plasma5support - en to sv translation catalogue (12 entries)

en: Device Status
sv: Enhetsstatus

en: A device can now be safely removed
sv: En enhet kan nu tas bort säkert.

en: This device can now be safely removed.
sv: Enheten kan nu tas bort säkert.

en: You are not authorized to mount this device.
sv: Du har inte rättighet att montera enheten.

[ctx: Remove is less technical for unmount]
en: You are not authorized to remove this device.
sv: Du har inte rättighet att ta bort enheten.

en: You are not authorized to eject this disc.
sv: Du har inte rättighet att mata ut skivan.

en: Could not mount this device as it is busy.
sv: Kunde inte montera enheten eftersom den är upptagen.

en: One or more files on this device are open within an application.
sv: En eller flera filer på enheten är öppna i ett program.

en: One or more files on this device are opened in application "%2". | One or more files on this device are opened in following applications: %2.
sv[0]: En eller flera filer på enheten är öppna i programmet "%2".
sv[1]: En eller flera filer på enheten är öppna i följande program: %2.

en: Could not mount this device.
sv: Kunde inte montera enheten.

[ctx: Remove is less technical for unmount]
en: Could not remove this device.
sv: Kunde inte ta bort enheten.

en: Could not eject this disc.
sv: Kunde inte mata ut skivan.
