plasma-workspace - en to is translation catalogue (11 entries)

en: Open Containing Folder
is: Opna möppu sem skráin er í

[ctx: Audio files; translate this as a plural noun in languages with a plural form of the word]
en: Audio
is: Hljóð

en: Images
is: Myndir

en: Videos
is: Myndskeið

en: Spreadsheets
is: Töflureiknar

en: Presentations
is: Kynningar

en: Folders
is: Möppur

en: Documents
is: Skjöl

en: Archives
is: Safnskrár

en: Texts
is: Textar

en: Files
is: Skrár
