infra altere fenestras

en: Keep below other windows
ia: Mantene infra altere fenestras

en: Don't keep above other windows
ia: Non mantene supra altere fenestras

en: Keep above other windows
ia: Mantene supra altere fenestras
