krunner_webshortcutsrunner - en to ru translation catalogue (5 entries)

en: Search %1 for %2
ru: Искать «%2» в %1

en: Opens "%1" in a web browser with the query :q:.
ru: Открыть %1 в веб-браузере с поисковым запросом :q:.

en: Search using the DuckDuckGo bang syntax
ru: Искать с использованием ярлыка поиска DuckDuckGo

en: Search in private window
ru: Искать в приватном окне

en: Search in incognito window
ru: Искать в окне в режиме «Инкогнито»
