plasma_applet_clock - en to pl translation catalogue (5 entries)

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Show seconds hand
pl: Pokaż wskazówkę sekund

en: General:
pl: Ogólne:

en: Show time zone
pl: Pokaż strefę czasową

[ctx: @info:tooltip]
en: Current time is %1; Current date is %2
pl: Bieżący czas to %1; Bieżąca data to %2
