plasma_engine_weather - en to ms translation catalogue (39 entries)

[ctx: weather condition]
en: cloudy
ms: berawan

[ctx: weather condition]
en: fog
ms: kabus

[ctx: weather condition]
en: N/A
ms: Tiada

[ctx: weather forecast]
en: cloudy
ms: berawan

[ctx: weather forecast]
en: fog
ms: kabus

[ctx: visibility]
en: Good
ms: Bagus

[ctx: weather condition]
en: Drizzle
ms: Renyai

[ctx: weather condition]
en: Funnel Cloud
ms: Awan Corong

[ctx: weather condition]
en: Hail
ms: Hujan Batu

[ctx: weather condition]
en: Haze
ms: Jerebu

[ctx: weather condition]
en: Ice Crystals
ms: Kristal Ais

[ctx: weather condition]
en: Ice Pellets
ms: Pelet Ais

[ctx: weather condition]
en: Mist
ms: Kabus

[ctx: weather condition]
en: Rain
ms: Hujan

[ctx: weather condition]
en: Smoke
ms: Asap

[ctx: weather condition]
en: Snow
ms: Salji

[ctx: weather condition]
en: Snow Grains
ms: Butiran Salji

[ctx: weather condition]
en: Sunny
ms: Cerah

[ctx: weather condition]
en: Tornado
ms: Puting Beliung

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle
ms: Renyai

[ctx: weather forecast]
en: Rain
ms: Hujan

[ctx: weather forecast]
en: Smoke
ms: Asap

[ctx: weather forecast]
en: Snow
ms: Salji

en: N/A
ms: Tiada

en: day
ms: hari

[ctx: precipitation total, very little]
en: Trace
ms: Jejak

[ctx: weather condition]
en: few clouds
ms: sedikit berawan

[ctx: weather condition]
en: overcast
ms: sangat berawan

[ctx: weather condition]
en: rain
ms: hujan

[ctx: weather condition]
en: snow
ms: salji

[ctx: weather condition]
en: n/a
ms: tiada

en: Day
ms: Siang

en: Night
ms: Malam

[ctx: weather condition]
en: Dust Storm
ms: Ribut Debu

[ctx: weather condition]
en: Sand
ms: Pasir

[ctx: weather condition]
en: Sand Storm
ms: Ribut Pasir

[ctx: weather forecast]
en: Ice Crystals
ms: Kristal Ais

[ctx: weather forecast]
en: Volcanic Ash
ms: Abu Gunung Berapi

[ctx: weather forecast]
en: Haze
ms: Jerebu
