plasma-workspace - en to eo translation catalogue (11 entries)

en: Open Containing Folder
eo: Malfermi Enhavan Dosierujon

[ctx: Audio files; translate this as a plural noun in languages with a plural form of the word]
en: Audio
eo: Aŭdaĵoj

en: Images
eo: Bildoj

en: Videos
eo: Videoj

en: Spreadsheets
eo: Tabelfolioj

en: Presentations
eo: Prezentoj

en: Folders
eo: Dosierujoj

en: Documents
eo: Dokumentoj

en: Archives
eo: Arkivoj

en: Texts
eo: Tekstoj

en: Files
eo: Dosieroj
