plasma_applet_devicenotifier - en to pa translation catalogue (32 entries)

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free of %2
pa: %2 ਚੋਂ %1 ਖਾਲੀ

[ctx: Accessing is a less technical word for Mounting; translation should be short and mean 'Currently mounting this device']
en: Accessing…
pa: …ਮਾਊੰਟ ਕਰਨਾ

[ctx: Removing is a less technical word for Unmounting; translation should be short and mean 'Currently unmounting this device']
en: Removing…
pa: …ਹਟਾਉਣਾ

en: Don't unplug yet! Files are still being transferred…
pa: ਹਾਲੇ ਅਣ-ਪਲੱਗ ਨਾ ਕਰੋ! ਫਾਇਲਾਂ ਨੂੰ ਹਾਲੇ ਵੀ ਭੇਜਿਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ…

en: Remove All
pa: ਸਭ ਹਟਾਓ

en: Click to safely remove all devices
pa: ਸਾਰੇ ਡਿਵਾਈਸਾਂ ਨੂੰ ਸਹੀ ਸਲਾਮਤ ਹਟਾਉਣ ਲਈ ਕਲਿੱਕ ਕਰੋ

en: No removable devices attached
pa: ਕੋਈ ਹਟਾਉਣਯੋਗ ਡਿਵਾਈਸ ਅਟੈਚ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: No disks available
pa: ਕੋਈ ਡਿਸਕ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Most Recent Device
pa: ਸਭ ਤੋਂ ਤਾਜ਼ਾ ਡਿਵਾਈਸ

en: No Devices Available
pa: ਕੋਈ ਡਿਵਾਈਸ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ

[ctx: Open auto mounter kcm]
en: Configure Removable Devices…
pa: …ਨਾ-ਹਟਾਉਣਯੋਗ ਡਿਵਾਈਸਾਂ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ

en: Removable Devices
pa: ਹਟਾਉਣਯੋਗ ਡਿਵਾਈਸ

en: Non Removable Devices
pa: ਨਾ ਹਟਾਉਣਯੋਗ ਡਿਵਾਈਸ

en: All Devices
pa: ਸਭ ਡਿਵਾਈਸ

en: Show popup when new device is plugged in
pa: ਜਦੋਂ ਨਵੇਂ ਡਿਵਾਈਸ ਨੂੰ ਲਗਾਇਆ ਜਾਵੇ ਤਾਂ ਪੋਪਅੱਪ ਵੇਖਾਓ

en: Mount
pa: ਮਾਊਂਟ ਕਰੋ

en: Open in File Manager
pa: ਫਾਇਲ ਮੈਨੇਜਰ ਵਿੱਚ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Mount and Open
pa: ਮਾਊਂਟ ਕਰੋ ਤੇ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Eject
pa: ਕੱਢੋ

en: Safely remove
pa: ਸਹੀ ਸਲਾਮਤੀ ਹਟਾਓ

en: Device Status
pa: ਡਿਵਾਈਸ ਹਾਲਤ

en: A device can now be safely removed
pa: ਡਿਵਾਈਸ ਨੂੰ ਹੁਣ ਸਹੀ ਸਲਾਮਤ ਹਟਾਇਆ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ

en: This device can now be safely removed.
pa: ਇਸ ਡਿਵਾਈਸ ਨੂੰ ਹੁਣ ਸਹੀ ਸਲਾਮਤ ਹਟਾਇਆ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ।

en: You are not authorized to mount this device.
pa: ਤੁਸੀਂ ਇਸ ਡਿਵਾਈਸ ਨੂੰ ਮਾਊਂਟ ਕਰਨ ਲਈ ਪਰਮਾਣਿਤ ਨਹੀਂ ਹੋ।

[ctx: Remove is less technical for unmount]
en: You are not authorized to remove this device.
pa: ਤੁਸੀਂ ਇਸ ਡਿਵਾਈਸ ਨੂੰ ਹਟਾਉਣ ਲਈ ਪਰਮਾਣਿਤ ਨਹੀਂ ਹੋ।

en: You are not authorized to eject this disc.
pa: ਤੁਸੀਂ ਇਸ ਡਿਸਕ ਨੂੰ ਬਾਹਰ ਕੱਢਣ ਲਈ ਪਰਮਾਣਿਤ ਨਹੀਂ ਹੋ।

en: Could not mount this device as it is busy.
pa: ਇਸ ਡਿਵਾਈਸ ਨੂੰ ਰੁਝੇ ਹੋਣ ਕਰਕੇ ਮਾਊਂਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ।

en: One or more files on this device are open within an application.
pa: ਇਸ ਡਿਵਾਈਸ ਉੱਤੇ ਇੱਕ ਜਾਂ ਵੱਧ ਫਾਇਲਾਂ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਨਾਲ ਖੁੱਲ੍ਹੀਆਂ ਹਨ।

en: One or more files on this device are opened in application "%2". | One or more files on this device are opened in following applications: %2.
pa[0]: ਇਸ ਡਿਵਾਈਸ ਉੱਤੇ ਇੱਕ ਜਾਂ ਵੱਧ ਫਾਇਲਾਂ "%2" ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਨਾਲ ਖੁੱਲ੍ਹੀਆਂ ਹਨ।
pa[1]: ਇਸ ਡਿਵਾਈਸ ਉੱਤੇ ਇੱਕ ਜਾਂ ਵੱਧ ਫਾਇਲਾਂ ਅੱਗੇ ਦਿੱਤੀਆਂ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨਾਂ ਨਾਲ ਖੁੱਲ੍ਹੀਆਂ ਹਨ: %2

en: Could not mount this device.
pa: ਇਸ ਡਿਵਾਈਸ ਨੂੰ ਮਾਊਂਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ।

[ctx: Remove is less technical for unmount]
en: Could not remove this device.
pa: ਇਸ ਡਿਵਾਈਸ ਨੂੰ ਮਾਊਂਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ।

en: Could not eject this disc.
pa: ਇਸ ਡਿਸਕ ਨੂੰ ਬਾਹਰ ਨਹੀਂ ਕੱਢਿਆ ਜਾ ਸਕਿਆ।
