krunner_locationsrunner - en to ro translation catalogue (5 entries)

en: Finds local directories and files, network locations and Internet sites with paths matching :q:.
ro: Găsește dosare și fișiere locale, locuri din rețea și saituri Internet cu căile ce se potrivesc :q:.

en: Open %1
ro: Deschide %1

en: Launch with %1
ro: Lansează cu %1

en: Go to %1
ro: Mergi la %1

en: Send email to %1
ro: Trimite scrisoare către %1
