plasma-workspace - en to eo translation catalogue (69 entries)

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Calendar
eo: Kalendaro

en: Time Zones
eo: Horzonoj

en: Events
eo: Eventoj

[ctx: @action:button Add event]
en: Add…
eo: Aldoni…

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new event
eo: Aldoni novan eventon

en: No events for today
eo: Neniuj eventoj por hodiaŭ

en: No events for this day
eo: Neniuj eventoj por ĉi tiu tago

en: Switch…
eo: Ŝanĝi…

en: Switch to another time zone
eo: Ŝanĝi al alia horzono

en: Information:
eo: Informoj:

en: Show date
eo: Montri daton

en: Adaptive location
eo: Adapta loko

en: Always beside time
eo: Ĉiam apud la tempo

en: Always below time
eo: Ĉiam sub tempo

en: Show seconds:
eo: Montri sekundojn:

[ctx: @option:check]
en: Never
eo: Neniam

[ctx: @option:check]
en: Only in the tooltip
eo: Nur en la konsileto

en: Always
eo: Ĉiam

en: Show time zone:
eo: Montri horzonon:

en: Only when different from local time zone
eo: Nur kiam malsama de loka horzono

en: Display time zone as:
eo: Montri horzonon kiel:

en: Code
eo: Kodo

en: City
eo: Urbo

en: Offset from UTC time
eo: Deŝovo de UTC-tempo

[ctx: @label:listbox]
en: Time display:
eo: Tempomontrado:

[ctx: @item:inlistbox time display option]
en: 12-Hour
eo: 12-Horo

[ctx: @item:inlistbox time display option]
en: Use region defaults
eo: Uzi regionajn defaŭltojn

[ctx: @item:inlistbox time display option]
en: 24-Hour
eo: 24-Horoj

[ctx: @action:button opens kcm]
en: Change Regional Settings…
eo: Ŝanĝi Regionajn Agordojn…

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
eo: Datformato:

[ctx: @item:inlistbox date display option, includes e.g. day of week and month as word]
en: Long date
eo: Longa dato

[ctx: @item:inlistbox date display option, e.g. all numeric]
en: Short date
eo: Mallonga dato

[ctx: @item:inlistbox date display option, yyyy-mm-dd]
en: ISO date
eo: ISO-dato

[ctx: @item:inlistbox custom date format]
en: Custom
eo: Kutimo

en: <a href="https://doc.qt.io/qt-6/qml-qtqml-qt.html#formatDateTime-method">Time Format Documentation</a>
eo: <a href="https://doc.qt.io/qt-6/qml-qtqml-qt.html#formatDateTime-method">Tempoformata Dokumentado</a>

[ctx: @label:group]
en: Text display:
eo: Teksta ekrano:

[ctx: @option:radio]
en: Automatic
eo: Aŭtomata

[ctx: @label]
en: Text will follow the system font and expand to fill the available space.
eo: Teksto sekvos la sisteman tiparon kaj vastiĝos por plenigi la disponeblan spacon.

[ctx: @option:radio setting for manually configuring the font settings]
en: Manual
eo: Manlibro

[ctx: @action:button]
en: Choose Style…
eo: Elekti Stilon…

[ctx: @title:window]
en: Choose a Font
eo: Elekti Tiparon

en: General:
eo: Ĝenerala:

en: Show week numbers
eo: Montri semajnajn nombrojn

[ctx: @label:listbox]
en: First day of week:
eo: Unua tago de semajno:

[ctx: @item:inlistbox first day of week option]
en: Use region defaults
eo: Uzi regionajn defaŭltojn

en: Available Plugins:
eo: Disponeblaj Kromaĵoj:

en: Tip: if you travel frequently, add your home time zone to this list. It will only appear when you change the systemwide time zone to something else.
eo: Konsilo: se vi vojaĝas ofte, aldonu vian hejman horzonon al ĉi tiu listo. Ĝi aperos nur kiam vi ŝanĝas la tutsisteman horzonon al io alia.

en: Add Time Zones…
eo: Aldoni Horzonojn…

en: Clock is currently using this time zone
eo: Horloĝo nuntempe uzas ĉi tiun horzonon

[ctx: @label This list item shows a time zone city name that is identical to the local time zone's city, and will be hidden in the time zone display in the plasmoid's popup]
en: Hidden while this is the local time zone's city
eo: Kaŝita dum ĉi tio estas la urbo de la loka horzono

en: Switch Systemwide Time Zone…
eo: Ŝanĝi Tutsisteman Horzonon…

en: Remove this time zone
eo: Forigi ĉi tiun horzonon

en: Systemwide Time Zone
eo: Tutsistema Horzono

en: Additional Time Zones
eo: Pliaj Horzonoj

en: Add more time zones to display all of them in the applet's pop-up, or use one of them for the clock itself
eo: Aldonu pliajn horzonojn por montri ĉiujn en la ŝprucfenestro de la apleto, aŭ uzu unu el ili por la horloĝo mem

en: Switch displayed time zone by scrolling over clock applet
eo: Ŝalti montritan horzonon per rulumado super horloĝa apleto

en: Using this feature does not change the systemwide time zone. When you travel, switch the systemwide time zone instead.
eo: Uzado de ĉi tiu funkcio ne ŝanĝas la tutsisteman horzonon. Kiam vi vojaĝas, anstataŭe ŝanĝu la tutsisteman horzonon.

en: Add More Time Zones
eo: Aldoni Pliajn Horzonojn

en: At least one time zone needs to be enabled. Your local time zone was enabled automatically.
eo: Almenaŭ unu horzono devas esti ebligita. Via loka horzono estis aŭtomate ebligita.

en: Copy to Clipboard
eo: Kopii al tondujo

en: Adjust Date and Time…
eo: Alĝustigi Daton kaj Tempon…

en: Set Time Format…
eo: Agordi Tempoformaton…

[ctx: @info:tooltip %1 is a localized long date]
en: Today is %1
eo: Hodiaŭ estas %1

en: Other Calendars
eo: Aliaj Kalendaroj

[ctx: unix timestamp (seconds since 1.1.1970)]
en: %1 (UNIX Time)
eo: %1 (UNIKSA Tempo)

[ctx: for astronomers (days and decimals since ~7000 years ago)]
en: %1 (Julian Date)
eo: %1 (Julia Dato)

[ctx: This means "Local Timezone"]
en: Local
eo: Loka

en: System's local time zone
eo: Loka horzono de la sistemo
