KDE 4 - en to nn translation catalogue (55 entries)

[ctx: @title:window]
en: Open Image
nn: Opna bilete

[ctx: @title:window]
en: Directory with the wallpaper to show slides from
nn: Mappe med bakgrunnsbilete å visa lysbilete frå

[ctx: @label:listbox]
en: Positioning:
nn: Plassering:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scaled and cropped
nn: Skalert og avskore

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scaled
nn: Skalert

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scaled, keep proportions
nn: Skalert, behald storleiksforhold

[ctx: @item:inlistbox]
en: Centered
nn: Sentrert

[ctx: @item:inlistbox]
en: Tiled
nn: Jamsides

en: Background:
nn: Bakgrunn:

en: Blur
nn: Uklar

en: Solid color
nn: Einsfarga

en: Select Background Color
nn: Vel bakgrunnsfarge

en: Open Wallpaper Image
nn: Opna bakgrunnsbilete

en: Next Wallpaper Image
nn: Neste bakgrunnsbilete

en: Images
nn: Bilete

[ctx: @action:button the thing being added is an image file]
en: Add…
nn: Legg til …

[ctx: @action:button]
en: Add Wallpaper Image…
nn: Legg til bakgrunnsbilete …

[ctx: @action:button the new things being gotten are wallpapers]
en: Get New…
nn: Hent nye …

[ctx: @action:button]
en: Get New Wallpaper Images…
nn: Hent nye bakgrunnsbilete …

en: Open Containing Folder
nn: Opna foreldermappa

en: Restore wallpaper
nn: Gjenopprett bakgrunnsbilete

en: Remove Wallpaper
nn: Fjern bakgrunnsbilete

en: This tool allows you to set an image as the wallpaper for the Plasma session.
nn: Her kan du velja eit bakgrunnsbilete for Plasma-økta.

en: An image file or an installed wallpaper kpackage that you wish to set as the wallpaper for your Plasma session
nn: Ei biletfil eller ein installert KPackage for bakgrunnsbilete som du ønskjer å bruka som bakgrunnsbilete i Plasma-økta

en: Specify the fill mode (e.g., stretch, preserveAspectCrop, etc.)
nn: Vel fyllmodus (eks. «stretch» eller «preserveAspectCrop»)

en: There is a stray single quote in the filename of this wallpaper (') - please contact the author of the wallpaper to fix this, or rename the file yourself: %1
nn: Det finst ein apostrof (') i filnamnet til bakgrunnsbiletet. Ta kontakt med opphavs­personen til bakgrunnsbiletet og be hen retta dette, eller gje nytt namn til fila sjølv: %1

en: Invalid fill mode specified: %1
nn: Ugyldig fyllmodus valt: %1

en: An error occurred while attempting to set the Plasma wallpaper:
nn: Det oppstod ein feil ved val av bakgrunnsbilete for Plasma:

en: Successfully set the wallpaper for all desktops to the KPackage based %1
nn: Bakgrunnsbilete for alle skriveborda er no sett til den KPackage-baserte %1

en: Successfully set the wallpaper for all desktops to the image %1
nn: Bakgrunnsbilete for alle skriveborda er no sett til biletfila %1

en: The file passed to be set as wallpaper does not exist, or we cannot identify it as a wallpaper: %1
nn: Oppgjeven fil for bakgrunnsbilete finst ikkje, eller så er ho ikkje ei biletfil: %1

note: i18n people, this isn't a "word puzzle". there is a specific string format for QFileDialog::setNameFilters
en: Media Files
nn: Mediefiler

en: Order:
nn: Rekkjefølgje:

en: Random
nn: Tilfeldig

en: A to Z
nn: A til Å

en: Z to A
nn: Å til A

en: Date modified (newest first)
nn: Dato endra (nyaste først)

en: Date modified (oldest first)
nn: Dato endra (eldste første)

en: Group by folders
nn: Grupper etter mapper

en: Change every:
nn: Byt bilete kvar:

en: %1 hour | %1 hours
nn[0]: %1 time
nn[1]: %1 timar

en: %1 minute | %1 minutes
nn[0]: %1 minutt
nn[1]: %1 minutt

en: %1 second | %1 seconds
nn[0]: %1 sekund
nn[1]: %1 sekund

en: Folders
nn: Mapper

[ctx: @action button the thing being added is a folder]
en: Add…
nn: Legg til …

[ctx: @action:button]
en: Add Folder…
nn: Legg til mappe …

en: Remove Folder
nn: Fjern mappe

en: Open Folder…
nn: Opna mappe …

en: There are no wallpaper locations configured
nn: Ingen mapper for bakgrunnsbiletmapper er definerte

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as Wallpaper
nn: Bruk som bakgrunns­bilete

[ctx: @action:inmenu Set as Desktop Wallpaper]
en: Desktop
nn: Skrivebord

[ctx: @action:inmenu Set as Lockscreen Wallpaper]
en: Lockscreen
nn: Låseskjerm

[ctx: @action:inmenu Set as both lockscreen and Desktop Wallpaper]
en: Both
nn: Begge

[ctx: @info %1 is the dbus error message]
en: An error occurred while attempting to set the Plasma wallpaper:<nl/>%1
nn: Det oppstod ein feil ved val av bakgrunnsbilete for Plasma:<nl/>%1

en: An error occurred while attempting to open kscreenlockerrc config file.
nn: Det oppstod ein feil ved opning av oppsettfila «kscreenlockerrc».
