plasma-workspace - en to lv translation catalogue (11 entries)

en: Open Containing Folder
lv: Atvērt saturošo mapi

[ctx: Audio files; translate this as a plural noun in languages with a plural form of the word]
en: Audio
lv: Audio datnes

en: Images
lv: Attēli

en: Videos
lv: Video datnes

en: Spreadsheets
lv: Izklājlapas

en: Presentations
lv: Prezentācijas

en: Folders
lv: Mapes

en: Documents
lv: Dokumenti

en: Archives
lv: Arhīvi

en: Texts
lv: Teksti

en: Files
lv: Datnes
