plasma-workspace - en to sv translation catalogue (43 entries)

[ctx: Backlight on or off]
en: Off
sv: Av

[ctx: Brightness level]
en: Low
sv: Låg

[ctx: Brightness level]
en: High
sv: Hög

[ctx: Backlight on or off]
en: On
sv: På

[ctx: Placeholder is brightness percentage]
en: %1%
sv: %1 %

[ctx: Display brightness]
en: Brightness
sv: Ljusstyrka

[ctx: Placeholder is display name]
en: Display Brightness - %1
sv: Skärmens ljusstyrka: %1

en: Follow accent color
sv: Följ accentfärg

en: Brightness and Color
sv: Ljusstyrka och färg

en: Screen brightness at %1%
sv: Skärmens ljusstyrka är %1 %

[ctx: Brightness of named display at percentage]
en: Brightness of %1 at %2%
sv: Ljusstyrka för %1 är %2 %

en: Keyboard brightness at %1%
sv: Tangentbordets ljusstyrka är %1 %

[ctx: Status]
en: Night Light suspended; middle-click to resume
sv: Nattljus inaktiverat. Mittenklicka för att återuppta.

[ctx: Status]
en: Night Light suspended
sv: Nattljus inaktiverat

[ctx: Status]
en: Night Light at day color temperature
sv: Nattljus med dagfärgtemperatur

[ctx: Status]
en: Night Light at night color temperature
sv: Nattljus med nattfärgtemperatur

[ctx: Status; placeholder is a time]
en: Night Light in morning transition (complete by %1)
sv: Nattljus under morgonövergång (slutförd %1)

[ctx: Status; placeholder is a time]
en: Night Light in evening transition (complete by %1)
sv: Nattljus under kvällsövergång (slutförd %1)

[ctx: Status; placeholder is a time]
en: Night Light evening transition scheduled for %1
sv: Nattljus kvällsövergång schemalagd %1

[ctx: Status; placeholder is a time]
en: Night Light morning transition scheduled for %1
sv: Nattljus morgonövergång schemalagd %1

en: Scroll to adjust screen brightness
sv: Rulla för att justera skärmljusstyrka

en: Middle-click to suspend Night Light
sv: Mittenklicka för att inaktivera nattljus

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Night Light…
sv: Anpassa nattljus…

[ctx: Night light status]
en: Suspended
sv: Inaktiverat

[ctx: Night light status]
en: Unavailable
sv: Otillgängligt

[ctx: Night light status]
en: Not enabled
sv: Inte aktiverat

[ctx: Night light status]
en: Not running
sv: Pågår inte

[ctx: Night light status]
en: On
sv: På

[ctx: Night light phase]
en: Morning Transition
sv: Morgonövergång

[ctx: Night light phase]
en: Day
sv: Dag

[ctx: Night light phase]
en: Evening Transition
sv: Kvällsövergång

[ctx: Night light phase]
en: Night
sv: Natt

[ctx: Placeholder is screen color temperature]
en: %1K
sv: %1 K

[ctx: @action:button Night Light]
en: Suspend
sv: Inaktivera

en: Configure…
sv: Anpassa…

en: Enable and Configure…
sv: Aktivera och anpassa…

[ctx: Label for a time]
en: Transition to day complete by:
sv: Övergång till dag slutförd:

[ctx: Label for a time]
en: Transition to night scheduled for:
sv: Övergång till natt schemalagd:

[ctx: Label for a time]
en: Transition to night complete by:
sv: Övergång till natt slutförd:

[ctx: Label for a time]
en: Transition to day scheduled for:
sv: Övergång till dag schemalagd:

en: Keyboard Backlight
sv: Tangentbordets bakgrundsbelysning

en: Keyboard Color
sv: Tangentbordets färg

en: Night Light
sv: Nattljus
