plasma_applet_tasks - en to bg translation catalogue (128 entries)

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Behavior
bg: Поведение

[ctx: @action:button]
en: Unmute
bg: Включване на звука

[ctx: @action:button]
en: Mute
bg: Изключване на звука

[ctx: @info:tooltip %1 is the window title]
en: Unmute %1
bg: Включване на звука на %1

[ctx: @info:tooltip %1 is the window title]
en: Mute %1
bg: Изключване на звука на %1

[ctx: @label for several checkboxes]
en: General:
bg: Общи:

[ctx: @option:check section General]
en: Show small window previews when hovering over tasks
bg: Показване на малки миниатюри на прозорците при задържане курсора на мишката над задачите

[ctx: @option:check section General]
en: Hide other windows when hovering over previews
bg: Скриване на другите прозорци при преминаване с мишката над миниатюрите

[ctx: @option:check section General]
en: Use audio indicators to mute tasks
bg: Използване на аудиоиндикатори за изключване на звука на задачите

[ctx: @option:check section General]
en: Fill free space on panel
bg: Изпълване на свободното пространство на панела

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum task width:
bg: Максимална ширина на полетата:

[ctx: @item:inlistbox how wide a task item should be]
en: Narrow
bg: Тесни

[ctx: @item:inlistbox how wide a task item should be]
en: Medium
bg: Средни

[ctx: @item:inlistbox how wide a task item should be]
en: Wide
bg: Широки

[ctx: @label for radio button group, completes sentence: … when panel is low on space etc.]
en: Use multi-column view:
bg: Използване на многоколонен изглед::

[ctx: @label for radio button group, completes sentence: … when panel is low on space etc.]
en: Use multi-row view:
bg: Използване на многоредов изглед:

[ctx: @option:radio Never use multi-column view for Task Manager]
en: Never
bg: Никога

[ctx: @option:radio completes sentence: Use multi-column/row view]
en: When panel is low on space and thick enough
bg: Когато панелът е на малко пространство и достатъчно висок

[ctx: @option:radio completes sentence: Use multi-column/row view]
en: Always when panel is thick enough
bg: Винаги, когато панелът е достатъчно голям

[ctx: @label:spinbox maximum number of columns for tasks]
en: Maximum columns:
bg: Максимален брой колони:

[ctx: @label:spinbox maximum number of rows for tasks]
en: Maximum rows:
bg: Максимален брой редове:

[ctx: @label:listbox]
en: Spacing between icons:
bg: Разстояние между иконите:

[ctx: @item:inlistbox Icon spacing]
en: Small
bg: Малко

[ctx: @item:inlistbox Icon spacing]
en: Normal
bg: Нормално

[ctx: @item:inlistbox Icon spacing]
en: Large
bg: Голямо

[ctx: @info:usagetip under a set of radio buttons when Touch Mode is on]
en: Automatically set to Large when in Touch mode
bg: Автоматично задаване на големи икони в режим на таблет

[ctx: @label:listbox how to group tasks]
en: Group:
bg: Групиране:

[ctx: @item:inlistbox how to group tasks]
en: Do not group
bg: Без групиране

[ctx: @item:inlistbox how to group tasks]
en: By program name
bg: По име на програмата

[ctx: @label:listbox completes sentence like: … cycles through tasks]
en: Clicking grouped task:
bg: Щракване върху групирана задача:

[ctx: @item:inlistbox Completes the sentence 'Clicking grouped task cycles through tasks']
en: Cycles through tasks
bg: Преминава през задачите

[ctx: @item:inlistbox Completes the sentence 'Clicking grouped task shows small window previews']
en: Shows small window previews
bg: Показва малки миниатюри на прозорците

[ctx: @item:inlistbox Completes the sentence 'Clicking grouped task shows large window previews']
en: Shows large window previews
bg: Показва големи миниатюри на прозорците

[ctx: @item:inlistbox Completes the sentence 'Clicking grouped task shows textual list']
en: Shows textual list
bg: Показва текстов списък

[ctx: @info displayed as InlineMessage]
en: The compositor does not support displaying windows side by side, so a textual list will be displayed instead.
bg: Прозорците не могат да се представят един до друг, така че вместо това ще се покаже текстов списък.

[ctx: @option:check grouped task]
en: Combine into single button
bg: Комбиниране в един бутон

[ctx: @option:check grouped task]
en: Group only when the Task Manager is full
bg: Групиране само когато диспечерът на задачите е пълен

[ctx: @label:listbox sort tasks in grouped task]
en: Sort:
bg: Сортиране:

[ctx: @item:inlistbox sort tasks in grouped task]
en: Do not sort
bg: Без сортиране

[ctx: @item:inlistbox sort tasks in grouped task]
en: Manually
bg: Ръчно

[ctx: @item:inlistbox sort tasks in grouped task]
en: Alphabetically
bg: Азбучно

[ctx: @item:inlistbox sort tasks in grouped task]
en: By desktop
bg: По работен плот

[ctx: @item:inlistbox sort tasks in grouped task]
en: By activity
bg: По дейност

[ctx: @option:check configure task sorting]
en: Keep launchers separate
bg: Показване на стартерите отделно

[ctx: @option:check for icons-and-text task manager]
en: Hide launchers after application startup
bg: Скриване на стартера след стартиране на приложението

[ctx: @label for checkbox Part of a sentence: 'Clicking active task minimizes the task']
en: Clicking active task:
bg: Щракване върху активна задача:

[ctx: @option:check Part of a sentence: 'Clicking active task minimizes the task']
en: Minimizes the task
bg: Минимизира задачата

[ctx: @label:listbox completes sentence like: … does nothing]
en: Middle-clicking any task:
bg: Щракване със среден бутон върху която и да е задача:

[ctx: @item:inlistbox Part of a sentence: 'Middle-clicking any task does nothing']
en: Does nothing
bg: Не прави нищо

[ctx: @item:inlistbox Part of a sentence: 'Middle-clicking any task closes window or group']
en: Closes window or group
bg: Затваря прозорец или група

[ctx: @item:inlistbox Part of a sentence: 'Middle-clicking any task opens a new window']
en: Opens a new window
bg: Отваря нов прозорец

[ctx: @item:inlistbox Part of a sentence: 'Middle-clicking any task minimizes/restores window or group']
en: Minimizes/Restores window or group
bg: Минимизира/Възстановява прозорец или група

[ctx: @item:inlistbox Part of a sentence: 'Middle-clicking any task toggles grouping']
en: Toggles grouping
bg: Превключва групирането

[ctx: @item:inlistbox Part of a sentence: 'Middle-clicking any task brings it to the current virtual desktop']
en: Brings it to the current virtual desktop
bg: Прехвърля го в текущия виртуален работен плот

[ctx: @label for checkbox Part of a sentence: 'Mouse wheel cycles through tasks']
en: Mouse wheel:
bg: Колелце на мишката:

[ctx: @option:check Part of a sentence: 'Mouse wheel cycles through tasks']
en: Cycles through tasks
bg: Преминава през задачите

[ctx: @option:check mouse wheel task cycling]
en: Skip minimized tasks
bg: Пропускане на минимизирани задачи

[ctx: @label for checkbox group, completes sentence like: … from current screen]
en: Show only tasks:
bg: Показване само на задачи:

[ctx: @option:check completes sentence: show only tasks]
en: From current screen
bg: От текущия екран

[ctx: @option:check completes sentence: show only tasks]
en: From current desktop
bg: От текущия работен плот

[ctx: @option:check completes sentence: show only tasks]
en: From current activity
bg: От текущата дейност

[ctx: @option:check completes sentence: show only tasks]
en: That are minimized
bg: Които са минимизирани

[ctx: @label for checkbox, completes sentence: … unhide if window wants attention]
en: When panel is hidden:
bg: Когато панелът е скрит:

[ctx: @option:check completes sentence: When panel is hidden]
en: Unhide when a window wants attention
bg: Показване когато прозорецът изисква внимание

[ctx: @label for radiobutton group completes sentence like: … on the bottom]
en: New tasks appear:
bg: Новите задачи се показват:

[ctx: @option:check completes sentence: New tasks appear]
en: On the bottom
bg: Отдолу

[ctx: @option:check completes sentence: New tasks appear]
en: To the right
bg: Отдясно

[ctx: @option:check completes sentence: New tasks appear]
en: To the left
bg: Отляво

[ctx: @option:check completes sentence: New tasks appear]
en: On the top
bg: Отгоре

en: Places
bg: Места

en: Recent Files
bg: Скорошни файлове

en: Actions
bg: Действия

[ctx: Play previous track]
en: Previous Track
bg: Предишен запис

[ctx: Pause playback]
en: Pause
bg: Пауза

[ctx: Start playback]
en: Play
bg: Изпълнение

[ctx: Play next track]
en: Next Track
bg: Следващ запис

[ctx: Stop playback]
en: Stop
bg: Стоп

[ctx: Quit media player app]
en: Quit
bg: Изход

[ctx: Open or bring to the front window of media player app]
en: Restore
bg: Възстановяване

en: Mute
bg: Изключване на звука

en: Open New Window
bg: Отваряне на нов прозорец

en: Move to &Desktop
bg: Преместване в &Работен плот

en: Move &To Current Desktop
bg: Преместване в &текущия работен плот

en: &All Desktops
bg: &Всички работни плотове

en: &New Desktop
bg: &Нов работен плот

en: Show in &Activities
bg: Показване в &Дейности

en: Add To Current Activity
bg: Добавяне към текущата дейност

en: All Activities
bg: Всички дейности

en: Move to %1
bg: Преместване в %1

en: &Pin to Task Manager
bg: &Закачане в диспечера на задачите

en: On All Activities
bg: На всички дейности

en: On The Current Activity
bg: На текущата дейност

en: Unpin from Task Manager
bg: Откачане от диспечера на задачите

en: More
bg: Допълнителни

en: &Move
bg: Пре&местване

en: Re&size
bg: Пре&оразмеряване

en: Ma&ximize
bg: Максимизиране

en: Mi&nimize
bg: Ми&нимизиране

en: Keep &Above Others
bg: Задържане &над другите

en: Keep &Below Others
bg: Задържане &под другите

en: &Fullscreen
bg: &Цял екран

en: &Shade
bg: &Сгъване

en: Allow this program to be grouped
bg: Позволяване на тази програма да бъде групирана

[ctx: @item:inmenu]
en: &Close All
bg: Затваряне на вси&чки

en: &Close
bg: &Затваряне

[ctx: @info:usagetip %1 application name]
en: Launch %1
bg: Стартиране %1

[ctx: @info:tooltip]
en: There is %1 new message. | There are %1 new messages.
bg[0]: Има %1 ново съобщение.
bg[1]: Има %1 нови съобщения.

[ctx: @info:usagetip %1 task name]
en: Show Task tooltip for %1
bg: Показване на подсказки за %1

[ctx: @info:usagetip %1 task name]
en: Show windows side by side for %1
bg: Показване на прозорците един до друг за %1

[ctx: @info:usagetip %1 task name]
en: Open textual list of windows for %1
bg: Отваряне на списък с прозорци за %1

en: Activate %1
bg: Активиране на %1

[ctx: button to unmute app]
en: Unmute %1
bg: Включване на звука на %1

[ctx: button to mute app]
en: Mute %1
bg: Изключване на звука на %1

[ctx: Accessibility data on volume slider]
en: Adjust volume for %1
bg: Регулиране силата на звука за %1

[ctx: Comma-separated list of desktops]
en: On %1
bg: На %1

[ctx: Comma-separated list of desktops]
en: Pinned to all desktops
bg: Показване на всички работни плотове

[ctx: Which virtual desktop a window is currently on]
en: Available on all activities
bg: Налично на всички дейности

[ctx: Activities a window is currently on (apart from the current one)]
en: Also available on %1
bg: Също налично и на %1

[ctx: Which activities a window is currently on]
en: Available on %1
bg: Налично на %1

[ctx: Show all user Places]
en: %1 more Place | %1 more Places
bg[0]: Още %1 място
bg[1]: Още %1 места

en: Recent Downloads
bg: Скорошни изтегляния

en: Recent Connections
bg: Скорошни свързвания

en: Recent Places
bg: Скорошни места

[ctx: @action:inmenu]
en: Forget Recent Downloads
bg: Забравяне на скорошните изтегляния

[ctx: @action:inmenu]
en: Forget Recent Connections
bg: Забравяне на скорошните свързвания

[ctx: @action:inmenu]
en: Forget Recent Places
bg: Забравяне на скорошните места

[ctx: @action:inmenu]
en: Forget Recent Files
bg: Забравяне на скорошни файлове
