plasma_engine_weather - en to eo translation catalogue (802 entries)

[ctx: weather condition]
en: clear
eo: klara

[ctx: weather condition]
en: clear intervals
eo: periode klara

[ctx: weather condition]
en: clear sky
eo: klara ĉielo

[ctx: weather condition]
en: cloudy
eo: nuba

[ctx: weather condition]
en: cloudy with hail
eo: numa kun hajlo

[ctx: weather condition]
en: cloudy with heavy snow
eo: nuba kun neĝego

[ctx: weather condition]
en: cloudy with light snow
eo: nuba kun neĝeto

[ctx: weather condition]
en: cloudy with sleet
eo: nuba kun neĝo kaj pluvo

[ctx: weather condition]
en: drizzle
eo: pluveto

[ctx: weather condition]
en: fog
eo: nebulo

[ctx: weather condition]
en: foggy
eo: nebula

[ctx: weather condition]
en: grey cloud
eo: griza nubo

[ctx: weather condition]
en: hail
eo: hajlo

[ctx: weather condition]
en: hail shower
eo: hajla duŝo

[ctx: weather condition]
en: hail showers
eo: hajlaj duŝoj

[ctx: weather condition]
en: hazy
eo: brumo

[ctx: weather condition]
en: heavy rain
eo: bruma pluvo

[ctx: weather condition]
en: heavy rain shower
eo: bruma duŝego

[ctx: weather condition]
en: heavy rain showers
eo: brumaj duŝegoj

[ctx: weather condition]
en: heavy shower
eo: duŝego

[ctx: weather condition]
en: heavy showers
eo: duŝegoj

[ctx: weather condition]
en: heavy snow
eo: neĝego

[ctx: weather condition]
en: heavy snow shower
eo: neĝa duŝego

[ctx: weather condition]
en: heavy snow showers
eo: neĝaj duŝegoj

[ctx: weather condition]
en: light cloud
eo: blanka nubo

[ctx: weather condition]
en: light rain
eo: pluveto

[ctx: weather condition]
en: light rain shower
eo: pluveta duŝo

[ctx: weather condition]
en: light rain showers
eo: pluvetaj duŝoj

[ctx: weather condition]
en: light shower
eo: duŝeto

[ctx: weather condition]
en: light showers
eo: duŝetoj

[ctx: weather condition]
en: light snow
eo: neĝeto

[ctx: weather condition]
en: light snow shower
eo: neĝa duŝeto

[ctx: weather condition]
en: light snow showers
eo: neĝaj duŝetoj

[ctx: weather condition]
en: mist
eo: brumo

[ctx: weather condition]
en: misty
eo: bruma

[ctx: weather condition]
en: partly cloudy
eo: parte nuba

[ctx: weather condition]
en: sandstorm
eo: sablŝtormo

[ctx: weather condition]
en: sleet
eo: neĝo kaj pluvo

[ctx: weather condition]
en: sleet shower
eo: neĝo kaj pluvo duŝo

[ctx: weather condition]
en: sleet showers
eo: neĝo kaj pluvo duŝoj

[ctx: weather condition]
en: sunny
eo: suna

[ctx: weather condition]
en: sunny intervals
eo: intervale suna

[ctx: weather condition]
en: thick cloud
eo: densa nubo

[ctx: weather condition]
en: thunderstorm
eo: fulmotondro

[ctx: weather condition]
en: thundery shower
eo: tondra duŝo

[ctx: weather condition]
en: thundery showers
eo: tondraj duŝoj

[ctx: weather condition]
en: tropical storm
eo: tropika ŝtormo

[ctx: weather condition]
en: white cloud
eo: blanka nubo

[ctx: weather forecast]
en: clear
eo: klara

[ctx: weather forecast]
en: clear intervals
eo: klara periode

[ctx: weather forecast]
en: clear sky
eo: klara

[ctx: weather forecast]
en: cloudy
eo: nuba

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with hail
eo: nuba kun hajlo

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with heavy snow
eo: nuva kun neĝego

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with light snow
eo: nuba kun neĝeto

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with sleet
eo: nuba kun neĝo kaj pluvo

[ctx: weather forecast]
en: drizzle
eo: pluveto

[ctx: weather forecast]
en: fog
eo: nebulo

[ctx: weather forecast]
en: foggy
eo: nebula

[ctx: weather forecast]
en: grey cloud
eo: griza nubo

[ctx: weather forecast]
en: hail
eo: hajlo

[ctx: weather forecast]
en: hail shower
eo: hajla duŝo

[ctx: weather forecast]
en: hail showers
eo: hajlaj duŝoj

[ctx: weather forecast]
en: hazy
eo: brumo

[ctx: weather forecast]
en: heavy rain
eo: pluvego

[ctx: weather forecast]
en: heavy rain shower
eo: pluva duŝego

[ctx: weather forecast]
en: heavy rain showers
eo: pluvaj duŝegoj

[ctx: weather forecast]
en: heavy shower
eo: duŝego

[ctx: weather forecast]
en: heavy showers
eo: duŝegoj

[ctx: weather forecast]
en: heavy snow
eo: neĝego

[ctx: weather forecast]
en: heavy snow shower
eo: neĝa duŝego

[ctx: weather forecast]
en: heavy snow showers
eo: neĝaj duŝegoj

[ctx: weather forecast]
en: light cloud
eo: malpeza nubo

[ctx: weather forecast]
en: light rain
eo: pluveto

[ctx: weather forecast]
en: light rain shower
eo: pluveta duŝo

[ctx: weather forecast]
en: light rain showers
eo: pluvetaj duŝoj

[ctx: weather forecast]
en: light shower
eo: duŝeto

[ctx: weather forecast]
en: light showers
eo: duŝetoj

[ctx: weather forecast]
en: light snow
eo: neĝeto

[ctx: weather forecast]
en: light snow shower
eo: neĝeta duŝo

[ctx: weather forecast]
en: light snow showers
eo: neĝeta duŝoj

[ctx: weather forecast]
en: mist
eo: brumo

[ctx: weather forecast]
en: misty
eo: bruma

[ctx: weather forecast]
en: partly cloudy
eo: parte nuba

[ctx: weather forecast]
en: sandstorm
eo: sabla ŝtormo

[ctx: weather forecast]
en: sleet
eo: neĝo kaj pluvo

[ctx: weather forecast]
en: sleet shower
eo: neĝo kaj pluvo duŝo

[ctx: weather forecast]
en: sleet showers
eo: neĝo kaj pluvo duŝoj

[ctx: weather forecast]
en: sunny
eo: suna

[ctx: weather forecast]
en: sunny intervals
eo: periode suna

[ctx: weather forecast]
en: thick cloud
eo: densa nubo

[ctx: weather forecast]
en: thunderstorm
eo: fulmotondro

[ctx: weather forecast]
en: thundery shower
eo: fulmotondra duŝo

[ctx: weather forecast]
en: thundery showers
eo: fulmotondraj duŝoj

[ctx: weather forecast]
en: tropical storm
eo: tropika ŝtormo

[ctx: weather forecast]
en: white cloud
eo: blanka nubo

[ctx: visibility]
en: Excellent
eo: Bonega

[ctx: visibility]
en: Very Good
eo: Tre Bona

[ctx: visibility]
en: Good
eo: Bona

[ctx: visibility]
en: Moderate
eo: Meza

[ctx: visibility]
en: Poor
eo: Malbona

[ctx: visibility]
en: Very Poor
eo: Malbonega

[ctx: weather condition]
en: Blowing Snow
eo: Blovanta Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Clear
eo: Klara

[ctx: weather condition]
en: Cloudy
eo: Nuba

[ctx: weather condition]
en: Decreasing Cloud
eo: Malnubiĝas

[ctx: weather condition]
en: Distant Precipitation
eo: Malproksima pluvo

[ctx: weather condition]
en: Drifting Snow
eo: Drivanta neĝo

[ctx: weather condition]
en: Drizzle
eo: Pluveto

[ctx: weather condition]
en: Dust
eo: Polvo

[ctx: weather condition]
en: Dust Devils
eo: Polvaj Kirloj

[ctx: weather condition]
en: Fog
eo: Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Fog Bank Near Station
eo: Banko de nebulo proksime de la Stacio

[ctx: weather condition]
en: Fog Depositing Ice
eo: Glaciiganta nebulo

[ctx: weather condition]
en: Fog Patches
eo: Nebularo

[ctx: weather condition]
en: Freezing drizzle
eo: Glaciigita pluveto

[ctx: weather condition]
en: Freezing rain
eo: Glaciigita pluvo

[ctx: weather condition]
en: Funnel Cloud
eo: Funela Nubo

[ctx: weather condition]
en: Hail
eo: Hajlo

[ctx: weather condition]
en: Haze
eo: Seka Brumo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Blowing Snow
eo: Grava neĝfalo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drifting Snow
eo: Grava neĝŝtormo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle
eo: Grava pluveto

[ctx: weather condition]
en: Heavy Hail
eo: Hajlego

[ctx: weather condition]
en: Heavy Mixed Rain and Drizzle
eo: Grava mikso de Pluvo kaj Pluveto

[ctx: weather condition]
en: Heavy Mixed Rain and Snow Shower
eo: Grava mikso de Pluvo kaj Neĝfalo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain
eo: Pluvego

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain and Snow
eo: Grava Pluvo kaj Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rainshower
eo: Grava Neĝfalo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow
eo: Neĝego

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Pellets
eo: Grava hajlneĝo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snowshower
eo: Grava Neĝfalo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm
eo: Fulmotondro

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm with Hail
eo: Grava fulmotondro kun Hajlo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm with Rain
eo: Grava fulmotondro kun Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Ice Crystals
eo: Glacia Kristalo

[ctx: weather condition]
en: Ice Pellets
eo: Glacia Hajleto

[ctx: weather condition]
en: Increasing Cloud
eo: Nubiĝo

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle
eo: Malforta pluveto

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Drizzle
eo: Malforta glaciiganta pluveto

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Rain
eo: Malforta glaciiganta pluvo

[ctx: weather condition]
en: Light Rain
eo: Luma Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Light Rainshower
eo: Malforta Pluvfalo

[ctx: weather condition]
en: Light Snow
eo: Malforta Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Pellets
eo: Malforta Neĝhajlo

[ctx: weather condition]
en: Light Snowshower
eo: Malforta Neĝfalo

[ctx: weather condition]
en: Lightning Visible
eo: Videblaj fulmoj

[ctx: weather condition]
en: Mainly Clear
eo: Ĉefe Klara

[ctx: weather condition]
en: Mainly Sunny
eo: Ĉefe Suna

[ctx: weather condition]
en: Mist
eo: Brumo

[ctx: weather condition]
en: Mixed Rain and Drizzle
eo: Miksita Pluvo kaj Pluveto

[ctx: weather condition]
en: Mixed Rain and Snow Shower
eo: Miksita Pluvo kaj Neĝfalo

[ctx: weather condition]
en: Mostly Cloudy
eo: Ĉefe Nuba

[ctx: weather condition]
en: Not Reported
eo: Ne raportita

[ctx: weather condition]
en: Partly Cloudy
eo: Parte Nuba

[ctx: weather condition]
en: Rain
eo: Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Rain and Snow
eo: Pluvo kaj neĝo

[ctx: weather condition]
en: Rainshower
eo: Pluvduŝo

[ctx: weather condition]
en: Recent Drizzle
eo: Ĵusa pluveto

[ctx: weather condition]
en: Recent Dust or Sand Storm
eo: Ĵusa Polv- aŭ Sabl- Ŝtormo

[ctx: weather condition]
en: Recent Fog
eo: Ĵusa Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Recent Freezing Precipitation
eo: Ĵusa Glaciiganta falo

[ctx: weather condition]
en: Recent Hail
eo: Ĵusa Hajlo

[ctx: weather condition]
en: Recent Rain
eo: Ĵusa Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Recent Rain and Snow
eo: Ĵusa Pluvo kaj Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Recent Rainshower
eo: Ĵusa Pluvfalo

[ctx: weather condition]
en: Recent Snow
eo: Ĵusa Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Recent Snowshower
eo: Ĵusa Neĝfalo

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm
eo: Ĵusa Fulmotondro

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Hail
eo: Ĵusa Fulmotondro kun Hajlo

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Heavy Hail
eo: Ĵusa Fulmotondro kun Grava Hajlo

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Heavy Rain
eo: Ĵusa Fulmotondro kun Grava Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Rain
eo: Ĵusa Fulmotondro kun Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Sand or Dust Storm
eo: Polv- aŭ Sabl- Ŝtormo

[ctx: weather condition]
en: Severe Sand or Dust Storm
eo: Grava Polv- aŭ Sabl- Ŝtormo

[ctx: weather condition]
en: Shallow Fog
eo: Supra Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Smoke
eo: Fumo

[ctx: weather condition]
en: Snow
eo: Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Snow Crystals
eo: Neĝaj Kristaloj

[ctx: weather condition]
en: Snow Grains
eo: Neĝaj Grajnoj

[ctx: weather condition]
en: Squalls
eo: Grajnoj

[ctx: weather condition]
en: Sunny
eo: Suna

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with Hail
eo: Fulmotondro kun Hajlo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with Rain
eo: Fulmotondro kun Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with light rainshowers
eo: Fulmotondro kun pluvetoj

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with heavy rainshowers
eo: Fulmotondro kun gravaj pluvoj

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with Sand or Dust Storm
eo: Fulmotondro kun Sabla aŭ Polvera Ŝtormo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm without Precipitation
eo: Fulmotondro sen Falo

[ctx: weather forecast]
en: A few clouds
eo: Kelkaj nuboj

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries
eo: Kelkaj neĝeroj

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries mixed with ice pellets
eo: Kelkaj neĝeroj miksitaj kun glaciigitaj grajnoj

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries or rain showers
eo: Kelkaj neĝeroj aŭ pluvfalo

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries or thundershowers
eo: Kelkaj neĝeroj aŭ fulmotondroj

[ctx: weather forecast]
en: A few rain showers or flurries
eo: Kelkaj pluvegoj aŭ ekblovoj

[ctx: weather forecast]
en: A few rain showers or wet flurries
eo: Kelkaj pluvfaloj aŭ malsekaj neĝoj

[ctx: weather forecast]
en: A few showers
eo: Kelkaj duŝoj

[ctx: weather forecast]
en: A few showers or drizzle
eo: Kelkaj pluvegoj aŭ pluveto

[ctx: weather forecast]
en: A few showers or thundershowers
eo: Kelkaj pluvegoj aŭ fulmotondroj

[ctx: weather forecast]
en: A few showers or thunderstorms
eo: Kelkaj pluvegoj aŭ fulmotondroj

[ctx: weather forecast]
en: A few thundershowers
eo: Kelkaj fulmotondroj

[ctx: weather forecast]
en: A few thunderstorms
eo: Kelkaj fulmotondroj

[ctx: weather forecast]
en: A few wet flurries
eo: Kelkaj malsekaj neĝeroj

[ctx: weather forecast]
en: A few wet flurries or rain showers
eo: Kelkaj malsekaj ekblovoj aŭ pluvegoj

[ctx: weather forecast]
en: A mix of sun and cloud
eo: Miksaĵo de suno kaj nubo

[ctx: weather forecast]
en: Blizzard
eo: Neĝblovado

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle
eo: Ebla pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle mixed with freezing drizzle
eo: Ŝanco de pluveto miksita kun frosta pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle mixed with rain
eo: Ebla pluveto miksita kun pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle or rain
eo: Ebla pluveto aŭ pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries
eo: Eblaj ekblovoj

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries at times heavy
eo: Eblo de ekblovoj foje fortaj

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries mixed with ice pellets
eo: Ŝanco de ekblovoj miksitaj kun glaciaj buletoj

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries or ice pellets
eo: Ŝanco de ekblovoj aŭ glaciaj buletoj

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries or rain showers
eo: Eblaj ekblovoj aŭ pluvegoj

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries or thundershowers
eo: Eblaj ekblovoj aŭ tondropluvoj

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing drizzle
eo: Ŝanco de frosta pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain
eo: Ebla frostanta pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain mixed with snow
eo: Eblo de frosta pluvo miksita kun neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain or rain
eo: Eblo de frosta pluvo aŭ pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain or snow
eo: Eblo de frosta pluvo aŭ neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow
eo: Ebla neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow and blowing snow
eo: Ebla neĝo kaj blovo de neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow mixed with freezing drizzle
eo: Ŝanco de malpeza neĝo miksita kun frosta pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow mixed with ice pellets
eo: Ŝanco de malpeza neĝo miksita kun glaciaj buletoj

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow mixed with rain
eo: Ebla neĝo miksita kun pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow or freezing rain
eo: Ebla neĝo aŭ frosta pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow or ice pellets
eo: Ŝanco de malpeza neĝo aŭ glaciaj buletoj

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow or rain
eo: Ebla neĝo aŭ pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light wet snow
eo: Ebla malseka neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain
eo: Ebla pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain at times heavy
eo: Ebla pluvo kelkfoje forta

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain mixed with snow
eo: Ebla pluvo miksita kun neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain or drizzle
eo: Ebla pluvo aŭ pluvego

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain or freezing rain
eo: Ebla pluvo aŭ frosta pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain or snow
eo: Probableco de neĝo aŭ pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain showers or flurries
eo: Eblaj pluvegoj aŭ ekblovoj

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain showers or wet flurries
eo: Eblaj pluvegoj aŭ malsekaj ekblovoj

[ctx: weather forecast]
en: Chance of severe thunderstorms
eo: Eblo de severaj fulmotondroj

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers
eo: Probableco de  Duŝoj

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers at times heavy
eo: Ebla pluvo foje forta

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers at times heavy or thundershowers
eo: Ebla pluvego foje forta aŭ fulmotondro

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers at times heavy or thunderstorms
eo: Ebla pluvego foje forta aŭ fulmotondro

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers or drizzle
eo: Ebla pluvego aŭ pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers or thundershowers
eo: Ebla pluvo aŭ fulmotondro

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers or thunderstorms
eo: Ebla pluvo aŭ fulmotondro

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow
eo: Probableco de Neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow and blizzard
eo: Ebla neĝo kaj neĝoŝtormo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow mixed with freezing drizzle
eo: Eblo de neĝo miksita kun frosta pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow mixed with freezing rain
eo: Ebla neĝo miksita kun frosta pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow mixed with rain
eo: Ebla neĝo miksita kun pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow or rain
eo: Ebla neĝo aŭ pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow squalls
eo: Ebla neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of thundershowers
eo: Ebla fulmotondro

[ctx: weather forecast]
en: Chance of thunderstorms
eo: Ebla fulmotondro

[ctx: weather forecast]
en: Chance of thunderstorms and possible hail
eo: Ebla fulmotondro kaj ebla hajlo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet flurries
eo: Eblo de malsekaj ekblovoj

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet flurries at times heavy
eo: Eblo de malsekaj ekblovoj kelkfoje forta

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet flurries or rain showers
eo: Eblo de malsekaj ekblovoj aŭ pluvegoj

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet snow
eo: Ebla neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet snow mixed with rain
eo: Eblo de malseka neĝo miksita kun pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet snow or rain
eo: Eblo de malseka neĝo aŭ pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Clear
eo: Klara

[ctx: weather forecast]
en: Clearing
eo: Klarante

[ctx: weather forecast]
en: Cloudy
eo: Nuba

[ctx: weather forecast]
en: Partly cloudy
eo: Parte nuba

[ctx: weather forecast]
en: Mainly cloudy
eo: Plejparte nuba

[ctx: weather forecast]
en: Cloudy periods
eo: Nubaj periodoj

[ctx: weather forecast]
en: Cloudy with sunny periods
eo: Nuba kun sunaj periodoj

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle
eo: Pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle mixed with freezing drizzle
eo: Pluveto miksita kun frosta pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle mixed with rain
eo: Pluveto miksita kun pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle or freezing drizzle
eo: Pluveto aŭ frosta pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle or rain
eo: Pluveto aŭ pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Flurries
eo: Neĝeroj

[ctx: weather forecast]
en: Flurries at times heavy
eo: Ekblovoj kelkfoje pezaj

[ctx: weather forecast]
en: Flurries at times heavy or rain showers
eo: Ekblovoj foje fortaj aŭ pluvegoj

[ctx: weather forecast]
en: Flurries mixed with ice pellets
eo: Ekblovoj miksitaj kun glaciaj buletoj

[ctx: weather forecast]
en: Flurries or ice pellets
eo: Ekblovoj aŭ glaciaj buletoj

[ctx: weather forecast]
en: Flurries or rain showers
eo: Ekblovoj aŭ pluvegoj

[ctx: weather forecast]
en: Flurries or thundershowers
eo: Ekblovoj aŭ fulmotondroj

[ctx: weather forecast]
en: Fog
eo: Nebulo

[ctx: weather forecast]
en: Fog developing
eo: Nebulo evoluanta

[ctx: weather forecast]
en: Fog dissipating
eo: Nebulo disiĝas

[ctx: weather forecast]
en: Fog patches
eo: Nebulmakuloj

[ctx: weather forecast]
en: Freezing drizzle
eo: Frosta pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain
eo: Frosta pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain mixed with ice pellets
eo: Frosta pluvo miksita kun glaciaj buletoj

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain mixed with rain
eo: Frosta pluvo miksita kun pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain mixed with snow
eo: Frosta pluvo miksita kun neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain or ice pellets
eo: Frosta pluvo aŭ glaciaj buletoj

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain or rain
eo: Frosta pluvo aŭ pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain or snow
eo: Frosta pluvo aŭ neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Ice fog
eo: Glacia Nebulo

[ctx: weather forecast]
en: Ice fog developing
eo: Disvolva glacia nebulo

[ctx: weather forecast]
en: Ice fog dissipating
eo: Glacia nebulo disiĝas

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets
eo: Glaciaj Hajletoj

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets mixed with freezing rain
eo: Glaciaj hajletoj miksitaj kun glaciigita pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets mixed with snow
eo: Glaciaj buletoj miksitaj kun neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets or freezing rain
eo: Glaciaj hajletoj aŭ glaciigita pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets or snow
eo: Glaciaj hajletoj aŭ nevo

[ctx: weather forecast]
en: Increasing cloudiness
eo: Pliiĝanta nubo

[ctx: weather forecast]
en: Increasing clouds
eo: Pligrandiĝantaj nuboj

[ctx: weather forecast]
en: Light snow
eo: Neĝeto

[ctx: weather forecast]
en: Light snow and blizzard
eo: Nuba kun Neĝeto

[ctx: weather forecast]
en: Light snow and blizzard and blowing snow
eo: Malpeza neĝo kaj neĝoŝtormo kaj blovanta neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Light snow and blowing snow
eo: Malpeza neĝo kaj blovanta neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Light snow mixed with freezing drizzle
eo: Malpeza neĝo miksita kun frosta pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Light snow mixed with freezing rain
eo: Malpeza neĝo miksita kun frosta pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Light snow mixed with ice pellets
eo: Malpeza neĝo miksita kun glaciaj buletoj

[ctx: weather forecast]
en: Light snow mixed with rain
eo: Malpeza neĝo miksita kun pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Light snow or freezing drizzle
eo: Malpeza neĝo aŭ frosta pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Light snow or freezing rain
eo: Malpeza neĝo aŭ frosta pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Light snow or ice pellets
eo: Malpeza neĝo aŭ glacio buletoj

[ctx: weather forecast]
en: Light snow or rain
eo: Malpeza neĝo aŭ pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Light wet snow
eo: Malpeza malseka neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Light wet snow or rain
eo: Malpeza malseka neĝo aŭ pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Local snow squalls
eo: Lokaj neĝoŝveloj

[ctx: weather forecast]
en: Near blizzard
eo: Proksime de neĝoŝtormo

[ctx: weather forecast]
en: Overcast
eo: Kvazaŭ nokto

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle
eo: Periodoj de pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle mixed with freezing drizzle
eo: Periodoj de pluveto miksitaj kun frosta pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle mixed with rain
eo: Periodoj de pluveto miksita kun pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle or freezing drizzle
eo: Periodoj de pluveto aŭ frosta pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle or rain
eo: Periodoj de pluveto aŭ pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing drizzle
eo: Periodoj de frosta pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing drizzle or drizzle
eo: Periodoj de frosta pluveto aŭ pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing drizzle or rain
eo: Periodoj de frosta pluveto aŭ pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain
eo: Periodoj de frosta pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain mixed with ice pellets
eo: Periodoj de frosta pluvo miksita kun glaciaj buletoj

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain mixed with rain
eo: Periodoj de frosta pluvo miksita kun pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain mixed with snow
eo: Periodoj de frosta pluvo miksita kun neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain or ice pellets
eo: Periodoj de frosta pluvo aŭ glaciaj buletoj

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain or rain
eo: Periodoj de frosta pluvo aŭ pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain or snow
eo: Periodoj de frosta pluvo aŭ neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets
eo: Periodoj de glaciiganta nebulo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets mixed with freezing rain
eo: Periodoj de glaciaj hajletoj kun glaciiĝanta pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets mixed with snow
eo: Periodoj de glaciaj hajletoj miksitaj kun nevo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets or freezing rain
eo: Periodoj de glaciaj hajletoj aŭ glaciiĝanta pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets or snow
eo: Periodoj de glaciaj hajletoj aŭ nevo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow
eo: Periodoj de neĝeto

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow and blizzard
eo: Periodoj de malpeza neĝo kaj neĝoŝtormo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow and blizzard and blowing snow
eo: Periodoj de malpeza neĝo kaj neĝoŝtormo kaj blovanta neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow and blowing snow
eo: Periodoj de malpeza neĝo kaj blovanta neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow mixed with freezing drizzle
eo: Periodoj de malpeza neĝo miksita kun frosta pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow mixed with freezing rain
eo: Periodoj de malpeza neĝo miksita kun frosta pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow mixed with ice pellets
eo: Periodoj de malpeza neĝo miksita kun glaciaj buletoj

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow mixed with rain
eo: Periodoj de malpeza neĝo miksita kun pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow or freezing drizzle
eo: Periodoj de malpeza neĝo aŭ frosta pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow or freezing rain
eo: Periodoj de malpeza neĝo aŭ frosta pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow or ice pellets
eo: Periodoj de malpeza neĝo aŭ glaciaj buletoj

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow or rain
eo: Periodoj de malpeza neĝo aŭ pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light wet snow
eo: Periodoj de malgrava malseka neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light wet snow mixed with rain
eo: Periodoj de malpeza malseka neĝo miksita kun pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light wet snow or rain
eo: Periodoj de malpeza malseka neĝo aŭ pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain
eo: Periodoj de pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain mixed with freezing rain
eo: Periodoj de pluvo miksita kun frosta pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain mixed with snow
eo: Periodoj de pluvo miksita kun neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or drizzle
eo: Periodoj de pluvo aŭ pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or freezing rain
eo: Periodoj de pluvo aŭ frosta pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or snow
eo: Periodoj de pluvo aŭ neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or thundershowers
eo: Periodoj de pluvo aŭ fulmotondro

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or thunderstorms
eo: Periodoj de pluvo aŭ fulmotondroj

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow
eo: Periodoj de neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow and blizzard
eo: Periodoj de neĝo kaj neĝoŝtormo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow and blizzard and blowing snow
eo: Periodoj de neĝo kaj neĝoŝtormo kaj blovanta neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow and blowing snow
eo: Periodoj de neĝo kaj blovo de neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow mixed with freezing drizzle
eo: Neĝperiodoj miksitaj kun frosta pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow mixed with freezing rain
eo: Neĝperiodoj miksitaj kun frosta pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow mixed with ice pellets
eo: Periodoj de neĝo miksitaj kun glaciaj buletoj

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow mixed with rain
eo: Neĝperiodoj miksitaj kun pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow or freezing drizzle
eo: Periodoj de neĝo aŭ frosta pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow or freezing rain
eo: Periodoj de neĝo aŭ frosta pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow or ice pellets
eo: Periodoj de neĝo aŭ glaciaj buletoj

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow or rain
eo: Periodoj de neĝo aŭ pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of wet snow
eo: Periodoj de malseka neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of wet snow mixed with rain
eo: Periodoj de malseka neĝo miksita kun pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Periods of wet snow or rain
eo: Periodoj de malseka neĝo aŭ pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Rain
eo: Pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy
eo: Pluvo kelkfoje forta

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy mixed with freezing rain
eo: Pluvo kelkfoje forta miksita kun frosta pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy mixed with snow
eo: Pluvo kelkfoje forta miksita kun neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy or drizzle
eo: Pluvo kelkfoje forta aŭ pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy or freezing rain
eo: Pluvo kelkfoje forta aŭ frosta pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy or snow
eo: Pluvo kelkfoje forta aŭ neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy or thundershowers
eo: Pluvo kelkfoje forta aŭ fulmotondro

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy or thunderstorms
eo: Pluvo kelkfoje forta aŭ fulmotondro

[ctx: weather forecast]
en: Rain mixed with freezing rain
eo: Pluvo miksita kun frosta pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Rain mixed with snow
eo: Pluvo miksita kun neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Rain or drizzle
eo: Pluvo aŭ pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Rain or freezing rain
eo: Pluvo aŭ frosta pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Rain or snow
eo: Pluvo aŭ neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Rain or thundershowers
eo: Pluvo aŭ fulmotondro

[ctx: weather forecast]
en: Rain or thunderstorms
eo: Pluvo aŭ fulmotondro

[ctx: weather forecast]
en: Rain showers or flurries
eo: Pluvegoj aŭ ekblovoj

[ctx: weather forecast]
en: Rain showers or wet flurries
eo: Pluvegoj aŭ malsekaj ekblovoj

[ctx: weather forecast]
en: Showers
eo: Pluvoj

[ctx: weather forecast]
en: Showers at times heavy
eo: Pluvoj kelkfoje forta

[ctx: weather forecast]
en: Showers at times heavy or thundershowers
eo: Pluvegoj kelkfoje forta aŭ fulmotondro

[ctx: weather forecast]
en: Showers at times heavy or thunderstorms
eo: Pluvegoj kelkfoje forta aŭ fulmotondro

[ctx: weather forecast]
en: Showers or drizzle
eo: Pluvego aŭ pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Showers or thundershowers
eo: Pluvegoj aŭ fulmotondroj

[ctx: weather forecast]
en: Showers or thunderstorms
eo: Pluvegoj aŭ fulmotondroj

[ctx: weather forecast]
en: Smoke
eo: Fumo

[ctx: weather forecast]
en: Snow
eo: Neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Snow and blizzard
eo: Neĝo kaj neĝoŝtormo

[ctx: weather forecast]
en: Snow and blizzard and blowing snow
eo: Neĝo kaj neĝoŝtormo kaj blovanta neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Snow and blowing snow
eo: Neĝo kaj blovanta neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy
eo: Neĝo kelkfoje peza

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy and blizzard
eo: Neĝo kelkfoje forta kaj neĝoŝtormo

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy and blowing snow
eo: Neĝo foje peza kaj blova neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy mixed with freezing drizzle
eo: Neĝo foje peza miksita kun frosta pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy mixed with freezing rain
eo: Neĝo kelkfoje peza miksita kun frosta pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy mixed with ice pellets
eo: Neĝo foje peza miksita kun glaciaj buletoj

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy mixed with rain
eo: Neĝo kelkfoje forta miksita kun pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy or freezing rain
eo: Neĝo kelkfoje forta aŭ frosta pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy or ice pellets
eo: Neĝo kelkfoje peza aŭ glaciaj buletoj

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy or rain
eo: Neĝo kelkfoje forta aŭ pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Snow mixed with freezing drizzle
eo: Neĝo miksita kun frosta pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Snow mixed with freezing rain
eo: Neĝo miksita kun frosta pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Snow mixed with ice pellets
eo: Neĝo miksita kun glaciaj buletoj

[ctx: weather forecast]
en: Snow mixed with rain
eo: Neĝo miksita kun pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Snow or freezing drizzle
eo: Neĝo aŭ frosta pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Snow or freezing rain
eo: Neĝo aŭ frosta pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Snow or ice pellets
eo: Neĝo aŭ glacio buletoj

[ctx: weather forecast]
en: Snow or rain
eo: Neĝo aŭ pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Snow squalls
eo: Neĝo ŝveliĝas

[ctx: weather forecast]
en: Sunny
eo: Suna

[ctx: weather forecast]
en: Mainly sunny
eo: Ĉefe Suna

[ctx: weather forecast]
en: Sunny with cloudy periods
eo: Suna kun nubaj periodoj

[ctx: weather forecast]
en: Thunderstorms
eo: Fulmotondroj

[ctx: weather forecast]
en: Thunderstorms and possible hail
eo: Fulmotondroj kaj ebla hajlo

[ctx: weather forecast]
en: Wet flurries
eo: Malsekaj ekblovoj

[ctx: weather forecast]
en: Wet flurries at times heavy
eo: Malsekaj ekblovoj foje pezaj

[ctx: weather forecast]
en: Wet flurries at times heavy or rain showers
eo: Malsekaj ekblovoj foje pezaj aŭ pluvegoj

[ctx: weather forecast]
en: Wet flurries or rain showers
eo: Malsekaj ekblovoj aŭ pluvegoj

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow
eo: Malseka neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow at times heavy
eo: Malseka neĝo kelkfoje peza

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow at times heavy mixed with rain
eo: Malseka neĝo kelkfoje peza miksita kun pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow mixed with rain
eo: Malseka neĝo miksita kun pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow or rain
eo: Malseka neĝo aŭ pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Windy
eo: Venta

[ctx: Short for Today]
en: Today
eo: Hodiaŭ

[ctx: Short for Tonight]
en: Tonight
eo: Nokto

[ctx: credit line, keep string short]
en: Data from BBC Weather
eo: Datumoj de BBC Vetero

[ctx: Short for Saturday]
en: Sat
eo: Sab

[ctx: Short for Sunday]
en: Sun
eo: Dim

[ctx: Short for Monday]
en: Mon
eo: Lun

[ctx: Short for Tuesday]
en: Tue
eo: Mar

[ctx: Short for Wednesday]
en: Wed
eo: Mer

[ctx: Short for Thursday]
en: Thu
eo: Jaŭ

[ctx: Short for Friday]
en: Fri
eo: Ven

[ctx: credit line, don't change name!]
en: Source: Deutscher Wetterdienst
eo: Fonto: Deutscher Wetterdienst

en: day
eo: tago

[ctx: Short for tonight]
en: nite
eo: nokto

[ctx: precipitation total, very little]
en: Trace
eo: Spuro

[ctx: credit line, keep string short]
en: Data from Environment and Climate Change Canada
eo: Datumoj de Medio kaj Klimata Ŝanĝo Kanado

[ctx: credit line, keep string short)]
en: Data from NOAA National Weather Service
eo: Datumoj el NOAA NAtional Weather Service

[ctx: Separator between forecast conditions that follow a temporal sequence (ex. "Rain then Sunny")]
note: i18n: The forecast summary can include several single conditions that follow a temporary sequence, separated by " then ". Also include spaces if necessary. If there is no suitable separtor, a sentence separator might do.
en:  then
eo: Apartigilo inter progrnozaj kondiĉoj kiej sekvas tempan sinsekvon (ekz. "Pluva poste Suna")

[ctx: weather condition]
en: few clouds
eo: kelkaj nuboj

[ctx: weather condition]
en: overcast
eo: kvazaŭ nokto

[ctx: weather condition]
en: haze
eo: brumo

[ctx: weather condition]
en: fog with icing
eo: nebulo kun glacio

[ctx: weather condition]
en: light drizzle
eo: malpeza pluveto

[ctx: weather condition]
en: heavy drizzle
eo: densa pluveto

[ctx: weather condition]
en: freezing drizzle
eo: glaciigita pluveto

[ctx: weather condition]
en: heavy freezing drizzle
eo: densa glaciigita pluveto

[ctx: weather condition]
en: rain
eo: pluvo

[ctx: weather condition]
en: moderate rain
eo: meza pluvo

[ctx: weather condition]
en: light freezing rain
eo: Malpeza glaciigita pluvo

[ctx: weather condition]
en: freezing rain
eo: glaciiĝanta pluvo

[ctx: weather condition]
en: light rain snow
eo: pluveta duŝo

[ctx: weather condition]
en: heavy rain snow
eo: grava pluvo kaj neĝo

[ctx: weather condition]
en: snow
eo: neĝo

[ctx: weather condition]
en: moderate snow
eo: meza neĝo

[ctx: weather condition]
en: showers
eo: duŝoj

[ctx: weather condition]
en: light snow rain showers
eo: neĝpluvaj duŝetoj

[ctx: weather condition]
en: heavy snow rain showers
eo: neĝpluvaj duŝegoj

[ctx: weather condition]
en: snow showers
eo: neĝaj duŝoj

[ctx: weather condition]
en: light thunderstorm
eo: tondroŝtormeto

[ctx: weather condition]
en: heavy thunderstorm
eo: grava fulmotondro

en: Day
eo: Tago

en: Night
eo: Nokto

[ctx: weather condition]
en: A Few Clouds
eo: Kelkaj nuboj

[ctx: weather condition]
en: A Few Clouds and Breezy
eo: Kelkaj nuboj kaj Brizo

[ctx: weather condition]
en: A Few Clouds and Windy
eo: Kelkaj Nuboj kaj Vento

[ctx: weather condition]
en: A Few Clouds with Haze
eo: Kelkaj Nuboj kaj Brumo

[ctx: weather condition]
en: Blowing Dust
eo: Blovanta Polvo

[ctx: weather condition]
en: Blowing Sand
eo: Blovanta Sablo

[ctx: weather condition]
en: Blowing Snow in Vicinity
eo: Blovanta Neĝo en Najbareco

[ctx: weather condition]
en: Breezy
eo: Briza

[ctx: weather condition]
en: Clear and Breezy
eo: Klara kaj Briza

[ctx: weather condition]
en: Clear with Haze
eo: Klarigi kun Haze

[ctx: weather condition]
en: Drizzle Fog
eo: Venta Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Drizzle Fog/Mist
eo: Pluveto Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Drizzle Ice Pellets
eo: Pluveto Glaciaj Granuloj

[ctx: weather condition]
en: Drizzle Snow
eo: Venta Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Dust/Sand Whirls
eo: Polvo/Sablo kirliĝas

[ctx: weather condition]
en: Dust/Sand Whirls in Vicinity
eo: Polvo/Sablo Kirliĝas en Najbareco

[ctx: weather condition]
en: Dust Storm
eo: Polvoŝtormo

[ctx: weather condition]
en: Dust Storm in Vicinity
eo: Polvoŝtormo en Najbareco

[ctx: weather condition]
en: Fair
eo: Netrudema

[ctx: weather condition]
en: Fair and Breezy
eo: Netrudema kaj Briza

[ctx: weather condition]
en: Fair and Windy
eo: Netrudema kaj Venta

[ctx: weather condition]
en: Fair with Haze
eo: Netrudema kun Nebuleto

[ctx: weather condition]
en: Fog in Vicinity
eo: Nebulo en Najbareco

[ctx: weather condition]
en: Fog/Mist
eo: Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Freezing Drizzle
eo: Frosta Pluveto

[ctx: weather condition]
en: Freezing Drizzle in Vicinity
eo: Frosta Pluveto en Najbareco

[ctx: weather condition]
en: Freezing Drizzle Rain
eo: Frosta Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Freezing Drizzle Snow
eo: Frosta Pluveta Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Freezing Fog
eo: Frosta Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Freezing Fog in Vicinity
eo: Frosta Nebulo en Najbareco

[ctx: weather condition]
en: Freezing Rain
eo: Frosta Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Freezing Rain in Vicinity
eo: Frosta Pluvo en Najbareco

[ctx: weather condition]
en: Freezing Rain Rain
eo: Frosta Pluvo Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Freezing Rain Snow
eo: Frosta Pluvo Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Funnel Cloud in Vicinity
eo: Funela Nubo en Najbareco

[ctx: weather condition]
en: Hail Showers
eo: Hajlo Pluvoj

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle Fog
eo: Peza Pluveta Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle Fog/Mist
eo: Peza Pluveto Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle Ice Pellets
eo: Peza Pluveta Glacio-Gravetoj

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle Snow
eo: Peza Pluveta Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Dust Storm
eo: Peza Polvoŝtormo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Drizzle
eo: Peza Frosta Pluveto

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Drizzle Rain
eo: Forta Frosta Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Drizzle Snow
eo: Peza Frosta Pluvo Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Fog
eo: Peza Frosta Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Rain
eo: Forta Frosta Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Rain Rain
eo: Forta Frosta Pluvo Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Rain Snow
eo: Forta Frosta Pluvo Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Ice Pellets
eo: Pezaj Glaciaj Buletoj

[ctx: weather condition]
en: Heavy Ice Pellets Drizzle
eo: Peza Glacio Pellets Pluveto

[ctx: weather condition]
en: Heavy Ice Pellets Rain
eo: Heavy Ice Pellets Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Fog
eo: Pluvega Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Fog/Mist
eo: Forta Pluvo Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Freezing Drizzle
eo: Pluvego Frosta Pluveto

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Freezing Rain
eo: Forta Pluvo Frosta Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Ice Pellets
eo: Pluvega Glacio-Pelletoj

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Showers
eo: Pluvego

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Showers Fog/Mist
eo: Pluvego Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Snow
eo: Pluvego Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Sand Storm
eo: Sabla Ŝtormego

[ctx: weather condition]
en: Heavy Showers Rain
eo: Duŝega Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Showers Rain Fog/Mist
eo: Fortaj Pluvoj Pluvo Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Showers Snow
eo: Fortaj Pluvoj Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Showers Snow Fog
eo: Fortaj Pluvoj Neĝo Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Showers Snow Fog/Mist
eo: Fortaj Pluvoj Neĝo Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Heavy small Hail/Snow Pellets
eo: Pezaj malgrandaj Hajloj/Neĝaj Granuloj

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Blowing Snow
eo: Peza Neĝo Blovanta Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Fog
eo: Neĝega Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Fog/Mist
eo: Peza Neĝo Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Freezing Drizzle
eo: Peza Neĝo Frosta Pluveto

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Freezing Rain
eo: Peza Neĝo Frosta Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Grains
eo: Pezaj Neĝaj Granoj

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Low Drifting Snow
eo: Peza Neĝo Malalta Drivanta Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Rain
eo: Grava Pluvo kaj Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Showers
eo: Gravaj Neĝfaloj

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Showers Fog
eo: Fortaj Neĝaj Pluvoj Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Showers Fog/Mist
eo: Fortaj Neĝaj Pluvoj Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain
eo: Forta fulmotondro Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Fog
eo: Forta Fulmotondro Pluvo Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Fog and Windy
eo: Forta Fulmotondro Pluvo Nebulo kaj Venta

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Fog/Mist
eo: Forta Fulmotondro Pluvo Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Hail
eo: Forta Fulmotondro Pluvo Hajlo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Hail Fog
eo: Forta Fulmotondro Pluvo Hajlo Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Hail Fog/Hail
eo: Forta Fulmotondro Pluvo Hajlo Nebulo/Hajlo

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Haze
eo: Forta Fulmotondro Pluvo Nebuleto

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Small Hail/Snow Pellets
eo: Forta Fulmotondro Pluvo Malgranda Hajlo/Neĝaj Granuloj

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Snow
eo: Forta Tondroŝtormo Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Ice Pellets Drizzle
eo: Glacio Pellets Pluveto

[ctx: weather condition]
en: Ice Pellets in Vicinity
eo: Glaciaj Buletoj en Najbareco

[ctx: weather condition]
en: Ice Pellets Rain
eo: Ice Pellets Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle Fog
eo: Malpeza Pluveto Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle Fog/Mist
eo: Malpeza Pluveto Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle Ice Pellets
eo: Lumo Pluveto Glacio Pellets

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle Snow
eo: Malpeza Pluveto Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Drizzle Rain
eo: Malpeza Frosta Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Drizzle Snow
eo: Luma Frosta Pluveto Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Fog
eo: Malpeza Frosta Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Rain Rain
eo: Malpeza Frosta Pluvo Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Rain Snow
eo: Malpeza Frosta Pluvo Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Light Ice Pellets
eo: Malpezaj Glaciaj Buletoj

[ctx: weather condition]
en: Light Ice Pellets Drizzle
eo: Lumo Glaciaj Buletoj Pluveto

[ctx: weather condition]
en: Light Ice Pellets Rain
eo: Malpeza Glacio Pellets Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Light Rain and Breezy
eo: Malpeza Pluvo kaj Venta

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Fog
eo: Malpeza Pluvo Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Fog/Mist
eo: Malpeza Pluvo Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Freezing Drizzle
eo: Malpeza Pluvo Frosta Pluveto

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Freezing Rain
eo: Malpeza Pluvo Frosta Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Ice Pellets
eo: Malpeza Pluvo Glacio-Pelletoj

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Showers
eo: Malpezaj pluvegoj

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Showers Fog/Mist
eo: Malpeza pluvo Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Snow
eo: Malpeza Pluvo Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Light Showers Rain
eo: Malpezaj pluvoj Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Light Showers Rain Fog/Mist
eo: Lumaj pluvoj Pluvo Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Light Showers Snow
eo: Malpezaj pluvoj Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Light Showers Snow Fog
eo: Lumaj pluvoj Neĝo Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Light Showers Snow Fog/Mist
eo: Lumaj pluvoj Neĝo Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Light Small Hail/Snow Pellets
eo: Malpezaj Malgrandaj Hajloj/Neĝaj Granuloj

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Blowing Snow
eo: Malpeza Neĝo Blovanta Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Blowing Snow Fog/Mist
eo: Malpeza Neĝo Blovanta Neĝo Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Drizzle
eo: Malpeza Neĝo Pluveto

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Fog
eo: Malpeza Neĝo Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Fog/Mist
eo: Malpeza Neĝo Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Freezing Drizzle
eo: Malpeza Neĝo Frosta Pluveto

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Freezing Rain
eo: Malpeza Neĝo Frosta Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Grains
eo: Malpezaj Neĝaj Granoj

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Low Drifting Snow
eo: Malpeza Neĝo Malalta Drivanta Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Rain
eo: Malpeza Neĝo Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Showers
eo: Malpezaj neĝaj pluvoj

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Showers Fog
eo: Malpeza Neĝo Pluvoj Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Showers Fog/Mist
eo: Malpezaj neĝaj pluvoj Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain
eo: Malpeza fulmotondro Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Fog
eo: Malpeza fulmotondro Pluvo Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Fog/Mist
eo: Malpeza fulmotondro Pluvo Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Hail
eo: Malpeza fulmotondro Pluvo Hajlo

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Hail Fog
eo: Malpeza Fulmotondro Pluvo Hajlo Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Hail Fog/Mist
eo: Malpeza fulmotondro Pluvo Hajlo Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Hail Haze
eo: Malpeza Fulmotondro Pluvo Hajlo Nebuleto

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Haze
eo: Malpeza Fulmotondro Pluvo Nebuleto

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Small Hail/Snow Pellets
eo: Malpeza Fulmotondro Pluvo Malgranda Hajlo/Neĝaj Granuloj

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Snow
eo: Malpeza fulmotondro Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Low Drifting Dust
eo: Malalta Drifanta Polvo

[ctx: weather condition]
en: Low Drifting Sand
eo: Malalta Drivanta Sablo

[ctx: weather condition]
en: Low Drifting Snow
eo: Malalta Drivanta Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Mostly Clear
eo: Ĉefe Klara

[ctx: weather condition]
en: Mostly Cloudy and Breezy
eo: Plejparte Nuba kaj Ventema

[ctx: weather condition]
en: Mostly Cloudy and Windy
eo: Plejparte Nuba kaj Venta

[ctx: weather condition]
en: Mostly Cloudy with Haze
eo: Plejparte nuba kun Nebuleto

[ctx: weather condition]
en: Overcast
eo: Kvazaŭ nokto

[ctx: weather condition]
en: Overcast and Breezy
eo: Kvazaŭ nokto kaj Brizo

[ctx: weather condition]
en: Overcast and Windy
eo: Kvazaŭ nokto kaj Vento

[ctx: weather condition]
en: Overcast with Haze
eo: Kvazaŭ nokto kaj Brumo

[ctx: weather condition]
en: Partial Fog
eo: Parte Nebula

[ctx: weather condition]
en: Partial Fog in Vicinity
eo: Parta Nebulo en Najbareco

[ctx: weather condition]
en: Partly Cloudy and Breezy
eo: Parte Nuba kaj Ventema

[ctx: weather condition]
en: Partly Cloudy and Windy
eo: Parte Nuba kaj Ventema

[ctx: weather condition]
en: Partly Cloudy with Haze
eo: Parte nuba kun Nebuleto

[ctx: weather condition]
en: Patchy Freezing Fog
eo: Flikeca Glaciiĝanta Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Patches of Fog
eo: Nebulflikoj

[ctx: weather condition]
en: Patches of Fog in Vicinity
eo: Pecetoj de Nebulo en Najbareco

[ctx: weather condition]
en: Rain Fog
eo: Pluva Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Rain Fog/Mist
eo: Pluva Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Rain Freezing Drizzle
eo: Pluvo Frosta Pluveto

[ctx: weather condition]
en: Rain Freezing Rain
eo: Pluvo Frosta Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Rain Ice Pellets
eo: Pluvo Glaciaj Buletoj

[ctx: weather condition]
en: Rain Showers
eo: Pluvegoj

[ctx: weather condition]
en: Rain Showers Fog/Mist
eo: Pluve pluvegoj Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Rain Showers in Vicinity
eo: Pluvegoj en Najbareco

[ctx: weather condition]
en: Rain Showers in Vicinity Fog/Mist
eo: Pluvegoj en Najbareco Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Rain Snow
eo: Pluvo Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Sand
eo: Sabla

[ctx: weather condition]
en: Sand Storm
eo: Sabla Ŝtormo

[ctx: weather condition]
en: Sand Storm in Vicinity
eo: Sabloŝtormo en Najbareco

[ctx: weather condition]
en: Shallow Fog in Vicinity
eo: Malprofunda Nebulo en Najbareco

[ctx: weather condition]
en: Showers Hail
eo: Pluvegoj Hajlo

[ctx: weather condition]
en: Showers Ice Pellets
eo: Pluvegoj Glaciaj Buletoj

[ctx: weather condition]
en: Showers in Vicinity Fog
eo: Pluvegoj en Najbareco Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Showers in Vicinity Snow
eo: Pluvegoj en Najbareco Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Showers Rain
eo: Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Showers Rain Fog/Mist
eo: Pluvo Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Showers Rain in Vicinity
eo: Pluvo en Najbareco

[ctx: weather condition]
en: Showers Rain in Vicinity Fog/Mist
eo: Pluvo en Najbareco Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Showers Snow
eo: Pluvegoj Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Showers Snow Fog
eo: Pluvoj Neĝo Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Showers Snow Fog/Mist
eo: Pluvegoj Neĝo Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Small Hail/Snow Pellets
eo: Malgrandaj Hajlo/Neĝaj Granuloj

[ctx: weather condition]
en: Snow Blowing Snow
eo: Neĝo Blovanta Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Snow Drizzle
eo: Neĝo Pluveto

[ctx: weather condition]
en: Snow Fog
eo: Neĝa Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Snow Fog/Mist
eo: Neĝa Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Snow Freezing Drizzle
eo: Neĝo Frosta Pluveto

[ctx: weather condition]
en: Snow Freezing Rain
eo: Neĝo Frosta Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Snow Low Drifting Snow
eo: Neĝo Malalta Drivanta Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Snow Rain
eo: Neĝa Pluvo

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers
eo: Neĝaj Duŝoj

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers Fog
eo: Neĝo Pluvoj Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers Fog/Mist
eo: Neĝo Pluvegoj Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers in Vicinity
eo: Neĝo Pluvegoj en Najbareco

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers in Vicinity Fog
eo: Neĝo Pluvoj en Najbareco Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers in Vicinity Fog/Mist
eo: Neĝaj pluvoj en Najbareco Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Fog
eo: Fulmotondra Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Hail
eo: Fulmotondra Hajlo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Hail Fog
eo: Fulmotondra Hajlo kaj Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Haze in Vicinity
eo: Tondroŝtorma Nebuleto en Najbareco

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Haze in Vicinity Hail
eo: Tondroŝtorma Nebuleto en Najbareco Hajlo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain
eo: Fulmotondro Ebla pluvo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Fog
eo: Fulmotondro Pluvebla Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Fog/Mist
eo: Fulmotondro Pluvego Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Hail
eo: Fulmotondro Pluvego Hajlo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Hail Fog
eo: Fulmotondro Pluvego Hajlo Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Hail Fog/Mist
eo: Fulmotondro Pluvego Hajlo Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Hail Haze
eo: Fulmotondro Heavy Rain Hail Haze

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Haze
eo: Fulmotondro Heavy Rain Haze

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Ice Pellets
eo: Tondroŝtormo Glacio-Gravetoj

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity
eo: Fulmotondro en la Najbareco

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity Fog
eo: Fulmotondro en Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity Fog/Mist
eo: Fulmotondro en Najbareco Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity Hail
eo: Fulmotondro en Najbareco Hajlo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity Hail Haze
eo: Fulmotondro en Najbareco Hail Haze

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity Haze
eo: Fulmotondro en Vicinity Haze

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain
eo: Fulmotondro Malpeza pluvo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Fog
eo: Fulmotondro Malpeza Pluvo Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Fog/Mist
eo: Fulmotondro Malpeza Pluvo Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Hail
eo: Fulmotondro Malpeza Pluvo Hajlo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Hail Fog
eo: Fulmotondro Malpeza Pluvo Hajlo Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Hail Fog/Mist
eo: Fulmotondro Malpeza Pluvo Hajlo Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Hail Haze
eo: Fulmotondro Malpeza Pluvo Hajlo Nebuleto

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Haze
eo: Fulmotondro Malpeza Pluvo Nebuleto

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Rain
eo: Fulmotondro

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Rain Fog/Mist
eo: Fulmotondro Pluvo Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Rain Hail Fog/Mist
eo: Fulmotondro Pluvo Hajlo Nebulo/Nebulo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Rain Small Hail/Snow Pellets
eo: Tondroŝtormo Pluvo Malgranda Hajlo/Neĝo-Gravetoj

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Showers in Vicinity
eo: Pluvegoj en Najbareco

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Showers in Vicinity Hail
eo: Fulmotondroj en Najbareco Hajlo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Small Hail/Snow Pellets
eo: Tondroŝtormo Malgranda Hajlo/Neĝaj Granuloj

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Snow
eo: Fulmotondro Neĝo

[ctx: weather condition]
en: Windy
eo: Venta

[ctx: weather forecast]
en: Ice Crystals
eo: Glaciaj Kristaloj

[ctx: weather forecast]
en: Volcanic Ash
eo: Vulkana Cendro

[ctx: weather forecast]
en: Water Spout
eo: Akvujo

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Spray
eo: Frosta Spray

[ctx: weather forecast]
en: Frost
eo: Frostiĝo

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Thunderstorms
eo: Etŝancaj fulmotondroj

[ctx: weather forecast]
en: Chance Thunderstorms
eo: Ebla fulmotondro

[ctx: weather forecast]
en: Thunderstorms Likely
eo: Ebla fulmotondro

[ctx: weather forecast]
en: Severe Tstms
eo: Severa Tstms

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Snow/Sleet
eo: Etŝanca Neĝo/Pluvego

[ctx: weather forecast]
en: Chance Snow/Sleet
eo: Probableco de Neĝo/Neĝo kaj Pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Snow/Sleet Likely
eo: Neĝo/Sleet Verŝajna

[ctx: weather forecast]
en: Snow/Sleet
eo: Neĝo/Neĝo kaj Pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Rain/Sleet
eo: Etŝanca Pluvo/Pluvego

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain/Sleet
eo: Ebla pluvo/neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Sleet Likely
eo: Pluvo/Sleet Verŝajna

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Sleet
eo: Pluvo/Sleet

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Rain/Freezing Rain
eo: Etŝanca Pluvo/Glacipluvo

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain/Freezing Rain
eo: Ebla pluvo/Frosta pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Freezing Rain Likely
eo: Pluvo/Flostiganta Pluvo Verŝajna

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Freezing Rain
eo: Pluvo/Frosta Pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Wintry Mix Likely
eo: Vintra Mikso Probabla

[ctx: weather forecast]
en: Wintry Mix
eo: Vintra Miksaĵo

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Freezing Drizzle
eo: Etŝanca glaciiĝanta pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Chance Freezing Drizzle
eo: Ŝanco Frosta Pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Drizzle Likely
eo: Frosta Pluveto Verŝajna

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Drizzle
eo: Glaciigita pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Freezing Rain
eo: Etŝanca Glacipluvo

[ctx: weather forecast]
en: Chance Freezing Rain
eo: Ebla pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Rain Likely
eo: Frosta Pluvo Verŝajna

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Rain
eo: Glaciigita pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Rain/Snow
eo: Etŝanca Pluvo/Neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain/Snow
eo: Probableco de Pluvo/Neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Snow Likely
eo: Pluvo/Neĝo Verŝajna

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Snow
eo: Pluvo/Neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Snow
eo: Etŝanca Neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Chance Snow
eo: Probableco de Neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Snow Likely
eo: Neĝo Verŝajna

[ctx: weather forecast]
en: Heavy Snow
eo: Neĝego

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Flurries
eo: Etŝancaj neĝeroj

[ctx: weather forecast]
en: Chance Flurries
eo: Probableco de neĝeroj

[ctx: weather forecast]
en: Flurries Likely
eo: Ekblovoj Verŝajnaj

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Snow Showers
eo: Etŝancaj Neĝoduŝoj

[ctx: weather forecast]
en: Chance Snow Showers
eo: Probableco de  Neĝaj Duŝoj

[ctx: weather forecast]
en: Snow Showers Likely
eo: Neĝo Pluvego Probable

[ctx: weather forecast]
en: Snow Showers
eo: Neĝfalo

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Drizzle
eo: Etŝanca Pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Chance Drizzle
eo: Probableco de Pluveto

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle Likely
eo: Pluveto Verŝajna

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Rain
eo: Etŝanca Pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain
eo: Probableco de Pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Rain Likely
eo: Probabla pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Heavy Rain
eo: Pluvego

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Rain Showers
eo: Etŝancaj Duŝoj

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain Showers
eo: Eblaj pluvetoj

[ctx: weather forecast]
en: Rain Showers Likely
eo: Probablaj pluvetoj

[ctx: weather forecast]
en: Rain Showers
eo: Pluvaj Duŝoj

[ctx: weather forecast]
en: Sleet
eo: Neĝo kaj Pluvo

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Fog
eo: Glaciiganta Nebulo

[ctx: weather forecast]
en: Ice Fog
eo: Glacia Nebulo

[ctx: weather forecast]
en: Haze
eo: Brumo

[ctx: weather forecast]
en: Blowing Sand
eo: Blovanta Sablo

[ctx: weather forecast]
en: Blowing Dust
eo: Blovanta Polvo

[ctx: weather forecast]
en: Blowing Snow
eo: Blovanta Neĝo

[ctx: weather forecast]
en: Dense Fog
eo: Densa Nebulo

[ctx: weather forecast]
en: Blustery
eo: Venta

[ctx: weather forecast]
en: Breezy
eo: Briza

[ctx: weather forecast]
en: Cold
eo: Malvarma

[ctx: weather forecast]
en: Hot
eo: Varma

[ctx: weather forecast]
en: Mostly Cloudy
eo: Ĉefe Nuba

[ctx: weather forecast]
en: Partly Cloudy
eo: Parte Nuba

[ctx: weather forecast]
en: Mostly Sunny
eo: Ĉefe Suna

[ctx: weather forecast]
en: Partly Sunny
eo: Parte Suna

[ctx: weather forecast]
en: Increasing Clouds
eo: Nubiĝado

[ctx: weather forecast]
en: Becoming Cloudy
eo: Eknubas

[ctx: weather forecast]
en: Gradual Clearing
eo: Laŭgrade malnubas

[ctx: weather forecast]
en: Clearing Late
eo: Klarante malfrue

[ctx: weather forecast]
en: Decreasing Clouds
eo: Malnubiĝas

[ctx: weather forecast]
en: Becoming Sunny
eo: Eksunas

[ctx: weather forecast]
en: Mostly Clear
eo: Ĉefe Klara

[ctx: weahter forecast]
en: Showers And Thunderstorms
eo: Pluvegoj Kaj Fulmotondroj

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Showers And Thunderstorms
eo: Etŝancaj Pluvegoj Kaj Fulmotondroj

[ctx: weather forecast]
en: Chance Showers And Thunderstorms
eo: Ebla Pluvo Kaj Fulmotondro

[ctx: weather forecast]
en: Showers And Thunderstorms Likely
eo: Pluvegoj Kaj Fulmotondroj Verŝajnaj
