plasma-workspace - en to eu translation catalogue (55 entries)

[ctx: @title:window]
en: Open Image
eu: Ireki irudia

[ctx: @title:window]
en: Directory with the wallpaper to show slides from
eu: Diapositiba gisa erakutsi behar diren horma-paperak dituen direktorioa

[ctx: @label:listbox]
en: Positioning:
eu: Kokatzea:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scaled and cropped
eu: Eskalatuta eta moztuta

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scaled
eu: Eskalatuta

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scaled, keep proportions
eu: Eskalatuta, proportzioei eutsiz

[ctx: @item:inlistbox]
en: Centered
eu: Erdiratuta

[ctx: @item:inlistbox]
en: Tiled
eu: Lauzatuta

en: Background:
eu: Atzealdea:

en: Blur
eu: Lausoa

en: Solid color
eu: Kolore lisoa

en: Select Background Color
eu: Hautatu atzeko planoko kolorea

en: Open Wallpaper Image
eu: Ireki horma-paper irudia

en: Next Wallpaper Image
eu: Hurrengo horma-paper irudia

en: Images
eu: Irudiak

[ctx: @action:button the thing being added is an image file]
en: Add…
eu: Gehitu…

[ctx: @action:button]
en: Add Wallpaper Image…
eu: Ireki horma-paper irudia...

[ctx: @action:button the new things being gotten are wallpapers]
en: Get New…
eu: Lortu ... berria

[ctx: @action:button]
en: Get New Wallpaper Images…
eu: Lortu horma-paper irudi berria...

en: Open Containing Folder
eu: Ireki hau barnean duen karpeta

en: Restore wallpaper
eu: Lehengoratu horma-papera

en: Remove Wallpaper
eu: Kendu horma-papera

en: This tool allows you to set an image as the wallpaper for the Plasma session.
eu: Tresna honek irudi bat Plasma saioaren horma-paper gisa ezartzen uzten dizu.

en: An image file or an installed wallpaper kpackage that you wish to set as the wallpaper for your Plasma session
eu: Zure Plasma saioan horma-paper gisa ezarri nahi duzun irudi-fitxategi bat edo instalatutako horma-paper kpackage bat

en: Specify the fill mode (e.g., stretch, preserveAspectCrop, etc.)
eu: Zehaztu betetze modua (adib. luzatu, mantendu itxura moztuta, etab.)

en: There is a stray single quote in the filename of this wallpaper (') - please contact the author of the wallpaper to fix this, or rename the file yourself: %1
eu: Horma-paper honen fitxategi-izenean bikoterik gabeko kakotx bakun bat (') dago - mesedez, jar zaitez horma-paperaren egilearekin harremanean hau konpontzeko, edo zu zeuk fitxategia berrizendatu : %1

en: Invalid fill mode specified: %1
eu: Betetze modu baliogabea zehaztu da: %1

en: An error occurred while attempting to set the Plasma wallpaper:
eu: Errore bat gertatu da Plasma horma-papera ezartzen saiatzean:

en: Successfully set the wallpaper for all desktops to the KPackage based %1
eu: KPackage oinarriko %1 mahaigain guztietako horma-paper gisa ondo ezarri da

en: Successfully set the wallpaper for all desktops to the image %1
eu: %1 irudia mahaigain guztietako horma-paper gisa ondo ezarri da

en: The file passed to be set as wallpaper does not exist, or we cannot identify it as a wallpaper: %1
eu: Horma-paper gisa ezartzeko pasatutako fitxategia ez da existitzen, edo ezin dugu identifikatu horma-paper gisa: %1

note: i18n people, this isn't a "word puzzle". there is a specific string format for QFileDialog::setNameFilters
en: Media Files
eu: Hedabide-fitxategiak

en: Order:
eu: Hurrenkera:

en: Random
eu: Ausazkoa

en: A to Z
eu: Atik Zra

en: Z to A
eu: Ztik Ara

en: Date modified (newest first)
eu: Aldatze data (berrienak lehenengo)

en: Date modified (oldest first)
eu: Aldatze data (zarrenak lehenengo)

en: Group by folders
eu: Taldekatu karpeten arabera

en: Change every:
eu: Aldatu hainbestero:

en: %1 hour | %1 hours
eu[0]: ordu %1
eu[1]: %1 ordu

en: %1 minute | %1 minutes
eu[0]: minutu %1
eu[1]: %1 minutu

en: %1 second | %1 seconds
eu[0]: segundo %1
eu[1]: %1 segundo

en: Folders
eu: Karpetak

[ctx: @action button the thing being added is a folder]
en: Add…
eu: Gehitu…

[ctx: @action:button]
en: Add Folder…
eu: Gehitu ...karpeta

en: Remove Folder
eu: Kendu karpeta

en: Open Folder…
eu: Ireki karpeta...

en: There are no wallpaper locations configured
eu: Ez da horma-paperen kokalekurik konfiguratu

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as Wallpaper
eu: Ezarri horma-paper gisa

[ctx: @action:inmenu Set as Desktop Wallpaper]
en: Desktop
eu: Mahaigaina

[ctx: @action:inmenu Set as Lockscreen Wallpaper]
en: Lockscreen
eu: Giltzatzeko pantaila

[ctx: @action:inmenu Set as both lockscreen and Desktop Wallpaper]
en: Both
eu: Biak

[ctx: @info %1 is the dbus error message]
en: An error occurred while attempting to set the Plasma wallpaper:<nl/>%1
eu: Errore bat gertatu da Plasmako horma-papera ezartzen saiatzean:<nl/>%1

en: An error occurred while attempting to open kscreenlockerrc config file.
eu: Errore bat gertatu da konfiguratzeko «kscreenlockerrc» fitxategia irekitzen saiatzean.
