plasma-workspace - en to lv translation catalogue (17 entries)

en: No title
lv: Nav nosaukuma

en: No media playing
lv: Multivide netiek atskaņota

[ctx: Remaining time for song e.g -5:42]
en: -%1
lv: −%1

[ctx: @action:button]
en: Shuffle
lv: Jaukt secību

[ctx: Play previous track]
en: Previous Track
lv: Iepriekšējais celiņš

[ctx: Pause playback]
en: Pause
lv: Pauze

[ctx: Start playback]
en: Play
lv: Atskaņot

[ctx: Play next track]
en: Next Track
lv: Nākamais celiņš

en: Repeat Track
lv: Atkārtot celiņu

en: Repeat
lv: Atkārtot

[ctx: @info:tooltip %1 is a musical artist and %2 is an app name]
en: by %1 (%2)
    Middle-click to pause
    Scroll to adjust volume
lv: izpilda %1 (%2)
    Pauze ar peles vidējo pogu
    Ritiniet, lai mainītu skaļumu

[ctx: @info:tooltip %1 is an app name]
en: %1
    Middle-click to pause
    Scroll to adjust volume
lv: %1
    Pauze ar peles vidējo pogu
    Ritiniet, lai mainītu skaļumu

[ctx: @info:tooltip %1 is a musical artist and %2 is an app name]
en: by %1 (paused, %2)
    Middle-click to play
    Scroll to adjust volume
lv: izpilda %1 (pauzēts, %2)
    Pauze ar peles vidējo pogu
    Ritiniet, lai mainītu skaļumu

[ctx: @info:tooltip %1 is an app name]
en: Paused (%1)
    Middle-click to play
    Scroll to adjust volume
lv: Pauzēts (%1)
    Pauze ar peles vidējo pogu
    Ritiniet, lai mainītu skaļumu

[ctx: Open player window or bring it to the front if already open]
en: Open
lv: Atvērt

[ctx: Stop playback]
en: Stop
lv: Apturēt

[ctx: Quit player]
en: Quit
lv: Iziet
