plasma - en to eo translation catalogue (55 entries)

[ctx: @title:window]
en: Open Image
eo: Malfermi Bildon

[ctx: @title:window]
en: Directory with the wallpaper to show slides from
eo: Dosierujo kun ekranfonbildo el kiu montri lumbildojn

[ctx: @label:listbox]
en: Positioning:
eo: Lokigo:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scaled and cropped
eo: Skalita kaj stucita

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scaled
eo: Skalita

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scaled, keep proportions
eo: Skalita, teni proprociojn

[ctx: @item:inlistbox]
en: Centered
eo: Centrita

[ctx: @item:inlistbox]
en: Tiled
eo: Kahela

en: Background:
eo: Fono:

en: Blur
eo: Malklara

en: Solid color
eo: Solida koloro

en: Select Background Color
eo: Elekti Fonan Koloron

en: Open Wallpaper Image
eo: Malfermi Ekranfonan Bildon

en: Next Wallpaper Image
eo: Sekva Ekranfona Bildo

en: Images
eo: Bildoj

[ctx: @action:button the thing being added is an image file]
en: Add…
eo: Aldoni…

[ctx: @action:button]
en: Add Wallpaper Image…
eo: Malfermi Ekranfonan Bildon…

[ctx: @action:button the new things being gotten are wallpapers]
en: Get New…
eo: Ricevi Novajn…

[ctx: @action:button]
en: Get New Wallpaper Images…
eo: Alpreni Novajn Ekranfonajn Bildojn…

en: Open Containing Folder
eo: Malfermi Entenantan Dosierujon

en: Restore wallpaper
eo: Restarigi ekranfonbildon

en: Remove Wallpaper
eo: Forigi Ekranfonbildon

en: This tool allows you to set an image as the wallpaper for the Plasma session.
eo: Tiu ilo permesas meti bildon kiel ekranfono de la Plasma-seanco.

en: An image file or an installed wallpaper kpackage that you wish to set as the wallpaper for your Plasma session
eo: Bilddosiero aŭ instalita ekranfonbilda kpackage kiun vi deziras meti kiel ekranfonbildo de via Plasma-seanco

en: Specify the fill mode (e.g., stretch, preserveAspectCrop, etc.)
eo: Specifu la plenigoreĝimon (ekz. stretch, preserveAspectCrop, ktp.)

en: There is a stray single quote in the filename of this wallpaper (') - please contact the author of the wallpaper to fix this, or rename the file yourself: %1
eo: Estas vaga unuopa citilo en la dosiernomo de ĉi tiu tapeto (') - bonvolu kontaktu la aŭtoron de la tapeto por ripari ĝin, aŭ alinomu la dosieron vi mem: %1

en: Invalid fill mode specified: %1
eo: Nevalida plenigoreĝimo specifita: %1

en: An error occurred while attempting to set the Plasma wallpaper:
eo: Eraro okazis dum provo meti la Plasma-ekranfonbildon:

en: Successfully set the wallpaper for all desktops to the KPackage based %1
eo: Sukcese metis la ekranfonbildon por ĉiuj labortabloj de la KPackage-bazita %1

en: Successfully set the wallpaper for all desktops to the image %1
eo: Sukcese metis la ekranfonbildon por ĉiuj labortabloj al la bildo %1

en: The file passed to be set as wallpaper does not exist, or we cannot identify it as a wallpaper: %1
eo: La dosiero metenda kiel ekranfonbildo ne ekzistas aŭ ni ne povas identigi ĝin kiel ekranfonbildo: %1

note: i18n people, this isn't a "word puzzle". there is a specific string format for QFileDialog::setNameFilters
en: Media Files
eo: Aŭdvidaj Dosieroj

en: Order:
eo: Sinsekvo:

en: Random
eo: Hazarde

en: A to Z
eo: A ĝis Z

en: Z to A
eo: Z ĝis A

en: Date modified (newest first)
eo: Dato modifita (plej nova unue)

en: Date modified (oldest first)
eo: Dato modifita (plej malnova unue)

en: Group by folders
eo: Grupigi laŭ dosierujoj

en: Change every:
eo: Ŝanĝi ĉiujn:

en: %1 hour | %1 hours
eo[0]: %1 horon
eo[1]: %1 horojn

en: %1 minute | %1 minutes
eo[0]: %1 minuton
eo[1]: %1 minutojn

en: %1 second | %1 seconds
eo[0]: %1 sekundon
eo[1]: %1 sekundojn

en: Folders
eo: Dosierujoj

[ctx: @action button the thing being added is a folder]
en: Add…
eo: Aldoni…

[ctx: @action:button]
en: Add Folder…
eo: Aldoni Dosierujon…

en: Remove Folder
eo: Forigi Dosierujon

en: Open Folder…
eo: Malfermi Dosierujon…

en: There are no wallpaper locations configured
eo: Ne estas agordita iu ekranfonbildejo

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as Wallpaper
eo: Meti kiel Ekranfonbildon

[ctx: @action:inmenu Set as Desktop Wallpaper]
en: Desktop
eo: Labortablo

[ctx: @action:inmenu Set as Lockscreen Wallpaper]
en: Lockscreen
eo: Ŝlosekrano

[ctx: @action:inmenu Set as both lockscreen and Desktop Wallpaper]
en: Both
eo: Ambaŭ

[ctx: @info %1 is the dbus error message]
en: An error occurred while attempting to set the Plasma wallpaper:<nl/>%1
eo: Eraro okazis dum provo meti la Plasma-ekranfonbildon:<nl/>%1

en: An error occurred while attempting to open kscreenlockerrc config file.
eo: Eraro okazis dum provo malfermi kscreenlockerrc-agorddosieron.
