krunner_locationsrunner - en to es translation catalogue (5 entries)

en: Finds local directories and files, network locations and Internet sites with paths matching :q:.
es: Encuentra directorios y archivos locales, ubicaciones de red y de Internet con rutas que coincidan con :q:.

en: Open %1
es: Abrir %1

en: Launch with %1
es: Lanzar con %1

en: Go to %1
es: Ir a %1

en: Send email to %1
es: Enviar correo electrónico a %1
