krunner_webshortcutsrunner - en to gl translation catalogue (5 entries)

en: Search %1 for %2
gl: Buscar %2 en %1

en: Opens "%1" in a web browser with the query :q:.
gl: Abre «%1» nun navegador web coa consulta :q:.

en: Search using the DuckDuckGo bang syntax
gl: Buscar usando a sintaxe «bang» de DuckDuckGo

en: Search in private window
gl: Buscar nunha xanela privada

en: Search in incognito window
gl: Buscar nunha xanela de incógnito
