plasma-workspace - en to eo translation catalogue (32 entries)

en: General
eo: Ĝenerala

en: Entries
eo: Eniroj

en: Application Status
eo: Aplika Statuso

en: Communications
eo: Komunikadoj

en: System Services
eo: Sistemaj Servoj

en: Hardware Control
eo: Aparataro Kontrolo

en: Miscellaneous
eo: Diversaj

[ctx: Name of the system tray entry]
en: Entry
eo: Eniro

en: Visibility
eo: Videbleco

en: Keyboard Shortcut
eo: Klava ŝparvojo

en: Shown when relevant
eo: Montrite kiam koncernas

en: Always shown
eo: Ĉiam montrata

en: Always hidden
eo: Ĉiam kaŝita

en: Disabled
eo: Malebligita

en: Always show all entries
eo: Ĉiam montri ĉiujn enskribojn

[ctx: The arrangement of system tray icons in the Panel]
en: Panel icon size:
eo: Grando de la piktogramo de la panelo:

en: Small
eo: Malgranda

en: Scale with Panel height
eo: Skalo kun Panela alteco

en: Scale with Panel width
eo: Skalo kun Panela larĝo

en: Automatically enabled when in Touch Mode
eo: Aŭtomate ebligita kiam en Tuŝreĝimo

[ctx: @label:listbox The spacing between system tray icons in the Panel]
en: Panel icon spacing:
eo: Panela piktograminterspaco:

[ctx: @item:inlistbox Icon spacing]
en: Small
eo: Malgranda

[ctx: @item:inlistbox Icon spacing]
en: Normal
eo: Normala

[ctx: @item:inlistbox Icon spacing]
en: Large
eo: Granda

[ctx: @info:usagetip under a combobox when Touch Mode is on]
en: Automatically set to Large when in Touch Mode
eo: Aŭtomate agordi al Granda kiam en Tuŝreĝimo

[ctx: @action:button]
en: Go Back
eo: Reiri

en: Status and Notifications
eo: Statuso kaj Sciigoj

en: More actions
eo: Pli da agoj

en: Keep Open
eo: Teni Malfermita

en: Show all the items in the system tray in a popup
eo: Montri ĉiujn erojn en la sistempleto en ŝprucfenestro

en: Close popup
eo: Fermi ŝprucfenestron

en: Show hidden icons
eo: Montri kaŝitajn piktogramojn
