plasma-nm - en to hsb translation catalogue (153 entries)

[ctx: General]
en: General configuration
hsb: Powšitkowne připrawjenje

en: Wired
hsb: Z kablom

en: 802.1x Security
hsb: 802.1x wěstosć

en: Wi-Fi Security
hsb: Wi-Fi wěstosć

en: Mobile Broadband (%1)
hsb: Mobilny broadband (%1)

en: WireGuard Interface
hsb: WireGuard-interfejs

en: Failed to get secrets for %1
hsb: Njemóžach potajnstwa dóstać za %1

en: New Connection (%1)
hsb: Nowy zwisk (%1)

en: Edit Connection '%1'
hsb: Zwisk '%1' wobdźěłać

en: New %1 connection
hsb: Nowy zwisk %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Connection name:
hsb: Mjeno zwiska:

[ctx: bond mode]
en: Adaptive transmit load balancing
hsb: Adaptiwne wurunanje wućeženja přenjesenja

[ctx: bond mode]
en: Adaptive load balancing
hsb: Adaptiwne wurunanje wućeženja

[ctx: bond link monitoring]
en: MII (recommended)
hsb: MII (doporučeny)

en: Do you want to remove the connection '%1'?
hsb: Chceće zwisk '%1' wotstronić?

en: Remove Connection
hsb: Zwisk wotstronić

en: DUN (dial up networking)
hsb: DUN (syć přez wolene telefonowe čisło)

en: PAN (personal area network)
hsb: PAN (wosobinska syć)

[ctx: @title:window advanced permissions editor]
en: Advanced Permissions Editor
hsb: Wobdźěłar za přistupne prawa (nadrobnje)

[ctx: infiniband transport mode]
en: Connected
hsb: Zwjazany

[ctx: Header text for IPv4 address]
en: Address
hsb: Adresa

[ctx: Header text for IPv4 netmask]
en: Netmask
hsb: Syćowa maska

en: Other DNS Servers:
hsb: Druhe DNS-serwery:

en: DNS Servers:
hsb: DNS-serwery:

en: <qt>You can find more information about these values here:<br/><a href='https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.html'>https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.htmlnm-settings-nmcli.html</a></qt>
hsb: <qt>Wjace informacije wo tutych hódnotach namakaće tu:<br/><a href='https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.html'>https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.htmlnm-settings-nmcli.html</a></qt>

en: Send hostname:
hsb: Mjeno hosta, kiž ma so pósłać:

en: DHCP hostname:
hsb: DHCP-hostowe mjeno:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, privacyCombo)
en: Default
hsb: Standard

en: Edit DNS servers
hsb: DNS-serwery wobdźěłać

en: Edit DNS search domains
hsb: Pytanske domeny za DNS wobdźěłać

[ctx: Header text for IPv6 address]
en: Address
hsb: Adresa

[ctx: Header text for IPv6 prefix]
en: Prefix
hsb: Prefiks

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17) i18n: ectx: property (text)
en: Username:
hsb: Mjeno wužiwarja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_34) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text
en: Password:
hsb: Hesło:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Identity:
hsb: Identita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Domain:
hsb: Domena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: User certificate:
hsb: Certifikat wužiwarja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: CA certificate:
hsb: CA-certifikat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Subject match:
hsb: Tema wotpowěduje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Alternative subject matches:
hsb: Alternatiwne temy wotpowěduja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Connect to these servers:
hsb: Z tutymi serwerami zwisk natwarić:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, privateKeyLabel)
en: Private key:
hsb: Priwatny kluč:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Private key password:
hsb: Hesło za priwatny kluč:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Anonymous identity:
hsb: Anonymna identita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fastAllowPacProvisioning)
en: Automatic PAC provisioning
hsb: Awtomatiske spřistupnjenje PAC

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, pacMethod)
en: Anonymous
hsb: Anonymnje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, pacMethod)
en: Authenticated
hsb: Awtorizowany

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, pacMethod)
en: Both
hsb: Woboje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: PAC file:
hsb: PAC-dataja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add…
hsb: Dodać…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edit…
hsb: Wobdźěłać…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDelete)
en: Delete
hsb: Zničić

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLabel)
en: Mode:
hsb: Modus:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, metered)
en: Yes
hsb: Haj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, metered)
en: No
hsb: Ně

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: Basic
hsb: Jednory

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advGroup)
en: Advanced
hsb: Pokročeny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, roaming)
en: Allow roaming if home network is not available
hsb: Roaming dowolić, hdyž domjaca syć k dispoziciji njesteji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelNetworkId)
en: Network ID:
hsb: Syćowa ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove
hsb: Wumazać

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
hsb: Dodać

[ctx: like in this setting is Disabled]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, method)
en: Ignored
hsb: Ignoruje so

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, method)
en: Disabled
hsb: Njesteji k dispoziciji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, speedLabel)
en: Speed:
hsb: Spěšnosć:

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Mobile Broadband
hsb: Mobilny broadband

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Wired Ethernet
hsb: Ethernet přez kabel

en: Mobile broadband
hsb: Mobilny broadband

en: Wired Ethernet
hsb: Ethernet přez kabel

en: Unknown connection type
hsb: Njeznaty typ zwiska

en: Wireless Interface (%1)
hsb: Interfejs bjez kabla (%1)

en: Wired Interface (%1)
hsb: Interfejs přez kabel (%1)

[ctx: description of unknown network interface state]
en: Unknown
hsb: Njeznaty

[ctx: description of unmanaged network interface state]
en: Unmanaged
hsb: Njerjadowany

[ctx: description of unavailable network interface state]
en: Unavailable
hsb: Njepřistupny

[ctx: description of unconnected network interface state]
en: Not connected
hsb: Njezwjazany

[ctx: description of preparing to connect network interface state]
en: Preparing to connect
hsb: Přihotuju zwjazanje

[ctx: description of configuring hardware network interface state]
en: Configuring interface
hsb: Připrawjam interfejs

[ctx: description of waiting for authentication network interface state]
en: Waiting for authorization
hsb: Čakam na awtorizaciju

[ctx: network interface doing dhcp request in most cases]
en: Setting network address
hsb: Postajam syćowu adresu

[ctx: is other action required to fully connect? captive portals, etc.]
en: Checking further connectivity
hsb: Přepruwuju dalše reakcije

[ctx: a secondary connection (e.g. VPN) has to be activated first to continue]
en: Waiting for a secondary connection
hsb: Čakam na sekundarny zwisk

[ctx: network interface connected state label]
en: Connected
hsb: Zwjazany

[ctx: network interface connected state label]
en: Connected to %1
hsb: Zwjazany z %1

[ctx: network interface disconnecting state label]
en: Deactivating connection
hsb: Deaktiwizuju zwisk

[ctx: network interface connection failed state label]
en: Connection Failed
hsb: Zwisk je so zwrěšćił

[ctx: interface state]
en: Error: Invalid state
hsb: Zmylk: Njewalidny staw

[ctx: The state of the VPN connection is unknown]
en: Unknown
hsb: Njeznaty

[ctx: The VPN connection is preparing to connect]
en: Preparing to connect
hsb: Přihotuju so na zwjazanje

[ctx: The VPN connection needs authorization credentials]
en: Needs authorization
hsb: Trjebam awtorizaciju

[ctx: The VPN connection is being established]
en: Connecting
hsb: Zwjazam

[ctx: The VPN connection is getting an IP address]
en: Setting network address
hsb: Postajam syćowu adresu

[ctx: The VPN connection is active]
en: Activated
hsb: Zwisk je nětko aktiwny

[ctx: The VPN connection failed]
en: Failed
hsb: Je so zwrěšćiło

[ctx: The VPN connection is disconnected]
en: Failed
hsb: Je so zwrěšćiło

[ctx: wireless network operation mode]
en: Unknown
hsb: Njeznaty

[ctx: wireless network operation mode]
en: Infrastructure
hsb: Infrastruktura

[ctx: wireless network operation mode]
en: Access point
hsb: Přistupnišćo (access point)

[ctx: Unknown cellular access technology]
en: Unknown
hsb: Njeznaty

[ctx: @label unknown security]
en: Unknown security type
hsb: Njeznaty typ wěstosće

[ctx: Label for last used time for a network connection used in the last hour, as the number of minutes since usage]
en: One minute ago | %1 minutes ago
hsb[0]: Před %1 mjeńšinu
hsb[1]: Před %1 mjeńšinomaj
hsb[2]: Před %1 mjeńšinami
hsb[3]: Před %1 mjeńšinami

[ctx: Label for last used time for a network connection used in the last day, as the number of hours since usage]
en: One hour ago | %1 hours ago
hsb[0]: Před %1 hodźinu
hsb[1]: Před %1 hodźinomaj
hsb[2]: Před %1 hodźinami
hsb[3]: Před %1 hodźinami

[ctx: Label for last used time for a network connection used the previous day]
en: Yesterday
hsb: Wčera

[ctx: Label for last used time for a network connection that has never been used]
en: Never
hsb: Ženje

[ctx: Label for last used time for a network connection used in the last hour, as the number of minutes since usage]
en: Last used one minute ago | Last used %1 minutes ago
hsb[0]: Posledni raz wužiwaše so před %1 mjeńšinu
hsb[1]: Posledni raz wužiwaše so před %1 mjeńšinomaj
hsb[2]: Posledni raz wužiwaše so před %1 mjeńšinami
hsb[3]: Posledni raz wužiwaše so před %1 mjeńšinami

[ctx: Label for last used time for a network connection used in the last day, as the number of hours since usage]
en: Last used one hour ago | Last used %1 hours ago
hsb[0]: Posledni raz wužiwaše so před %1 hodźinu
hsb[1]: Posledni raz wužiwaše so před %1 hodźinomaj
hsb[2]: Posledni raz wužiwaše so před %1 hodźinami
hsb[3]: Posledni raz wužiwaše so před %1 hodźinami

[ctx: Label for last used time for a network connection used the previous day]
en: Last used yesterday
hsb: Posledni raz wužiwaše so wčera

en: Last used on %1
hsb: Posledni raz wužiwaše so %1

[ctx: Label for last used time for a network connection that has never been used]
en: Never used
hsb: Ženje njewužiwany

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Available Users
hsb: Móžni wužiwarjo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, availUsers) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, currentUsers)
en: Real Name
hsb: Woprawdźite mjeno

[ctx: like in Username for athentication]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, availUsers) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, currentUsers)
en: Username
hsb: Mjeno wužiwarja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Users allowed to activate the connection
hsb: Wužiwarjo, kiž smědźa tutón zwisk aktiwizować

[ctx: Remove a selected row]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButtonRemove)
en: Remove
hsb: Wumazać

[ctx: Insert a row]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButtonAdd)
en: Add
hsb: Dodać

[ctx: Remove a selected row]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButtonRemove)
en: R&emove
hsb: Wu&mazać

en: Failed to activate %1
hsb: Njemóžach %1 aktiwizować

en: Failed to add connection %1
hsb: Njemóžach zwisk %1 dodać

en: Connection %1 has been added
hsb: Zwisk %1 je so dodał

en: Failed to add %1
hsb: Njemóžach %1 dodać

en: Failed to deactivate %1
hsb: Njemóžach %1 deaktiwizować

en: Failed to remove %1
hsb: Njemóžach  %1 wotstronić

en: Connection %1 has been removed
hsb: Zwisk %1 je so wotstronił

en: Failed to update connection %1
hsb: Njemóžach zwisk %1 aktualizować

en: Connection %1 has been updated
hsb: Zwisk %1 je so aktualizował

en: Failed to create hotspot %1
hsb: Njemóžach hotspot %1 wutworić

en: Hardware based connections
hsb: Na hardware bazowace zwiski

en: Mobile Broadband
hsb: Mobilny broadband

en: Some wired ethernet description
hsb: Někajke wopisanje za kablowy ethernet

en: Wired Ethernet (shared)
hsb: Ethernet přez kabel (shared)

en: Virtual connections
hsb: Wirtuelne zwiski

en: VPN connections
hsb: VPN zwiski

en: Other
hsb: Druhe zwiski

en: Signal Quality
hsb: Signalowa kwalita

en: Banner
hsb: Chorhojčka

en: Name
hsb: Mjeno

en: Capabilities
hsb: Zamóžnosće

en: Type
hsb: Typ

en: Device
hsb: Grat

[ctx: A network device is connected, but there is only link-local connectivity]
en: Connected
hsb: Zwisk

[ctx: A network device is connected, but there is only site-local connectivity]
en: Connected
hsb: Zwisk

[ctx: A network device is connected, with global network connectivity]
en: Connected
hsb: Zwisk

[ctx: Networking is inactive and all devices are disabled]
en: Inactive
hsb: Zwisk njeaktiwny

[ctx: There is no active network connection]
en: Disconnected
hsb: Žadyn zwisk

[ctx: Network connections are being cleaned up]
en: Disconnecting
hsb: Wowjazuju

[ctx: A network device is connecting to a network and there is no other available network connection]
en: Connecting
hsb: Zwjazam

en: Connecting to %1
hsb: Kontaktuju so z %1

en: Connected to %1 (no connectivity)
hsb: Zwisk je %1 (njereaguje)

en: Connected to %1 (limited connectivity)
hsb: Zwisk je %1 (wobmjezowana reakcija)

en: Connected to %1 (log in required)
hsb: Zwisk je %1 (přizjewjenje trěbne)

en: Connected to %1
hsb: Zwisk je %1

en: NetworkManager not running
hsb: NetworkManager njeběži

en: NetworkManager 0.9.8 required, found %1.
hsb: NetworkManager 0.9.8 je trěbny, namakał sym %1.

[ctx: global connection state]
en: Unknown
hsb: Njeznaty
