plasma-workspace - en to ie translation catalogue (17 entries)

en: Installing software updates and restarting in 1 second | Installing software updates and restarting in %1 seconds
ie[0]: Installante actualisamentes e reiniciante pos %1 seconde
ie[1]: Installante actualisamentes e reiniciante pos %1 secondes

en: Restarting in 1 second | Restarting in %1 seconds
ie[0]: Reiniciante pos %1 seconde
ie[1]: Reiniciante pos %1 secondes

en: Logging out in 1 second | Logging out in %1 seconds
ie[0]: Cludente li session pos %1 seconde
ie[1]: Cludente li session pos %1 secondes

en: Shutting down in 1 second | Shutting down in %1 seconds
ie[0]: Extintente pos %1 seconde
ie[1]: Extintente pos %1 secondes

en: When restarted, the computer will enter the firmware setup screen.
ie: Pos reiniciation li computator va monstrar li ecran de configuration de firmware.

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
ie: Indormir

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep Now
ie: Indormir nu

en: Hibernate
ie: Hivernar

en: Hibernate Now
ie: Hivernar nu

en: Restart
ie: Reiniciar

en: Restart Now
ie: Reiniciar nu

en: Shut Down
ie: Extinter

en: Shut Down Now
ie: Extinter nu

en: Log Out
ie: Cluder li session

en: Log Out Now
ie: Cluder li session nu

en: Cancel
ie: Anullar

[ctx: This is the first text the user sees while starting in the splash screen, should be translated as something short, is a form that can be seen on a product. Plasma is the project name so shouldn't be translated.]
en: Plasma made by KDE
ie: Plasma es creat de KDE
