plasma_applet_clock - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Appearance
pt: Aparência

en: Show seconds hand
pt: Mostrar o ponteiro dos segundos

en: General:
pt: Geral:

en: Show time zone
pt: Mostrar o fuso-horário

[ctx: @info:tooltip]
en: Current time is %1; Current date is %2
pt: A hora actual é %1; a data actual é %2
