plasma-workspace - en to sa translation catalogue (52 entries)

en: Appearance
sa: आभा

en: Calendar
sa: पञ्चाङ्ग

en: Time Zones
sa: समयक्षेत्राणि

en: Events
sa: आयोजनानि

[ctx: @action:button Add event]
en: Add…
sa: योजयतु…

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new event
sa: नूतनं आयोजनं योजयन्तु

en: No events for today
sa: अद्यतनस्य कृते कोऽपि कार्यक्रमः नास्ति

en: No events for this day
sa: अस्य दिवसस्य कृते कोऽपि कार्यक्रमः नास्ति

en: Switch…
sa: परिवर्तय…

en: Information:
sa: वर्णन:

en: Show date
sa: तिथि दर्शयतु

en: Adaptive location
sa: अनुकूली स्थानम्

en: Always beside time
sa: सर्वदा कालस्य पार्श्वे

en: Always below time
sa: सदा कालस्य अधः

en: Show seconds:
sa: सेकण्ड् दर्शयतु:

[ctx: @option:check]
en: Never
sa: कदापि न

[ctx: @option:check]
en: Only in the tooltip
sa: केवलं टूलटिप् इत्यत्र एव

en: Always
sa: सर्वदा

en: Show time zone:
sa: समयक्षेत्रं दर्शयतु :

en: Only when different from local time zone
sa: यदा स्थानीयसमयक्षेत्रात् भिन्नः भवति तदा एव

en: Display time zone as:
sa: समयक्षेत्रं यथा प्रदर्शयतु:

en: Code
sa: विध्यादेश

en: City
sa: नगरम्

en: Offset from UTC time
sa: UTC समयातिक्रमः

[ctx: @label:group]
en: Text display:
sa: पाठ्यप्रदर्शनम् :

[ctx: @option:radio]
en: Automatic
sa: स्वचालितम्

[ctx: @label]
en: Text will follow the system font and expand to fill the available space.
sa: पाठ्यः सङ्गणकतन्त्रस्य वर्णचित्र अनुसृत्य उपलब्धं स्थानं पूरयितुं विस्तारं करिष्यति ।.

[ctx: @option:radio setting for manually configuring the font settings]
en: Manual
sa: हस्तचलितरूपेण

[ctx: @action:button]
en: Choose Style…
sa: शैलीं चिनुत…

[ctx: @title:window]
en: Choose a Font
sa: एकं वर्णचित्र चिनुत

en: General:
sa: सर्वत्रगत:

en: Show week numbers
sa: सप्ताहस्य संख्याः दर्शयन्तु

en: Available Plugins:
sa: उपलब्धाः प्लगिन्स् :

en: Tip: if you travel frequently, add your home time zone to this list. It will only appear when you change the systemwide time zone to something else.
sa: युक्तिः : यदि भवान् बहुधा यात्रां करोति तर्हि अस्मिन् सूचौ स्वस्य गृहसमयक्षेत्रं योजयतु। यदा भवान् सङ्गणकतन्त्रव्यापी समयक्षेत्रं अन्यत् किमपि परिवर्तयति तदा एव दृश्यते ।.

en: Add Time Zones…
sa: समयक्षेत्राणि योजयन्तु…

en: Clock is currently using this time zone
sa: घड़ी सम्प्रति एतत् समयक्षेत्रं उपयुज्यते

en: Switch Systemwide Time Zone…
sa: सङ्गणकतन्त्रव्यापी समयक्षेत्रं परिवर्तयन्तु…

en: Remove this time zone
sa: एतत् समयक्षेत्रं निष्कासयन्तु

en: Systemwide Time Zone
sa: सङ्गणकतन्त्रव्यापी समयक्षेत्रम्

en: Additional Time Zones
sa: अतिरिक्तसमयक्षेत्राणि

en: Add more time zones to display all of them in the applet's pop-up, or use one of them for the clock itself
sa: एप्लेट्-पॉप्-अप-मध्ये तान् सर्वान् प्रदर्शयितुं अधिकानि समयक्षेत्राणि योजयन्तु, अथवा तेषु एकं घडिकायाः कृते एव उपयुज्यताम्

en: Switch displayed time zone by scrolling over clock applet
sa: घड़ी एप्लेट् उपरि सारण कृत्वा प्रदर्शितं समयक्षेत्रं परिवर्तयन्तु

en: Using this feature does not change the systemwide time zone. When you travel, switch the systemwide time zone instead.
sa: एतस्य विशेषतायाः उपयोगेन सङ्गणकतन्त्रव्यापी समयक्षेत्रं न परिवर्तते । यदा भवन्तः यात्रां कुर्वन्ति तदा तस्य स्थाने सङ्गणकतन्त्रव्यापी समयक्षेत्रं परिवर्तयन्तु ।.

en: Copy to Clipboard
sa: अंशफलकम् प्रति प्रतिलिख्यताम्

en: Adjust Date and Time…
sa: तिथिं समयं च समायोजयन्तु…

en: Set Time Format…
sa: समय प्रारूपं निरूपयतु…

[ctx: @info:tooltip %1 is a localized long date]
en: Today is %1
sa: अद्य %1 अस्ति

en: Other Calendars
sa: अन्ये पञ्चाङ्गानि

[ctx: unix timestamp (seconds since 1.1.1970)]
en: %1 (UNIX Time)
sa: %1 (UNIX समय)

[ctx: for astronomers (days and decimals since ~7000 years ago)]
en: %1 (Julian Date)
sa: %1 (Julian तिथि)

[ctx: This means "Local Timezone"]
en: Local
sa: स्थानीय

en: System's local time zone
sa: सङ्गणकप्रणाल्याः स्थानीयसमयक्षेत्रम्
