plasma_applet_devicenotifier - en to sv translation catalogue (32 entries)

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free of %2
sv: %1 ledigt av %2

[ctx: Accessing is a less technical word for Mounting; translation should be short and mean 'Currently mounting this device']
en: Accessing…
sv: Ansluter…

[ctx: Removing is a less technical word for Unmounting; translation should be short and mean 'Currently unmounting this device']
en: Removing…
sv: Tar bort…

en: Don't unplug yet! Files are still being transferred…
sv: Koppla inte bort ännu! Filer håller fortfarande på att överföras…

en: Remove All
sv: Ta bort alla

en: Click to safely remove all devices
sv: Klicka för säker urkoppling av alla enheter

en: No removable devices attached
sv: Inga flyttbara enheter anslutna

en: No disks available
sv: Inga diskar tillgängliga

en: Most Recent Device
sv: Senaste enhet

en: No Devices Available
sv: Inga tillgängliga enheter

[ctx: Open auto mounter kcm]
en: Configure Removable Devices…
sv: Anpassa flyttbara enheter…

en: Removable Devices
sv: Flyttbara enheter

en: Non Removable Devices
sv: Fasta enheter

en: All Devices
sv: Alla enheter

en: Show popup when new device is plugged in
sv: Visa meddelanderuta när ny enhet ansluts

en: Mount
sv: Montera

en: Open in File Manager
sv: Öppna i filhanterare

en: Mount and Open
sv: Montera och öppna

en: Eject
sv: Mata ut

en: Safely remove
sv: Säker urkoppling

en: Device Status
sv: Enhetsstatus

en: A device can now be safely removed
sv: En enhet kan nu tas bort säkert.

en: This device can now be safely removed.
sv: Enheten kan nu tas bort säkert.

en: You are not authorized to mount this device.
sv: Du har inte rättighet att montera enheten.

[ctx: Remove is less technical for unmount]
en: You are not authorized to remove this device.
sv: Du har inte rättighet att ta bort enheten.

en: You are not authorized to eject this disc.
sv: Du har inte rättighet att mata ut skivan.

en: Could not mount this device as it is busy.
sv: Kunde inte montera enheten eftersom den är upptagen.

en: One or more files on this device are open within an application.
sv: En eller flera filer på enheten är öppna i ett program.

en: One or more files on this device are opened in application "%2". | One or more files on this device are opened in following applications: %2.
sv[0]: En eller flera filer på enheten är öppna i programmet "%2".
sv[1]: En eller flera filer på enheten är öppna i följande program: %2.

en: Could not mount this device.
sv: Kunde inte montera enheten.

[ctx: Remove is less technical for unmount]
en: Could not remove this device.
sv: Kunde inte ta bort enheten.

en: Could not eject this disc.
sv: Kunde inte mata ut skivan.
