plasma-workspace - en to eu translation catalogue (69 entries)

en: Appearance
eu: Itxura

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Time Zones
eu: Ordu-eremuak

en: Events
eu: Gertaerak

[ctx: @action:button Add event]
en: Add…
eu: Gehitu…

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new event
eu: Gehitu ekitaldi berri bat

en: No events for today
eu: Gaurko gertaerarik ez

en: No events for this day
eu: Egun honetarako gertaerarik ez

en: Switch…
eu: Aldatu...

en: Switch to another time zone
eu: Aldatu beste ordu-eremua batera

en: Information:
eu: Informazioa:

en: Show date
eu: Erakutsi data

en: Adaptive location
eu: Kokaleku moldakorra

en: Always beside time
eu: Beti orduaren alboan

en: Always below time
eu: Beti orduaren azpian

en: Show seconds:
eu: Erakutsi segundoak:

[ctx: @option:check]
en: Never
eu: Inoiz ez

[ctx: @option:check]
en: Only in the tooltip
eu: Tresna-argibideetan bakarrik

en: Always
eu: Beti

en: Show time zone:
eu: Erakutsi ordu-eremua:

en: Only when different from local time zone
eu: Soilik bertako ordu-eremuarekiko ezberdina denean

en: Display time zone as:
eu: Bistaratu ordu-eremua honela:

en: Code
eu: Kodea

en: City
eu: Hiria

en: Offset from UTC time
eu: UTC orduarekiko jatorri-aldaketa

[ctx: @label:listbox]
en: Time display:
eu: Denbora azaltzea:

[ctx: @item:inlistbox time display option]
en: 12-Hour
eu: 12 ordu

[ctx: @item:inlistbox time display option]
en: Use region defaults
eu: Erabili eskualdeko lehenespenak

[ctx: @item:inlistbox time display option]
en: 24-Hour
eu: 24 ordu

[ctx: @action:button opens kcm]
en: Change Regional Settings…
eu: Aldatu eskualdeko ezarpenak...

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
eu: Dataren formatua:

[ctx: @item:inlistbox date display option, includes e.g. day of week and month as word]
en: Long date
eu: Data luzea

[ctx: @item:inlistbox date display option, e.g. all numeric]
en: Short date
eu: Data laburra

[ctx: @item:inlistbox date display option, yyyy-mm-dd]
en: ISO date
eu: ISO data

[ctx: @item:inlistbox custom date format]
en: Custom
eu: Neurrira

en: <a href="https://doc.qt.io/qt-6/qml-qtqml-qt.html#formatDateTime-method">Time Format Documentation</a>
eu: <a href="https://doc.qt.io/qt-6/qml-qtqml-qt.html#formatDateTime-method">Denbora formatuari buruzko dokumentazioa</a>

[ctx: @label:group]
en: Text display:
eu: Testu bistaratzea:

[ctx: @option:radio]
en: Automatic
eu: Automatikoa

[ctx: @label]
en: Text will follow the system font and expand to fill the available space.
eu: Testuak sistemako letra-tipoari jarraituko dio eta zabaldu egingo da erabilgarri dagoen lekua betetzeko.

[ctx: @option:radio setting for manually configuring the font settings]
en: Manual
eu: Eskuz

[ctx: @action:button]
en: Choose Style…
eu: Aukeratu estiloa...

[ctx: @title:window]
en: Choose a Font
eu: Aukeratu letra-tipo bat

en: General:
eu: Orokorra:

en: Show week numbers
eu: Erakutsi asteko zenbakiak

[ctx: @label:listbox]
en: First day of week:
eu: Asteko lehen eguna:

[ctx: @item:inlistbox first day of week option]
en: Use region defaults
eu: Erabili eskualdeko lehenespenak

en: Available Plugins:
eu: Plugin erabilgarriak:

en: Tip: if you travel frequently, add your home time zone to this list. It will only appear when you change the systemwide time zone to something else.
eu: Aholkua: maiz bidaiatzen baduzu, gehitu zure etxeko ordu-eremua zerrenda honetan. Sistema osorako ordu-eremua beste zerbaitera aldatzen duzunean bakarrik agertuko da.

en: Add Time Zones…
eu: Gehitu ordu-eremuak...

en: Clock is currently using this time zone
eu: Ordularia, une honetan, ordu-eremu hau erabiltzen ari da

[ctx: @label This list item shows a time zone city name that is identical to the local time zone's city, and will be hidden in the time zone display in the plasmoid's popup]
en: Hidden while this is the local time zone's city
eu: Ezkutuan ordu-eremu lokalaren hiria den bitartean

en: Switch Systemwide Time Zone…
eu: Aldatu sistema osorako ordu-eremua...

en: Remove this time zone
eu: Kendu ordu-eremu hau

en: Systemwide Time Zone
eu: Sistema osorako ordu-eremua

en: Additional Time Zones
eu: Ordu-eremua osagarriak

en: Add more time zones to display all of them in the applet's pop-up, or use one of them for the clock itself
eu: Gehitu ordu-eremu gehiago, haiek guztiak aplikaziotxoaren leiho gainerakorrean azaltzeko, edo erabili haietako bat ordularirako

en: Switch displayed time zone by scrolling over clock applet
eu: Aldatu azaldutako ordu-eremua orduari-aplikaziotxoaren gainean saguarekin kiribilduz

en: Using this feature does not change the systemwide time zone. When you travel, switch the systemwide time zone instead.
eu: Ezaugarri hau erabiltzeak ez du aldatzen sistema osorako ordu-eremua. Bidaiatzean, horren ordez, aldatu sistema osorako ordu-eremua.

en: Add More Time Zones
eu: Gehitu ordu-eremu gehiago

en: At least one time zone needs to be enabled. Your local time zone was enabled automatically.
eu: Gutxienez ordu-eremu bat gaitu behar da. Tokiko zure ordu-eremua automatikoki gaitu da.

en: Copy to Clipboard
eu: Kopiatu arbelera

en: Adjust Date and Time…
eu: Doitu data eta ordua...

en: Set Time Format…
eu: Ezarri orduaren formatua...

[ctx: @info:tooltip %1 is a localized long date]
en: Today is %1
eu: Gaur %1 da

en: Other Calendars
eu: Beste egutegi batzuk

[ctx: unix timestamp (seconds since 1.1.1970)]
en: %1 (UNIX Time)
eu: %1 (UNIX ordua)

[ctx: for astronomers (days and decimals since ~7000 years ago)]
en: %1 (Julian Date)
eu: %1 (Juliotar data)

[ctx: This means "Local Timezone"]
en: Local
eu: Tokikoa

en: System's local time zone
eu: Sistemaren tokiko ordu-eremua
