plasma_applet_clock - en to eo translation catalogue (5 entries)

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Show seconds hand
eo: Montri la sekundojn

en: General:
eo: Ĝenerala:

en: Show time zone
eo: Montri horzonon

[ctx: @info:tooltip]
en: Current time is %1; Current date is %2
eo: Aktuala tempo estas %1, aktuala dato etas %2
