krunner_locationsrunner - en to pl translation catalogue (5 entries)

en: Finds local directories and files, network locations and Internet sites with paths matching :q:.
pl: Znajduje lokalne katalogi i pliki, lokalizacje sieciowe i strony internetowe ze ścieżką pasującą do :q:.

en: Open %1
pl: Otwórz %1

en: Launch with %1
pl: Uruchom za pomocą %1

en: Go to %1
pl: Idź do %1

en: Send email to %1
pl: Wyślij pocztę do %1
