krunner_webshortcutsrunner - en to nn translation catalogue (5 entries)

en: Search %1 for %2
nn: Søk på %1 etter %2

en: Opens "%1" in a web browser with the query :q:.
nn: Opnar «%1» i ein nettlesar med spørjinga :q:.

en: Search using the DuckDuckGo bang syntax
nn: Søk med «bang»-syntaks frå DuckDuckGo

en: Search in private window
nn: Søk i privat vindauge

en: Search in incognito window
nn: Søk i inkognito­vindauge
