plasma-workspace - en to ka translation catalogue (55 entries)

[ctx: @title:window]
en: Open Image
ka: გამოსახულების გახსნა

[ctx: @title:window]
en: Directory with the wallpaper to show slides from
ka: საქაღალდე სურათებით, რომლიდანაც სლაიდშოუ იქნება ნაჩვენები

[ctx: @label:listbox]
en: Positioning:
ka: მდებარეობა:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scaled and cropped
ka: დამასშტაბებული და შემოჭრილი

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scaled
ka: გადიდებული

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scaled, keep proportions
ka: გადიდებული, პროპორციების შენარჩუნებით

[ctx: @item:inlistbox]
en: Centered
ka: დაცენტრებული

[ctx: @item:inlistbox]
en: Tiled
ka: მოზაიკა

en: Background:
ka: ფონი:

en: Blur
ka: ბუნდოვნება

en: Solid color
ka: მუქი ფერი

en: Select Background Color
ka: ფონის ფერის არჩევა

en: Open Wallpaper Image
ka: ფონის გამოსახულების გახსნა

en: Next Wallpaper Image
ka: ფონის შემდეგი გამოსახულება

en: Images
ka: გამოსახულებები

[ctx: @action:button the thing being added is an image file]
en: Add…
ka: დამატება…

[ctx: @action:button]
en: Add Wallpaper Image…
ka: ფონის გამოსახულების დამატება…

[ctx: @action:button the new things being gotten are wallpapers]
en: Get New…
ka: ახლის მიღება…

[ctx: @action:button]
en: Get New Wallpaper Images…
ka: ახალი ფონურის გამოსახულებების მიღება…

en: Open Containing Folder
ka: შემცველი საქაღალდის გახსნა

en: Restore wallpaper
ka: ფონის სურათის აღდგენა

en: Remove Wallpaper
ka: ფონის სურათის წაშლა

en: This tool allows you to set an image as the wallpaper for the Plasma session.
ka: ეს ხელსაწყო საშუალებას გაძლევთ დააყენოთ Plasma-ის სესიის ფონის სურათი.

en: An image file or an installed wallpaper kpackage that you wish to set as the wallpaper for your Plasma session
ka: გამოსახულება ან ფონის სურათების დაყენებული kpackage, რომლის გამოყენებაც გნებავთ Plasma-ის ამ სესიაში

en: Specify the fill mode (e.g., stretch, preserveAspectCrop, etc.)
ka: მიუთითეთ შევსების რეჟიმი (ანუ, გაწელვა, მასშტაბის შენარჩუნება და ა.შ.)

en: There is a stray single quote in the filename of this wallpaper (') - please contact the author of the wallpaper to fix this, or rename the file yourself: %1
ka: ამ ფონის სურათის ფაილის სახელში ერთი უცხო ბრჭყალია (") მიმართეთ ფონური სურათის ავტორს, გაასწოროს ეს, ან სახელი თვითონ გადაარქვით: %1

en: Invalid fill mode specified: %1
ka: მითითებული შევსების რეჟიმი არასწორია: %1

en: An error occurred while attempting to set the Plasma wallpaper:
ka: Plasma-ის ფონის სურათის დაყენების შეცდომა

en: Successfully set the wallpaper for all desktops to the KPackage based %1
ka: ფონის სურათი ყველა სამუშაო მაგიდაზე დაყენდა Kpackage: %1

en: Successfully set the wallpaper for all desktops to the image %1
ka: ფონის სურათი ყველა სამუშაო მაგიდაზე დაყენდა: %1

en: The file passed to be set as wallpaper does not exist, or we cannot identify it as a wallpaper: %1
ka: ფაილი, რომელიც ფონურ სურათად დასაყენებლად გადაეცით, ან არ არსებობს, ან ვერ აღვიქვამ, როგორც ფონურ სურათს: %1

note: i18n people, this isn't a "word puzzle". there is a specific string format for QFileDialog::setNameFilters
en: Media Files
ka: მედია ფაილები

en: Order:
ka: მიმდევრობა:

en: Random
ka: შემთხვევითი

en: A to Z
ka: A-დან Z-მდე

en: Z to A
ka: Z-დან A-მდე

en: Date modified (newest first)
ka: შეცვლის თარიღი (ჯერ ახლები)

en: Date modified (oldest first)
ka: შეცვლის თარიღი (ჯერ ძველები)

en: Group by folders
ka: საქაღალდეებით დალაგება

en: Change every:
ka: ცვლილების დრო:

en: %1 hour | %1 hours
ka[0]: %1 საათი
ka[1]: %1 საათი

en: %1 minute | %1 minutes
ka[0]: %1 წუთი
ka[1]: %1 წუთი

en: %1 second | %1 seconds
ka[0]: %1 წამი
ka[1]: %1 წამი

en: Folders
ka: საქაღალდეები

[ctx: @action button the thing being added is a folder]
en: Add…
ka: დამატება…

[ctx: @action:button]
en: Add Folder…
ka: საქაღალდის დამატება…

en: Remove Folder
ka: საქაღალდის წაშლა

en: Open Folder…
ka: საქაღალდის გახსნა…

en: There are no wallpaper locations configured
ka: ფონის სურათების მდებარეობები მითითებული არაა

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as Wallpaper
ka: ფონის სურათად დაყენება

[ctx: @action:inmenu Set as Desktop Wallpaper]
en: Desktop
ka: სამუშაო მაგიდა

[ctx: @action:inmenu Set as Lockscreen Wallpaper]
en: Lockscreen
ka: ჩაკეტილი ეკრანი

[ctx: @action:inmenu Set as both lockscreen and Desktop Wallpaper]
en: Both
ka: ორივე

[ctx: @info %1 is the dbus error message]
en: An error occurred while attempting to set the Plasma wallpaper:<nl/>%1
ka: შეცდომა Plasma-ის ფონის სურათის დაყენებისას:<nl/>%1

en: An error occurred while attempting to open kscreenlockerrc config file.
ka: შეცდომა kscreenlockerrc-ის გახსნის მცდელობისას.
