krunner_sessions - en to el translation catalogue (24 entries)

[ctx: KRunner keywords (split by semicolons without whitespace) to log out of the session]
en: logout;log out
el: αποσύνδεση;αποσύνδεση

en: Logs out, exiting the current desktop session
el: Αποσύνδεση, τερματίζοντας την τρέχουσα συνεδρία επιφάνειας εργασίας

[ctx: KRunner keywords (split by semicolons without whitespace) to shut down the computer]
en: shutdown;shut down;power;power off
el: τερματισμός;τερματισμός;ενέργεια;απενεργοποίηση

en: Turns off the computer
el: Κλείσιμο του υπολογιστή

[ctx: KRunner keywords (split by semicolons without whitespace) to restart the computer]
en: restart;reboot
el: επανεκκίνηση;επανεκκίνηση

en: Reboots the computer
el: Επανεκκίνηση του υπολογιστή

[ctx: KRunner keywords (split by semicolons without whitespace) to lock the screen]
en: lock;lock screen
el: κλείδωμα;κλείδωμα οθόνης

en: Locks the current sessions and starts the screen saver
el: Κλείδωμα των τρεχουσών συνεδριών και εκκίνηση της προφύλαξης οθόνης

[ctx: KRunner keywords (split by semicolons without whitespace) to save the desktop session]
en: save;save session
el: αποθήκευση;αποθήκευση συνεδρίας

en: Saves the current session for session restoration
el: Αποθηκεύει την τρέχουσα συνεδρία για την επαναφορά της

[ctx: KRunner keywords (split by semicolons without whitespace) to switch user sessions]
en: switch user;new session
el: εναλλαγή χρήστη;νέα συνεδρία

en: Starts a new session as a different user
el: Εκκίνηση μιας νέας συνεδρίας ως διαφορετικός χρήστης

[ctx: KRunner keyword to list user sessions]
en: sessions
el: συνεδρίες

en: Lists all sessions
el: Εμφάνιση όλων των συνεδριών

[ctx: KRunner keyword to switch user sessions]
en: switch
el: εναλλαγή

en: Switches to the active session for the user :q:, or lists all active sessions if :q: is not provided
el: Εναλλαγή στην ενεργή συνεδρία του χρήστη :q:, ή εμφάνιση όλων των ενεργών συνεδριών αν το :q: δε δοθεί

[ctx: log out command]
en: Log Out
el: Αποσύνδεση

[ctx: turn off computer command]
en: Shut Down
el: Τερματισμός

[ctx: restart computer command]
en: Restart
el: Επανεκκίνηση

[ctx: lock screen command]
en: Lock
el: Κλείδωμα

en: Save Session
el: Αποθήκευση συνεδρίας

en: Switch User
el: Εναλλαγή χρήστη

en: <p>You are about to enter a new desktop session.</p><p>A login screen will be displayed and the current session will be hidden.</p><p>You can switch between desktop sessions using:</p><ul><li>Ctrl+Alt+F{number of session}</li><li>Plasma search (type '%1')</li><li>Plasma widgets (such as the application launcher)</li></ul>
el: <p>Πρόκειται να εισέλθετε σε μια νέα συνεδρία επιφάνειας εργασίας.</p><p>Θα εμφανιστεί μια οθόνη σύνδεσης και η τρέχουσα συνεδρία θα κρυφτεί.</p><p>Μπορείτε να εναλλάσσεστε μεταξύ των συνεδριών επιφάνειας εργασίας χρησιμοποιώντας:</p><ul><li>Ctrl+Alt+F{αριθμός συνεδρίας}</li><li>Αναζήτηση Plasma (τύπος '%1')</li><li>συστατικά του Plasma (όπως ο εκκινητής εφαρμογών)</li></ul>

en: New Desktop Session
el: Νέα συνεδρία επιφάνειας εργασίας
