plasma-workspace - en to is translation catalogue (16 entries)

en: No title
is: Enginn titill

en: No media playing
is: Ekkert efni í spilun

[ctx: @action:button]
en: Shuffle
is: Stokka

[ctx: Play previous track]
en: Previous Track
is: Fyrra lag

[ctx: Pause playback]
en: Pause
is: Á pásu

[ctx: Start playback]
en: Play
is: Spila

[ctx: Play next track]
en: Next Track
is: Næsta lag

en: Repeat Track
is: Endurtaka lag

en: Repeat
is: Endurtaka

[ctx: @info:tooltip %1 is a musical artist and %2 is an app name]
en: by %1 (%2)
    Middle-click to pause
    Scroll to adjust volume
is: eftir %1 (%2)
    Miðjusmelltu til að setja á pásu
    Skrunaðu til að stilla hljóðstyrkinn

[ctx: @info:tooltip %1 is an app name]
en: %1
    Middle-click to pause
    Scroll to adjust volume
is: %1
    Miðjusmelltu til að setja á pásu
    Skrunaðu til að stilla hljóðstyrkinn

[ctx: @info:tooltip %1 is a musical artist and %2 is an app name]
en: by %1 (paused, %2)
    Middle-click to play
    Scroll to adjust volume
is: eftir %1 (á pásu, %2)
    Miðjusmelltu til að spila
    Skrunaðu til að stilla hljóðstyrkinn

[ctx: @info:tooltip %1 is an app name]
en: Paused (%1)
    Middle-click to play
    Scroll to adjust volume
is: Á pásu (%1)
    Miðjusmelltu til að spila
    Skrunaðu til að stilla hljóðstyrkinn

[ctx: Open player window or bring it to the front if already open]
en: Open
is: Opna

[ctx: Stop playback]
en: Stop
is: Stöðva

[ctx: Quit player]
en: Quit
is: Hætta
