desktop files - en to sq translation catalogue (18 entries)

[ctx: GenericName]
en: Mastodon Client
sq: Klient Mastodon

[ctx: Comment]
en: Client for the Mastodon
sq: Klient për Mastodon-in

[ctx: Comment]
en: A client for Mastodon, the decentralized social media
sq: Një klient për Mastodon-in, median shoqërore të decentralizuar

[ctx: Name]
en: Favorite
sq: I parapëlqyer

[ctx: Comment]
en: Someone favorited your post
sq: Dikush e vuri postimin tuaj si të parapëlqyer

[ctx: Name]
en: Boost
sq: Përforcojeni

[ctx: Comment]
en: Someone boosted your post
sq: Dikush përforcoi postimin tuaj

[ctx: Name]
en: Follow
sq: Ndiqeni

[ctx: Comment]
en: Someone followed you
sq: Dikush filloi t’ju ndjekë

[ctx: Name]
en: Follow Request
sq: Kërkesë Ndjekjeje

[ctx: Comment]
en: Someone requested to followed you
sq: Dikush kërkoi t’ju ndjekë

[ctx: Comment]
en: Someone mentioned you
sq: Dikush ju përmendi

[ctx: Name]
en: Update
sq: Përditësim

[ctx: Comment]
en: Someone edited a post
sq: Dikush përpunoi një postim

[ctx: Name]
en: Poll
sq: Pyetësor

[ctx: Comment]
en: Someone's poll ended
sq: Përfundoi pyetësori i dikujt

[ctx: Name]
en: Status
sq: Gjendje

[ctx: Comment]
en: Someone posted a new status
sq: Dikush postoi një koment të ri
