plasma-workspace - en to eu translation catalogue (11 entries)

en: Open Containing Folder
eu: Ireki hau barnean duen karpeta

[ctx: Audio files; translate this as a plural noun in languages with a plural form of the word]
en: Audio
eu: Audioa

en: Images
eu: Irudiak

en: Videos
eu: Bideoak

en: Spreadsheets
eu: Kalkulu-orriak

en: Presentations
eu: Aurkezpenak

en: Folders
eu: Karpetak

en: Documents
eu: Dokumentuak

en: Archives
eu: Artxiboak

en: Texts
eu: Testuak

en: Files
eu: Fitxategiak
