plasma-workspace - en to he translation catalogue (42 entries)

[ctx: Backlight on or off]
en: Off
he: כבוי

[ctx: Brightness level]
en: Low
he: נמוכה

[ctx: Brightness level]
en: Medium
he: בינונית

[ctx: Brightness level]
en: High
he: גבוהה

[ctx: Backlight on or off]
en: On
he: פעיל

[ctx: Display brightness]
en: Brightness
he: בהירות

[ctx: Placeholder is display name]
en: Display Brightness - %1
he: בהירות תצוגה - %1

en: Follow accent color
he: כמו צבע המשנה

en: Brightness and Color
he: בהירות וצבע

en: Screen brightness at %1%
he: בהירות המסך עומדת על %1%

[ctx: Brightness of named display at percentage]
en: Brightness of %1 at %2%
he: הבהירות עומדת על %1% ב־%2

en: Keyboard brightness at %1%
he: בהירות המקלדת עומדת על %1%

[ctx: Status]
en: Night Light suspended; middle-click to resume
he: תאורת לילה מושהית, לחיצה ימנית תחזיר אותה

[ctx: Status]
en: Night Light suspended
he: תאורת לילה מושהית

[ctx: Status]
en: Night Light at day color temperature
he: טמפרטורת צבע תאורת לילה ביום

[ctx: Status]
en: Night Light at night color temperature
he: טמפרטורת צבע תאורת לילה בלילה

[ctx: Status; placeholder is a time]
en: Night Light in morning transition (complete by %1)
he: תאורת לילה עוברת למצב בוקר (תושלם עד %1)

[ctx: Status; placeholder is a time]
en: Night Light in evening transition (complete by %1)
he: תאורת לילה עוברת למצב ערב (תושלם עד %1)

[ctx: Status; placeholder is a time]
en: Night Light evening transition scheduled for %1
he: העברת תאורת לילה למצב ערב תוזמנה ל־%1

[ctx: Status; placeholder is a time]
en: Night Light morning transition scheduled for %1
he: העברת תאורת לילה למצב בוקר תוזמנה ל־%1

en: Scroll to adjust screen brightness
he: גלילה תכוון את בהירות המסך

en: Middle-click to suspend Night Light
he: לחיצה אמצעית תשהה את מצב תאורת הלילה

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Night Light…
he: הגדרת תאורת לילה…

[ctx: Night light status]
en: Suspended
he: מושהה

[ctx: Night light status]
en: Unavailable
he: לא זמין

[ctx: Night light status]
en: Not enabled
he: לא פעיל

[ctx: Night light status]
en: Not running
he: לא רץ

[ctx: Night light status]
en: On
he: פעיל

[ctx: Night light phase]
en: Morning Transition
he: מעבר בוקר

[ctx: Night light phase]
en: Day
he: יום

[ctx: Night light phase]
en: Evening Transition
he: מעבר ערב

[ctx: Night light phase]
en: Night
he: לילה

[ctx: @action:button Night Light]
en: Suspend
he: השהיה

en: Configure…
he: הגדרה…

en: Enable and Configure…
he: הפעלה והגדרה…

[ctx: Label for a time]
en: Transition to day complete by:
he: המעבר ליום צריך להסתיים עד:

[ctx: Label for a time]
en: Transition to night scheduled for:
he: המעבר ללילה מתוזמן לשעה:

[ctx: Label for a time]
en: Transition to night complete by:
he: המעבר ללילה צריך להסתיים עד:

[ctx: Label for a time]
en: Transition to day scheduled for:
he: המעבר ליום מתוזמן לשעה:

en: Keyboard Backlight
he: תאורת מקלדת אחורית

en: Keyboard Color
he: צבע מקלדת

en: Night Light
he: תאורת לילה
