plasma-workspace - en to ka translation catalogue (70 entries)

en: Appearance
ka: გარემოს იერსახე

en: Calendar
ka: კალენდარი

en: Time Zones
ka: დროის სარტყლები

en: Events
ka: მოვლენები

[ctx: @action:button Add event]
en: Add…
ka: დამატება…

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new event
ka: ახალი მოვლენისს დამატება

en: No events for today
ka: დღეს არაფერი ხდება

en: No events for this day
ka: ამ დღეს არაფერი ხდება

en: Switch…
ka: გადართვა…

en: Switch to another time zone
ka: დროის სხვა სარტყელზე გადართვა

en: Information:
ka: ინფორმაცია:

en: Show date
ka: თარიღის ჩვენება

en: Adaptive location
ka: ადაპტიური მდებარეობა

en: Always beside time
ka: დროისთვის მიყოლა

en: Always below time
ka: დროისთვის მიდევნება

en: Show seconds:
ka: წამების ჩვენება:

[ctx: @option:check]
en: Never
ka: არასდროს

[ctx: @option:check]
en: Only in the tooltip
ka: მხოლოდ მინიშნებაში

en: Always
ka: ყოველთვის

en: Show time zone:
ka: დროის სარტყლის ჩვენება:

en: Only when different from local time zone
ka: მხოლოდ როცა განსხვავდება დროის ლოკალური სარტყლისგან

en: Display time zone as:
ka: დროის სარტყლის ჩვენება:

en: Code
ka: კოდი

en: City
ka: ქალაქი

en: Offset from UTC time
ka: UTC დროიდან წანაცვლება

[ctx: @label:listbox]
en: Time display:
ka: დროის ჩვენება:

[ctx: @item:inlistbox time display option]
en: 12-Hour
ka: 12-სთ

[ctx: @item:inlistbox time display option]
en: Use region defaults
ka: რეგიონის ნაგულისხმევი მნიშვნელობების გამოყენება

[ctx: @item:inlistbox time display option]
en: 24-Hour
ka: 24-სთ

[ctx: @action:button opens kcm]
en: Change Regional Settings…
ka: რეგიონალური პარამეტრების შეცვლა…

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
ka: თარიღის ფორმატი:

[ctx: @item:inlistbox date display option, includes e.g. day of week and month as word]
en: Long date
ka: გრძელი თარიღი

[ctx: @item:inlistbox date display option, e.g. all numeric]
en: Short date
ka: მოკლე თარიღი

[ctx: @item:inlistbox date display option, yyyy-mm-dd]
en: ISO date
ka: ISO თარიღი

[ctx: @item:inlistbox custom date format]
en: Custom
ka: ხელით

en: <a href="https://doc.qt.io/qt-6/qml-qtqml-qt.html#formatDateTime-method">Time Format Documentation</a>
ka: <a href="https://doc.qt.io/qt-6/qml-qtqml-qt.html#formatDateTime-method">დროის ფორმატის დოკუმენტაცია</a>

[ctx: @label:group]
en: Text display:
ka: ტექსტის ჩვენება:

[ctx: @option:radio]
en: Automatic
ka: ავტომატური

[ctx: @label]
en: Text will follow the system font and expand to fill the available space.
ka: ტექსტი მიჰყვება სისტემურ ფონტს და გაფართოვდება მანამ, სანამ ხელმისაწვდომ სივრცეს არ შეავსებს.

[ctx: @option:radio setting for manually configuring the font settings]
en: Manual
ka: ხელით

[ctx: @action:button]
en: Choose Style…
ka: სტილის არჩევა…

[ctx: @info %1 is the font size, %2 is the font family]
en: %1pt %2
ka: %1წრტ %2

[ctx: @title:window]
en: Choose a Font
ka: აირჩიეთ ფონტი

en: General:
ka: ზოგადი:

en: Show week numbers
ka: კვირის რიცხვის ჩვენება

[ctx: @label:listbox]
en: First day of week:
ka: კვირის პირველი დღე:

[ctx: @item:inlistbox first day of week option]
en: Use region defaults
ka: რეგიონის ნაგულისხმები მნიშვნელობების გამოყენება

en: Available Plugins:
ka: ხელმისაწვდომი დამატებები:

en: Tip: if you travel frequently, add your home time zone to this list. It will only appear when you change the systemwide time zone to something else.
ka: მინიშნება: თუ ხშირად მოგზაურობთ, დაამატეთ ახალი ველი თქვენი სახლის დროის სარტყელისთვის. ის მხოლოდ მაშინ გამოჩნდება, როცა მთელი სისტემის დროის სარტყელს რამე სხვა მნიშვნელობაზე გადართავთ.

en: Add Time Zones…
ka: დროის სარტყლის დამატება…

en: Clock is currently using this time zone
ka: ამჟამად საათი დროის ამ სარტყელს იყენებს

[ctx: @label This list item shows a time zone city name that is identical to the local time zone's city, and will be hidden in the time zone display in the plasmoid's popup]
en: Hidden while this is the local time zone's city
ka: დამალულია, რადგან ეს ლოკალური დროის სარტყელი ქალაქია

en: Switch Systemwide Time Zone…
ka: დროის სარტყელის მთელი სისტემისთვის შეცვლა…

en: Remove this time zone
ka: დროის ამ სარტყლის წაშლა

en: Systemwide Time Zone
ka: მთელი სისტემის დროის სარტყელი

en: Additional Time Zones
ka: დროის დამატებითი სარტყლები

en: Add more time zones to display all of them in the applet's pop-up, or use one of them for the clock itself
ka: დაამატეთ დროის მეტი საჩვენებელი სარტყელი ან გამოიყენეთ ერთ-ერთი მათგანი, როგორც საათი

en: Switch displayed time zone by scrolling over clock applet
ka: ნაჩვენები დროის სარტყლების შეცვლა თაგუნას ბორბლის საათზე დატრიალებით შეგიძლიათ

en: Using this feature does not change the systemwide time zone. When you travel, switch the systemwide time zone instead.
ka: დაიმახსოვრეთ, რომ ამ ფუნქციის გამოყენება არ ცვლის სისტემის ლოკალურ დროის სარტყელს. მგზავრობისას გადაერთეთ დროის ლოკალურ სარტყელზე.

en: Add More Time Zones
ka: დროის მეტი სარტყლის დამატება

en: At least one time zone needs to be enabled. Your local time zone was enabled automatically.
ka: საჭიროა, ჩართული იყოს დროის ერთი სარტყელი მაინც. თქვენი ლოკალური დროის სარტყელი ავტომატურად ჩართულია.

en: Copy to Clipboard
ka: გაცვლის ბუფერში კოპირება

en: Adjust Date and Time…
ka: დროისა და თარიღის გასწორება…

en: Set Time Format…
ka: დროის ფორმატის დაყენება…

[ctx: @info:tooltip %1 is a localized long date]
en: Today is %1
ka: დღეს %1-ა

en: Other Calendars
ka: სხვა კალენდრები

[ctx: unix timestamp (seconds since 1.1.1970)]
en: %1 (UNIX Time)
ka: %1 (UNIX-ის დრო)

[ctx: for astronomers (days and decimals since ~7000 years ago)]
en: %1 (Julian Date)
ka: %1 (იულიანეს კალენდარი)

[ctx: This means "Local Timezone"]
en: Local
ka: ლოკალური

en: System's local time zone
ka: სისტემის ლოკალური დროის სარტყელი
