plasma_applet_clock - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Appearance
it: Aspetto

en: Show seconds hand
it: Mostra la lancetta dei secondi

en: General:
it: Generale:

en: Show time zone
it: Mostra il fuso orario

[ctx: @info:tooltip]
en: Current time is %1; Current date is %2
it: L'ora attuale è %1; la data attuale è %2
