plasma-workspace - en to ro translation catalogue (34 entries)

[ctx: Backlight on or off]
en: Off
ro: Oprită

[ctx: Brightness level]
en: Low
ro: Joasă

[ctx: Brightness level]
en: Medium
ro: Medie

[ctx: Brightness level]
en: High
ro: Înaltă

[ctx: Backlight on or off]
en: On
ro: Pornită

en: Follow accent color
ro: Urmează culoarea de accent

en: Brightness and Color
ro: Luminozitate și culoare

en: Screen brightness at %1%
ro: Luminozitate ecran la %1%

en: Keyboard brightness at %1%
ro: Luminozitate tastatură la %1%

[ctx: Status]
en: Night Light suspended; middle-click to resume
ro: Lumină nocturnă suspendată; clic mijlociu pentru reluare

[ctx: Status]
en: Night Light suspended
ro: Lumină nocturnă suspendată

[ctx: Status]
en: Night Light at day color temperature
ro: Lumina nocturnă la temperatura culorii de zi

[ctx: Status]
en: Night Light at night color temperature
ro: Lumina nocturnă la temperatura culorii de noapte

en: Scroll to adjust screen brightness
ro: Derulați pentru a ajusta luminozitatea ecranului

en: Middle-click to suspend Night Light
ro: Clic mijlociu pentru a suspenda lumina nocturnă

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Night Light…
ro: Configurează lumina nocturnă…

[ctx: Night light status]
en: Suspended
ro: Suspendată

[ctx: Night light status]
en: Unavailable
ro: Indisponibilă

[ctx: Night light status]
en: Not enabled
ro: Neactivată

[ctx: Night light status]
en: Not running
ro: Nu rulează

[ctx: Night light status]
en: On
ro: Activă

[ctx: Night light phase]
en: Morning Transition
ro: Tranziție la dimineață

[ctx: Night light phase]
en: Day
ro: Zi

[ctx: Night light phase]
en: Evening Transition
ro: Tranziție la seară

[ctx: Night light phase]
en: Night
ro: Noapte

[ctx: @action:button Night Light]
en: Suspend
ro: Suspendă

en: Configure…
ro: Configurează…

en: Enable and Configure…
ro: Activează și configurează…

[ctx: Label for a time]
en: Transition to day complete by:
ro: Tranziția la zi se încheie până la:

[ctx: Label for a time]
en: Transition to night scheduled for:
ro: Tranziția la noapte programată pentru:

[ctx: Label for a time]
en: Transition to night complete by:
ro: Tranziția la noapte se încheie până la:

[ctx: Label for a time]
en: Transition to day scheduled for:
ro: Tranziția la zi programată pentru:

en: Keyboard Color
ro: Culoare tastatură

en: Night Light
ro: Lumină nocturnă
