elisa - en to pa translation catalogue (216 entries)

[ctx: @item:intable]
en: Various Artists
pa: ਕਈ ਕਲਾਕਾਰ

[ctx: @item:intable]
en: Radio Stations
pa: ਰੇਡੀਓ ਸਟੇਸ਼ਨ

[ctx: @action]
en: Toggle Playlist
pa: ਪਲੇਅਲਿਸਟ ਬਦਲੋ

[ctx: @action]
en: Seek forward 10 seconds
pa: 10 ਸਕਿੰਟ ਅੱਗੇ ਭੇਜੋ

[ctx: @action]
en: Scrub backwards 10 seconds
pa: 10 ਸਕਿੰਟ ਪਿੱਛੇ ਲੈ ਜਾਓ

[ctx: @action]
en: Go to next track
pa: ਅਗਲੇ ਟਰੈਕ ਉੱਤੇ ਜਾਓ

[ctx: @action]
en: Go to previous track
pa: ਪਿਛਲੇ ਟਰੈਕ ਉੱਤੇ ਜਾਓ

[ctx: @action]
en: Play/pause
pa: ਚਲਾਓ/ਰੋਕੋ

[ctx: @action]
en: Toggle Party Mode
pa: ਪਾਰਟੀ ਢੰਗ ਨੂੰ ਬਦਲੋ

[ctx: @title]
en: Elisa
pa: ਇਲੀਸਾ

[ctx: @info]
en: A Simple Music Player made with love by the KDE community
pa: ਕੇਡੀਈ ਕਮਿਊਨਟੀ ਵਲੋਂ ਪਿਆਰ ਨਾਲ ਬਣਾਇਆ ਸਰਲ ਸੰਗੀਤ ਪਲੇਅਰ ਹੈ

[ctx: @info]
en: (c) 2015-2020, Elisa contributors
pa: (c) 2015-2020, Elisa ਯੋਗਦਾਨੀ

[ctx: @label]
en: Creator
pa: ਨਿਰਮਾਤਾ

[ctx: @label]
en: Author
pa: ਲੇਖਕ

[ctx: @label]
en: Concept and design work
pa: ਸੰਕਲਪ ਅਤੇ ਡਿਜ਼ਾਇਨ ਕੰਮ

[ctx: @label]
en: Localization support
pa: ਲੋਕਾਈਜੇਸ਼ਨ ਸਹਾਇਤਾ

[ctx: @label]
en: Right to left support in interface
pa: ਇੰਟਰਫੇਸ ਵਿੱਚ ਸੱਜਿਓ ਖੱਬੇ ਸਹਿਯੋਗ

[ctx: @label]
en: Various improvements to the interface
pa: ਇੰਟਰਫੇਸ ਲਈ ਕਈ ਸਾਰੇ ਸੁਧਾਰ

[ctx: @label]
en: Support for online radios
pa: ਆਨਲਾਈਨ ਰੇਡੀਓ ਲਈ ਸਹਿਯੋਗ

[ctx: @info:status Error message when track URL is invalid]
en: Invalid URL.
pa: ਗਲਤ URL।

[ctx: @info:status Error message when track title is empty]
en: Empty title.
pa: ਖਾਲੀ ਟਾਈਟਲ

[ctx: @label musical artist]
en: Artist
pa: ਕਲਾਕਾਰ

[ctx: @label musical album]
en: Album
pa: ਐਲਬਮ

[ctx: @label song title]
en: Title
pa: ਟਾਈਟਲ

[ctx: @label song length]
en: Length
pa: ਲੰਬਾਈ

[ctx: @label as in 'Created by: Joe']
en: Created by
pa: ਬਣਾਇਆ

[ctx: @label as in 'a person who edits']
en: Editor
pa: ਐਡੀਟਰ

[ctx: @label]
en: Version
pa: ਵਰਜ਼ਨ

[ctx: @label:textbox Track title for track metadata view]
en: Title
pa: ਟਾਈਟਲ

[ctx: @label:textbox Duration label for track metadata view]
en: Duration
pa: ਅੰਤਰਾਲ

[ctx: @label:textbox Track artist for track metadata view]
en: Artist
pa: ਕਲਾਕਾਰ

[ctx: @label:textbox Album name for track metadata view]
en: Album
pa: ਐਲਬਮ

[ctx: @label:textbox Album artist for track metadata view]
en: Album Artist
pa: ਐਲਬਮ ਕਲਾਕਾਰ

[ctx: @label:textbox Track number for track metadata view]
en: Track Number
pa: ਟਰੈਕ ਨੰਬਰ

[ctx: @label:textbox Disc number for track metadata view]
en: Disc Number
pa: ਡਿਸਕ ਨੰਬਰ

[ctx: @label:textbox Rating label for information panel]
en: Rating
pa: ਰੇਟਿੰਗ

[ctx: @label:textbox Genre label for track metadata view]
en: Genre
pa: ਧੁਨ

[ctx: @label:textbox Lyricist label for track metadata view]
en: Lyricist
pa: ਗੀਤਕਾਰ

[ctx: @label:textbox Composer name for track metadata view]
en: Composer
pa: ਕੰਪੋਜ਼ਰ

[ctx: @label:textbox Comment label for track metadata view]
en: Comment
pa: ਟਿੱਪਣੀ

[ctx: @label:textbox Year label for track metadata view]
en: Year
pa: ਸਾਲ

[ctx: @label:textbox Channels label for track metadata view]
en: Channels
pa: ਚੈਨਲ

[ctx: @label:textbox Bit rate label for track metadata view]
en: Bit Rate
pa: ਬਿੱਟ ਰੇਟ

[ctx: @label:textbox Sample Rate label for track metadata view]
en: Sample Rate
pa: ਸੈਂਪਲ ਰੇਟ

[ctx: @label:textbox Last play date label for track metadata view]
en: Last played
pa: ਆਖਰੀ ਚਲਾਏ

[ctx: @label:textbox First play date label for track metadata view]
en: First played
pa: ਪਹਿਲਾਂ ਚਲਾਇਆ

[ctx: @label:textbox Play counter label for track metadata view]
en: Play count
pa: ਚੱਲਣ ਗਿਣਤੀ

[ctx: @label:textbox Lyrics label for track metadata view]
en: Lyrics
pa: ਬੋਲ

[ctx: @label:textbox Image address for radio metadata view]
en: Image Address
pa: ਚਿੱਤਰ ਦਾ ਐਡਰੈਸ

[ctx: @title:window Title of the view of all albums]
en: Albums
pa: ਐਲਬਮਾਂ

[ctx: @title:window Title of the view of all genres]
en: Genres
pa: ਸ਼ੈਲੀਆਂ

[ctx: @title:window Title of the view of all artists]
en: Artists
pa: ਕਲਾਕਾਰ

[ctx: @info:status explanation for sleep inhibit during play of music]
en: Playing music
pa: ਸੰਗੀਤ ਚੱਲ ਰਿਹਾ ਹੈ

[ctx: @info:status explanation for sleep inhibit during play of music]
en: Playing music
pa: ਸੰਗੀਤ ਚੱਲ ਰਿਹਾ ਹੈ

[ctx: @action:button]
en: Add to playlist
pa: ਪਲੇਅਲਿਸਟ ਵਿੱਚ ਜੋੜੋ

[ctx: @action:button Show the file for this song in the file manager]
en: Show in folder
pa: ਫੋਲਡਰ ਵਿੱਚ ਵੇਖਾਓ

[ctx: @action:button]
en: Options
pa: ਚੋਣਾਂ

[ctx: @info:placeholder]
en: No matches
pa: ਕੋਈ ਮੇਲ ਨਹੀਂ

[ctx: @info:placeholder]
en: Nothing to display
pa: ਦਿਖਾਉਣ ਲਈ ਕੁਝ ਨਹੀਂ ਹੈ

[ctx: @title:menu]
en: Application Menu
pa: ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਮੇਨੂ

[ctx: @action:inmenu]
en: Exit Full Screen
pa: ਪੂਰੀ ਸਕਰੀਨ ਤੋਂ ਬਾਹਰ ਜਾਓ

[ctx: @action:inmenu]
en: Enter Full Screen
pa: ਪੂਰੀ ਸਕਰੀਨ ਉੱਤੇ ਜਾਓ

[ctx: @action:inmenu]
en: Scan for New Music
pa: ਨਵੇਂ ਸੰਗੀਤ ਲਈ ਸਕੈਨ ਕਰੋ

[ctx: @action:inmenu]
en: Reset Database and Re-Scan Everything
pa: ਡਾਟਾਬੇਸ ਮੁੜ-ਸੈੱਟ ਕਰੋ ਅਤੇ ਹਰ ਚੀਜ਼ ਮੁੜ-ਸਕੈਨ ਕਰੋ

[ctx: @action:inmenu this has child menu items]
en: Color Scheme
pa: ਰੰਗ ਸਕੀਮ

[ctx: @title:window]
en: Configure
pa: ਸੰਰਚਨਾ

[ctx: @title:window Title of the context view related to the currently playing track]
en: Now Playing
pa: ਹੁਣ ਚੱਲ ਰਿਹਾ ਹੈ

[ctx: @action:button]
en: Open sidebar
pa: ਬਾਹੀ ਖੋਲ੍ਹੋ

[ctx: @option:radio One of the 'now playing' views]
en: Metadata
pa: ਮੇਟਾ-ਡਾਟਾ

[ctx: @option:radio One of the 'now playing' views]
en: Lyrics
pa: ਬੋਲ

[ctx: @action:button]
en: Show Playlist
pa: ਪਲੇਅਲਿਸਟ ਵੇਖਾਓ

[ctx: @info:placeholder]
en: No lyrics found
pa: ਕੋਈ ਬੋਲ ਨਹੀਂ ਲੱਭੇ

[ctx: @info:placeholder]
en: Nothing playing
pa: ਕੁਝ ਨਹੀਂ ਚੱਲ ਰਿਹਾ ਹੈ

[ctx: @action:button]
en: Show In Folder
pa: ਫੋਲਡਰ ਵਿੱਚ ਵੇਖਾਓ

[ctx: @label]
en: Loading failed
pa: ਲੋਡ ਕਰਨਾ ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ

[ctx: @action:button]
en: Retry
pa: ਮੁੜ-ਕੋਸ਼ਿਸ਼

[ctx: @label]
en: Playlist cleared
pa: ਪਲੇਅਲਿਸਟ ਸਾਫ਼ ਕੀਤੀ

[ctx: @action:button]
en: Undo
pa: ਵਾਪਸ ਲਵੋ

[ctx: @info:status]
en: Could not load some files. Elisa can only open audio and playlist files.
pa: ਕੁਝ ਫਾਇਲਾਂ ਨੂੰ ਲੋਡ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ। ਇਲੀਸਾ ਸਿਰਫ਼ ਆਡੀਓ ਅਤੇ ਪਲੇਅਲਿਸਟ ਫਾਇਲਾਂ ਨੂੰ ਹੀ ਖੋਲ ਸਕਦਾ ਹੈ।

[ctx: @title:window]
en: Elisa
pa: ਇਲੀਸਾ

[ctx: @title:window]
en: %1 — Elisa
pa: %1 — ਇਲੀਸਾ

[ctx: @option file type (mime type) for m3u, m3u8 playlist file formats; do not translate *.m3u*]
en: m3u8, m3u Playlist File (*.m3u*)
pa: m3u8, m3u ਪਲੇਅਲਿਸਟ ਫਾਇਲ (*.m3u*)

[ctx: @option file type (mime type) for pls playlist file formats; do not translate *.pls]
en: pls Playlist File (*.pls)
pa: pls ਪਲੇਅਲਿਸਟ ਫਾਇਲ (*.pls)

[ctx: @option file type (mime type) for m3u, m3u8 and pls playlist file formats; do not translate *.m3u8 *.m3u *.pls]
en: m3u8, m3u, pls Playlist File (*.m3u8 *.m3u *.pls)
pa: m3u8, m3u, pls ਪਲੇਅਲਿਸਟ ਫਾਇਲ (*.m3u8 *.m3u *.pls)

[ctx: @label]
en: Saving failed
pa: ਸੰਭਾਲਣਾ ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ

[ctx: @action:button]
en: Exit Full Screen
pa: ਪੂਰੀ ਸਕਰੀਨ ਤੋਂ ਬਾਹਰ ਜਾਓ

[ctx: @action:inmenu]
en: None
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

[ctx: @info:tooltip]
en: Current: Don't repeat tracks
pa: ਮੌਜੂਦਾ: ਟਰੈਕਾਂ ਨੂੰ ਦੁਹਰਾਓ ਨਾ

[ctx: @info:tooltip]
en: Current: Repeat current track
pa: ਮੌਜੂਦਾ: ਮੌਜੂਦਾ ਟਰੈਕ ਦੁਹਰਾਓ

[ctx: @action:inmenu]
en: Playlist
pa: ਪਲੇਅਲਿਸਟ

[ctx: @action:inmenu]
en: One
pa: ਇੱਕ

[ctx: @title:window Title of the view of the playlist; keep this string as short as possible because horizontal space is quite scarce]
en: Playlist
pa: ਪਲੇਅਲਿਸਟ

[ctx: @action:button]
en: Show Current
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਨੂੰ ਵੇਖਾਓ

[ctx: @action:button Remove all tracks from play list]
en: Clear All
pa: ਸਭ ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

[ctx: @action:button Save a playlist file]
en: Save…
pa: ਸੰਭਾਲੋ…

[ctx: @action:button Load a playlist file]
en: Load…
pa: …ਲੋਡ

[ctx: @info]
en: Failed to load some tracks. Make sure that they have not been removed or renamed.
pa: ਕੁਝ ਟਰੈਕ ਲੋਡ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ। ਯਕੀਨੀ ਬਣਾਓ ਕਿ ਉਹਨਾਂ ਨੂੰ ਹਟਾਇਆ ਜਾਂ ਉਹਨਾਂ ਦਾ ਨਾਂ ਨਹੀਂ ਬਦਲਿਆ ਗਿਆ ਹੈ।

[ctx: @action:button]
en: Edit Playlist File
pa: ਪਲੇਅਲਿਸਟ ਫਾਇਲ ਨੂੰ ਸੋਧੋ

[ctx: @info:placeholder]
en: Playlist is empty
pa: ਪਲੇਅਲਿਸਟ ਖਾਲੀ ਹੈ

[ctx: @info:placeholder]
en: Your playlist is empty.
pa: ਤੁਹਾਡੀ ਪਲੇਅਲਿਸਟ ਖਾਲੀ ਹੈ।

[ctx: @action:button remove a metadata tag]
en: Remove this tag
pa: ਇਹ ਟੈਗ ਨੂੰ ਹਟਾਓ

[ctx: @title:window]
en: Warning
pa: ਸਾਵਾਧਾਨ

[ctx: @label]
en: Data is not valid. %1
pa: ਡਾਟਾ ਵਾਜਬ ਨਹੀਂ ਹੈ। %1

[ctx: @title:window]
en: Create a Radio
pa: ਰੇਡੀਓ ਬਣਾਓ

[ctx: @title:window]
en: View details
pa: ਵੇਰਵੇ ਵੇਖੋ

[ctx: @action:button]
en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

[ctx: @action:button]
en: Modify
pa: ਸੋਧ

[ctx: @action:button]
en: Save
pa: ਸੰਭਾਲੋ

[ctx: @action:button]
en: Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ

[ctx: @action:button]
en: Skip Backward
pa: ਪਿੱਛੇ ਵੱਲ ਛੱਡੋ

[ctx: @action:button Pause any media that is playing]
en: Pause
pa: ਵਿਰਾਮ

[ctx: @action:button Start playing media]
en: Play
pa: ਚਲਾਓ

[ctx: @action:button]
en: Skip Forward
pa: ਛੱਡ ਕੇ ਅੱਗੇ ਜਾਓ

[ctx: @action:button]
en: Track Options
pa: ਟਰੈਕ ਚੋਣਾਂ

[ctx: @action:button Show track metadata]
en: View details
pa: ਵੇਰਵੇ ਵੇਖੋ

[ctx: @action:button]
en: Remove from queue
pa: ਕਤਾਰ ਵਿੱਚੋਂ ਹਟਾਓ

[ctx: @title:window]
en: Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗਾਂ

[ctx: @action:button]
en: Minimize Player
pa: ਘੱਟੋ-ਘੱਟ ਪਲੇਅਰ

[ctx: @action:button show track information]
en: Show Info
pa: ਜਾਣਕਾਰੀ ਵੇਖੋ

[ctx: @action:button]
en: Change Volume
pa: ਵਾਲੀਅਮ ਬਦਲੋ

[ctx: @title:menu]
en: File
pa: ਫਾਇਲ

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Playlist…
pa: …ਪਲੇਅਲਿਸਟ ਨੂੰ ਸੰਭਾਲੋ

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Playlist…
pa: …ਪਲੇਅਲਿਸਟ ਨੂੰ ਖੋਲ੍ਹੋ

[ctx: @title:menu]
en: View
pa: ਵੇਖੋ

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Party Mode
pa: ਪਾਰਟੀ ਢੰਗ ਨੂੰ ਬਦਲੋ

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Playlist
pa: ਪਲੇਅਲਿਸਟ ਨੂੰ ਲੁਕਾਓ

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Playlist
pa: ਪਲੇਅਲਿਸਟ ਨੂੰ ਵੇਖਾਓ

[ctx: @title:menu]
en: Controls
pa: ਕੰਟਰੋਲ

[ctx: @action:inmenu]
en: Pause
pa: ਵਿਰਾਮ

[ctx: @action:inmenu]
en: Play
pa: ਚਲਾਓ

[ctx: @action:inmenu]
en: Stop
pa: ਰੋਕੋ

[ctx: @action:inmenu]
en: Increase Volume
pa: ਵਾਲੀਅਮ ਵਧਾਓ

[ctx: @action:inmenu]
en: Decrease Volume
pa: ਵਾਲੀਅਮ ਘਟਾਓ

[ctx: @title:menu]
en: Shuffle
pa: ਰਲਵੇਂ

[ctx: @title:menu]
en: Repeat
pa: ਦੁਹਰਾਓ

[ctx: @action:inmenu repeat all songs in this playlist]
en: Playlist
pa: ਪਲੇਅਲਿਸਟ

[ctx: @action:inmenu repeat this one song]
en: One
pa: ਇੱਕ

[ctx: @action:inmenu no repeat mode set; stop playback after last song in the playlist]
en: None
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

[ctx: @title:menu]
en: Help
pa: ਮਦਦ

[ctx: @label:listbox Sort By Menu Title with no sort selected]
en: Sort: %1
pa: ਲੜੀਬੱਧ: %1

[ctx: @label:listbox Sort By Menu Title with no sort selected]
en: Sort
pa: ਲੜੀਬੱਧ

[ctx: @action:button]
en: Add to Playlist
pa: ਪਲੇਅਲਿਸਟ ਵਿੱਚ ਜੋੜੋ

[ctx: @action:button navigate to the view for artist of this album]
en: Display Artist
pa: ਕਲਾਕਾਰ ਵੇਖਾਓ

[ctx: @action:button navigate back in the view's stack]
en: Back
pa: ਪਿੱਛੇ

[ctx: @label:chooser]
en: Filter by rating:
pa: ਰੇਟਿੰਗ ਲਈ ਫਿਲਟਰ:

[ctx: @action:button]
en: Only Show Favorites
pa: ਸਿਰਫ਼ ਮਨਪਸੰਦ ਹੀ ਵੇਖਾਓ

[ctx: @action:button Pause current track from playlist]
en: Pause
pa: ਵਿਰਾਮ

[ctx: @action:button Play this track from playlist]
en: Play
pa: ਚਲਾਓ

[ctx: @action:button Remove current track from play list]
en: Remove
pa: ਹਟਾਓ

[ctx: @title:group]
en: General:
pa: ਆਮ:

[ctx: @option:check]
en: Start playing on startup
pa: ਸ਼ੁਰੂ ਵੇਲੇ ਚਲਾਉਣਾ ਸ਼ੁਰੂ

[ctx: @option:radio]
en: 0-5 stars
pa: 0-5 ਤਾਰੇ

[ctx: @option:radio]
en: Favorite/not favorite
pa: ਮਨਪਸੰਦ/ ਨਾ ਮਨਪਸੰਦ

[ctx: @action:button]
en: Scan for New Music
pa: ਨਵੇਂ ਸੰਗੀਤ ਲਈ ਸਕੈਨ ਕਰੋ

[ctx: @info]
en: Started scanning for music
pa: ਸੰਗੀਤ ਲਈ ਸਕੈਨ ਕਰਨਾ ਸ਼ੁਰੂ ਕੀਤਾ

[ctx: @action:button]
en: Reset Database and Re-Scan Everything
pa: ਡਾਟਾਬੇਸ ਮੁੜ-ਸੈੱਟ ਕਰੋ ਅਤੇ ਹਰ ਚੀਜ਼ ਮੁੜ-ਸਕੈਨ ਕਰੋ

[ctx: @info]
en: Database has been reset
pa: ਡਾਟਾਬੇਸ ਨੂੰ ਮੁੜ-ਸੈੱਟ ਕੀਤਾ ਗਿਆ ਹੈ

[ctx: @item:inlistbox Configure dialog, embed no category in views navigation list]
en: Nothing
pa: ਕੁਝ ਵੀ ਨਹੀਂ

[ctx: @item:inlistbox Configure dialog, embed all albums in views navigation list]
en: Albums
pa: ਐਲਬਮਾਂ

[ctx: @item:inlistbox Configure dialog, embed all artists in views navigation list]
en: Artists
pa: ਕਲਾਕਾਰ

[ctx: @item:inlistbox Configure dialog, embed all genres in views navigation list]
en: Genres
pa: ਸ਼ੈਲੀਆਂ

[ctx: @label:listbox]
en: Initial view on startup:
pa: ਸ਼ੁਰੂ ਵੇਲੇ ਸ਼ੁਰੂਆਤੀ ਝਲਕ:

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of the playlist]
en: Now Playing
pa: ਹੁਣ ਚੱਲ ਰਿਹਾ ਹੈ

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of recently played tracks]
en: Recently Played
pa: ਤਾਜ਼ਾ ਚਲਾਏ

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of frequently played tracks]
en: Frequently Played
pa: ਅਕਸਰ ਚਲਾਏ

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of all albums]
en: Albums
pa: ਐਲਬਮਾਂ

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of all artists]
en: Artists
pa: ਕਲਾਕਾਰ

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of all tracks]
en: Tracks
pa: ਟਰੈਕ

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of all genres]
en: Genres
pa: ਸ਼ੈਲੀਆਂ

[ctx: @item:inlistbox Title of the file browser view]
en: Files
pa: ਫਾਇਲਾਂ

[ctx: @item:inlistbox Title of the file radios browser view]
en: Radio Stations
pa: ਰੇਡੀਓ ਸਟੇਸ਼ਨ

[ctx: @label:textbox]
en: Initial location for Files view:
pa: ਫਾਇਲ ਝਲਕ ਲਈ ਸ਼ੁਰੂਆਤੀ ਟਿਕਾਣਾ:

[ctx: @action:button as in, choose a file path on disk]
en: Choose…
pa: …ਚੁਣੋ

en: When saving playlist files:
pa: ਜਦੋਂ ਪਲੇਅਲਿਸਟ ਫਾਇਲਾਂ ਨੂੰ ਸੰਭਾਲਣਾ ਹੋਵੇ:

[ctx: @item:inlistbox Configure dialog, playlist save type]
en: Always use absolute paths
pa: ਹਮੇਸ਼ਾਂ ਅਸਲ ਮਾਰਗ ਵਰਤੋਂ

[ctx: @title The configured folders where the user's music collection can be found]
en: Music folders:
pa: ਸੰਗੀਤ ਫੋਲਡਰ:

[ctx: @action:button]
en: Stop looking for music here
pa: ਇੱਥੇ ਸੰਗੀਤ ਨੂੰ ਖੋਜਣਾ ਰੋਕੋ

[ctx: @action:button]
en: Add New Location
pa: ਨਵਾਂ ਟਿਕਾਣਾ ਜੋੜੋ

[ctx: @info:status]
en: "%1" could not be played
pa: "%1" ਨੂੰ ਚਲਾਇਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ

[ctx: @title:menu]
en: Sort By
pa: ਲੜੀਬੱਧ

[ctx: @action:button]
en: Song Options
pa: ਗੀਤ ਚੋਣਾਂ

[ctx: number of imported tracks]
en: Imported one track | Imported %1 tracks
pa[0]: ਇੱਕ ਟਰੈਕ ਦਰਾਮਦ ਕੀਤਾ
pa[1]: %1 ਟਰੈਕ ਦਰਾਮਦ ਕੀਤੇ

[ctx: @info:status]
en: Scanning music
pa: ਸੰਗੀਤ ਲਈ ਸਕੈਨ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

[ctx: @title:row disc header text when showing an album]
en: Disc %1
pa: ਡਿਸਕ %1

[ctx: @title:inmenu]
en: Track Number
pa: ਟਰੈਕ ਨੰਬਰ

[ctx: @title:inmenu]
en: Title
pa: ਟਾਈਟਲ

[ctx: @item:inmenu]
en: Ascending
pa: ਵੱਧਦਾ-ਕ੍ਰਮ

[ctx: @item:inmenu]
en: Descending
pa: ਘੱਟਦਾ-ਕ੍ਰਮ

[ctx: @title:inmenu]
en: Name
pa: ਨਾਂ

[ctx: @title:inmenu]
en: Genre
pa: ਸ਼ੈਲੀ

[ctx: @title:inmenu]
en: Year
pa: ਸਾਲ

[ctx: @item:inmenu]
en: Oldest First
pa: ਸਭ ਤੋਂ ਪੁਰਾਣਾ ਪਹਿਲਾਂ

[ctx: @item:inmenu]
en: Newest First
pa: ਸਭ ਤੋਂ ਨਵਾਂ ਪਹਿਲਾਂ

[ctx: @title:window Title of the view of the playlist]
en: Now Playing
pa: ਹੁਣ ਚੱਲ ਰਿਹਾ ਹੈ

[ctx: @title:window Title of the view of recently played tracks]
en: Recently Played
pa: ਤਾਜ਼ਾ ਚਲਾਏ

[ctx: @title:menu]
en: Last Played Date
pa: ਆਖਰੀ ਵਾਰ ਚਲਾਉਣ ਦੀ ਤਾਰੀਖ

[ctx: @item:inmenu]
en: Most Recently Played First
pa: ਸਭ ਤੋਂ ਸੱਜਰੇ ਚਲਾਏ ਪਹਿਲਾਂ

[ctx: @title:window Title of the view of frequently played tracks]
en: Frequently Played
pa: ਅਕਸਰ ਚਲਾਏ

[ctx: @title:menu]
en: Play Frequency
pa: ਚਲਾਉਣ ਦੀ ਵਾਰੀ

[ctx: @item:inmenu]
en: Least Frequently Played First
pa: ਘੱਟ ਵਾਰ ਚਲਾਏ ਪਹਿਲਾਂ

[ctx: @item:inmenu]
en: Most Frequently Played First
pa: ਸਭ ਤੋਂ ਵੱਧ ਅਕਸਰ ਚਲਾਏ ਪਹਿਲਾਂ

[ctx: @title:menu]
en: Title
pa: ਟਾਈਟਲ

[ctx: @title:menu]
en: Artist
pa: ਕਲਾਕਾਰ

[ctx: @title:menu]
en: Genre
pa: ਧੁਨ

[ctx: @title:menu]
en: Year
pa: ਸਾਲ

[ctx: @title:menu]
en: Name
pa: ਨਾਂ

[ctx: @title:window Title of the view of all tracks]
en: Tracks
pa: ਟਰੈਕ

[ctx: @title:menu]
en: Album
pa: ਐਲਬਮ

[ctx: @title:menu]
en: Duration
pa: ਅੰਤਰਾਲ

[ctx: @title:menu]
en: Composer
pa: ਕੰਪੋਜ਼ਰ

[ctx: @title:menu]
en: Lyricist
pa: ਗੀਤਕਾਰ

[ctx: @title:menu]
en: Last Modified
pa: ਆਖਰੀ ਸੋਧ

[ctx: @item:inmenu]
en: Shortest First
pa: ਸਭ ਤੋਂ ਛੋਟਾ ਪਹਿਲਾਂ

[ctx: @item:inmenu]
en: Longest First
pa: ਸਭ ਤੋਂ ਲੰਮਾ ਪਹਿਲਾਂ

[ctx: @title:window Title of the file browser view]
en: Files
pa: ਫਾਇਲਾਂ

[ctx: @title:window Title of the file radios browser view]
en: Radio Stations
pa: ਰੇਡੀਓ ਸਟੇਸ਼ਨ
