processcore - en to bg translation catalogue (103 entries)

[ctx: @title]
en: Desktop ID
bg: Идентификатор на работния плот

[ctx: @title]
en: Icon
bg: Икона

[ctx: @title]
en: Name
bg: Име

en: The unique Process ID that identifies this process.
bg: Уникалният ИД на процеса.

en: Parent PID
bg: Родителски PID

en: Login
bg: Вход

en: The user who owns this process.
bg: Потребителят, собственик на процеса.

en: Username
bg: Потребителско име

en: Can Login
bg: Разрешено влизане

en: The controlling terminal on which this process is running.
bg: Терминалът, от който е стартиран процеса

en: User Time
bg: Потребителско време

en: System Time
bg: Системна дата и час

en: Total Time
bg: Общо времe

en: Time
bg: Време

en: The total user and system time that this process has been running for
bg: Общото потребителско и системно време, за което се изпълнява този процес

en: Start Time
bg: Време от стартиране

en: User CPU Usage
bg: Използване на процесора от потребителя

en: User CPU
bg: Потребителски процесор

en: System CPU Usage
bg: Използване на системния процесор

en: System CPU
bg: Системен процесор

en: Total CPU Usage
bg: Общо използване на процесора

en: The current total CPU usage of the process.
bg: Текущото използване на процесора от този процес.

en: Group User CPU Usage
bg: Използване на процесора от групата на потребителя

en: The amount of userspace CPU used by this process and all its children.
bg: Степен на използване на CPU потребителското пространство от този процес и всички негови дъщерни процеси.

en: Group System CPU Usage
bg: Използване на системния процесор от групата

en: The amount of system CPU used by this process and all its children.
bg: Степен на използване на системния процесор от този процес и всички негови дъщерни процеси.

en: Group Total CPU Usage
bg: Групово общо използване на процесора

en: Group CPU
bg: Групов процесор

en: The total amount of CPU used by this process and all its children.
bg: Степен на използване на системния процесор от този процес и всички негови дъщерни процеси.

en: Nice Level
bg: Ниво на nice

en: The priority with which this process is being run. For the normal scheduler, this ranges from 19 (very nice, least priority) to -19 (top priority).
bg: Приоритетът, с който работи този процес. Варира от 19 (много добре, най-малък приоритет) до -19 (най-висок приоритет).

en: Scheduler
bg: Разписание

en: IO Priority Class
bg: IO приоритетен клас

en: IO Nice Level
bg: IO Ниво Ниво

en: VM Size
bg: VM размер

en: This is the amount of virtual memory space that the process is using, included shared libraries, graphics memory, files on disk, and so on. This number is almost meaningless.
bg: Това е виртуалната памет, използвана от процеса, включително споделените библиотеки, графична памет, файлове на диска и т.н. Тази цифра е почти безполезна.

en: Resident Memory Usage
bg: Използване на резидентна памет

en: Resident
bg: Резидентни

en: This is the amount of physical memory that this process is using and includes the amount of memory used by shared libraries.
bg: Това е количеството физическа памет, което този процес използва и включва количеството памет, използвано от споделените библиотеки.

en: Private Memory Usage
bg: Използване на частната памет

en: Private
bg: Частен

en: This is the amount of physical memory that this process is using by itself, and approximates the Private memory usage of the process. It does not include any swapped out memory, nor the code size of its shared libraries.
bg: Това е количеството физическа памет, което този процес използва сам по себе си,и приближава използването на частната памет на процеса. Не включва swap памет, нито размера на кода на нейните споделени библиотеки.

en: Shared Memory Usage
bg: Използване на споделена памет

en: Shared
bg: Споделена

en: This is approximately the amount of real physical memory that this process's shared libraries are using. This memory is shared among all processes that use this library.
bg: Това е приблизителният обем физическа памет, използвана от споделените библиотеки на процеса. Тази памет е споделена между всички процеси, използващи дадената библиотека.

en: Memory Usage
bg: Използване на паметта

en: Memory
bg: Памет

en: This is an approximation of the real amount of physical memory that this process is using. It is calculated by dividing the process' shared memory usage by the amount of processes sharing that memory, then adding the process' private memory.
bg: Това е приближение на реалното количество физическа памет, която процесът използва. Изчислява се чрез разделяне на използването на споделената памет на процеса на размера на процесите, които споделят тази памет, след което се добавя частната памет на процеса.

en: Name
bg: Име

en: The process name.
bg: Име на процеса.

en: Command
bg: Команда

en: The command with which this process was launched.
bg: Командата, с която е стартиран процеса.

en: Status
bg: Статус

en: IO Characters Read
bg: Прочетени IO символи

en: IO Characters Written
bg: Записани IO символи

en: IO Read Syscalls Rate
bg: Честота на IO Read Syscalls

en: IO Write Syscalls Rate
bg: Честота на IO Write Syscalls

en: IO Characters Actually Read
bg: Актуално прочетени IO символи

en: IO Characters Read Rate
bg: Честота на четене на IO символи

en: The read rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
bg: Скоростта на четене за всичко на IO процес, включително кеша на диска и други нефизични IO.

en: IO Characters Written Rate
bg: Честота на писане на IO символи

en: The write rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
bg: Скоростта на запис за всичко на IO процес, включително кеша на диска и други нефизични IO.

en: Disk Read Rate
bg: Скорост на четене на диска

en: Read
bg: Четене

en: The rate of data being read from disk.
bg: Скоростта на четене на данни от диска.

en: Disk Write Rate
bg: Скорост на запис на диска

en: Write
bg: Запис

en: The rate of data being written to the disk.
bg: Скоростта на записване на данни на диска.

en: Threads
bg: Нишки

[ctx: @title]
en: Download Speed
bg: Скорост на изтегляне

[ctx: @title]
en: Download
bg: Изтегляне

[ctx: @title]
en: Upload Speed
bg: Скорост на качване

[ctx: @title]
en: Upload
bg: Качване

en: GPU Usage
bg: Гр. карта използване

en: GPU Memory
bg: Графична памет

[ctx: Process Niceness]
en: Normal
bg: Нормален

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
bg: Много нисък приоритет

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
bg: Нисък приоритет

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
bg: Много висок приоритет

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
bg: Висок приоритет

[ctx: Priority Class]
en: None
bg: Без

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
bg: Реално време

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
bg: Най-доброто

[ctx: Priority Class]
en: Idle
bg: Неактивен

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
bg: Неизвестно

[ctx: process status]
en: running
bg: изпълнява се

[ctx: process status]
en: sleeping
bg: спи

[ctx: process status]
en: disk sleep
bg: спи на диска

[ctx: process status]
en: zombie
bg: зомби

[ctx: process status]
en: stopped
bg: спрян

[ctx: process status]
en: paging
bg: страниране

[ctx: process status]
en: finished
bg: приключил

[ctx: process status]
en: unknown
bg: неизвестно

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
bg: Интерактивно

[ctx: Scheduler]
en: Batch
bg: Пакетно

[ctx: Scheduler]
en: Idle
bg: Неактивен

en: Success
bg: Успех

en: Insufficient permissions.
bg: Недостатъчни разрешения.

en: No matching process was found.
bg: Не е намерен процес на съвпадение.

en: Not supported on the current system.
bg: Не се поддържа от текущата система.

en: The user cancelled.
bg: Прекратено от потребителя.

en: An unspecified error occurred.
bg: Възникна неуточнена грешка.

en: An unknown error occurred.
bg: Възникна неизвестна грешка.
