plasma-workspace - en to eo translation catalogue (16 entries)

en: No title
eo: Neniu titolo

en: No media playing
eo: Neniu aŭdvidaĵo ludanta

[ctx: @action:button]
en: Shuffle
eo: Miksi

[ctx: Play previous track]
en: Previous Track
eo: Antaŭa Trako

[ctx: Pause playback]
en: Pause
eo: Paŭzo

[ctx: Start playback]
en: Play
eo: Ludi

[ctx: Play next track]
en: Next Track
eo: Sekva Trako

en: Repeat Track
eo: Ripeti Trakon

en: Repeat
eo: Ripeti

[ctx: @info:tooltip %1 is a musical artist and %2 is an app name]
en: by %1 (%2)
    Middle-click to pause
    Scroll to adjust volume
eo: per %1 (%2)
    Meze alklaku por paŭzi
    Rulumu por ĝustigi laŭtecon

[ctx: @info:tooltip %1 is an app name]
en: %1
    Middle-click to pause
    Scroll to adjust volume
eo: %1
    Mezklaku por paŭzi
    Rulumu por ĝustigi laŭtecon

[ctx: @info:tooltip %1 is a musical artist and %2 is an app name]
en: by %1 (paused, %2)
    Middle-click to play
    Scroll to adjust volume
eo: per %1 (paŭzita, %2)
    Mezklaku por ludi
    Rulumu por ĝustigi laŭtecon

[ctx: @info:tooltip %1 is an app name]
en: Paused (%1)
    Middle-click to play
    Scroll to adjust volume
eo: Paŭzita (%1)
    Mezklaku por ludi
    Rulumu por ĝustigi laŭtecon

[ctx: Open player window or bring it to the front if already open]
en: Open
eo: Malfermi

[ctx: Stop playback]
en: Stop
eo: Halti

[ctx: Quit player]
en: Quit
eo: Forlasi
