krunner_locationsrunner - en to nds translation catalogue (5 entries)

en: Finds local directories and files, network locations and Internet sites with paths matching :q:.
nds: Söcht na lokaal Ornern un Dateien, Steden in't Nettwark un Internetsieden, op de ehr Padd :q: passt.

en: Open %1
nds: "%1" opmaken

en: Launch with %1
nds: Mit "%1" opropen

en: Go to %1
nds: Na "%1" gahn

en: Send email to %1
nds: "%1" en Nettbreev tostüern
